şükela:  tümü | bugün
  • kaptirarak yazilmis bir sms veya e-postaya sadece "ok" diye karsilik veren usengec, tuhaf bir insan modelidir bu. sevgiliye atilan romantik bir mesajsa eger bu, karsiliginda gelen "ok" can yakabilir. ister istemez "o 'ok'u alir musait bir yerine monte ederim" denecektir.
  • (bkz: t$k)
  • "okudum mesajini ama sana sonra yazarim, simdi degil" mentalitesi degildir bu. oyle olsaydi hic yanit yazilmaz, bir sure beklenip keyifli olunan zamanda yazilirdi.

ama bu dupeduz "seni pek takmiyorum" deme seklidir.
  • (bkz: eyw)
  • bazı durumlarda oldukça mantıklı ve pratik davranmış sayılabilen insan modelidir. inceleyelim:

-hilmi bak size geliyorum evden falan çıkma. dvd'yi alcam arkadaşlarla izliycez de.
    -ok.

tabii ki bu durumda ilk mesajı atan kişi "tamam abi gel al. umarım gelirken başınıza bişey gelmez, allah kazadan beladan sakınır sizi. çoluğunuza çocuğunuza zeval göstermez" şeklinde kallavi bir cevap bekliyor olabilir fakat görüldüğü üzere bu gibi durumlarda "ok" oldukça yararlı, pratik bir cevaptır. kişide iplenmediği düşüncesi yaratma potansiyeli de düşüktür.
  • bir de "--->" atan modeli vardir...
  • ingilizce bilen modelleri ise "o.k." seklinde gönderir bu mesaji.. buradan cihetle yazilan dort karaktere dayanarak, bu modellerin bunu usengeclikten oturu yapmadiklari sonucunu cikarabiliriz.
  • bazı durumlarda "ok" diye mesaj atmak yerine karşı tarafın telefonu da çaldırılabilir kontor harcamamış olmak için.
  • "bok" şeklinde karşı bir cevabı haketmiş insan modelidir
  • zamanı olmayan, veya mesaj yazmakla ugrasmak istemeyen insanlardır. ne var yani herkesin sizin gibi issiz gucsuz oldugunu mu dusunuyorsunuz? diye soran insanlardır. mesela ben mesaj yazmaktan nefret ederim ve aramak daha kolay gelir, keza zamanım o telefon gorusmesine verdigim paradan daha degerli. ama bazen mesajı ozellikle isteyen insanlar da cıkıyor, onlara da 'ok' yazmak gayet makul geliyor.