şükela:  tümü | bugün
 • sözlüğün ayarlar->tercihler bölümünde yer alan bir seçenek.
 • memati böyle sözlüyordu kadın'ına.

  (bkz: kurtlar vadisi pusu)
 • sözlük ayarları içerisinde böyle bir seçeneğin olması sevindirici.

  mesaj fasilitesinin herkese açık olması sanıyorum bazı sözlük kullanıcıları tarafından çok yanlış anlaşılıyor. herkese her türlü mesajı atabileceği düşüncesi doğuruyor gibi. karşı tarafın rahatsız olacağını/olabileceğini düşünmeden, hiç yüzünü görmemiş olduğu bir insana kırk yıllık arkadaşı gibi seviyesiz bir samimiyetle, teklifsizce mesaj atabilme saygısızlığını gösteren pek çok kullanıcıya karşı son derece uygun bir çözüm. nezaket kurallarını, daha da önemlisi bir insanı erdemli kılan 'saygı' mefhumunu hatırlamayan ve belki de henüz hiç tanışmamış insanlarca, kişilerin zorla kullanılmaya mecbur bırakıldığı bir seçenek.

  varlığı belki rahatlatıcı ama kullanmak zorunda kalmak/bırakılmak acı verici.
 • sık sık bunu düşünmüyor değilim ama lanet olsun içimdeki komünikasyon aşkına! daha önce yaptım, insanların yazdıkları hep boşa gitmiş, sonradan görmüşler, kelimeler havada uçuşmuş, tamam lem açıyorum dedim, o gün bugün de açık.
 • birkaç kendini bilmez yüzünden kullanmak zorunda kaldığım fasilite. karşısındakinin ne yaptığını, nerede yaşadığını, kaç yaşında olduğunu bilmeden, suya sabuna dokunmamış kendi halindeki entry için doğrudan "senli benli, yargılayıcı ve yarısı küfür ve argo içeren" bir cümlelik mesaj atanlara verebilecek tek cevabım bu...

  edit: bazı ileri zekalılar bunu da aşıp doğrudan nick'in altına yazıyor, ısrarla cevab istiyor...

  (bkz: cevab veremedi)
  (bkz: yeminlen aklıma gelmişti)
 • insanlari kendimden korumak icin yaklasik bir aydir kullandigim fasilite.

  her ne kadar bu aliskanligimdan kurtulmus olsam da arada bi mesaj atacak oluyorum.

  "kendinizi mesajlaşmaya tümden kapamışsınız, ne mesajı?" seklinde bir soruyla karsilasiyorum. cok da guzel oluyor.

  (bkz: verilen ayar geri alinmaz)
 • süper icat. kafa rahat rahat yaşıyormuş insan. hem sözlüğe haddinden fazla zaman ayırmanın da önünü kesiyor. herkese tavsiye edilesi.
 • çok faydalı, çok güzel kabul. ben de gereksiz tartışmalardan kurtulmak, amaçsızca küfrederek insanı yaşamdan soğutan organizmalarla uğraşmamak adına kapattım bir süre. ama sözlük eğer sizin için aynı zamanda bir şey öğrenme yeriyse bir yere kadar kapatabiliyorsunuz.

  misal snowboard konusunda bir yazar döktürmüş, adam belli ki konuya hakim. ancak entry'de sizin merak ettiğiniz konuya değinmemiş. bir heyecanla "dur bi yazara sorayım" diyorsun laaaappps "mesajla falan işin olmaz senin hacı" deyiveriyor. hadi o an mesajı attın cevap gelsin kaparım gene dedin. iyi de mesaj ya on dakika sonra gelir ya on gün sonra, yazar ne zaman online olup görürse artık, belki de hiç cevaplamaz.

  ya da demin olduğu gibi gereksiz bir başlıkta oldukça sade ve konuyu açıklayan müthiş bir entry denk gelir. o an şukuya basarsın ama seni kesmez, bu yazar entrysi hakkında iyi şeyler duymayı hakediyor deyip basarsın mesaj butonuna, patlarsın. demin buna benzer bir durum oldu açtım mesajlaşma fasilitesini. gene kapar mıyım bilmiyorum ama mesaj olayının kimi zaman gereklilik olduğunu insan kapatınca anlıyor.