• iki duruma işâret eder:

1. aileniz, arkadaşlarınız vb. insanlardan gelen özel mesajları okuyup okuyup huzurla doluyorsunuz. ne şekersiniz.

2. âşık oluyorsunuz, dikkat!
  • bunu yapan insanlar 15-20 yıl boyuca ufak kağıt notları da saklayabilir. valla bizim bi arkadaş...
  • gereksiz hezeyanlardır. tabi benim gibi değil mesajları anında silmek, çağrıları, aramaları, hatta arama süreleri kayıtlarını bile silecek kadar da takıntılı olmayın. bence biraz rahat olmak lazım.
  • bir iki mesaj ve teknik sıkıntılar hariç mecra ayırt etmeksizin gelen mesajları saklarım. saklarım dediğim silmem yani. özellikle ekşide insanların gerçek isimlerini bilmeden yazışıyoruz. bazen ne yazıştığımızı unutuyoruz aradan aylar geçiyor bir mesaj geliyor geçmişe bakıyorsunuz ne konuştuğunuza kimle konuştuğunuza. bide bazı mesajları tekrar tekrar okumak iyi olabiliyor. hem kendinle ilgili analiz yapmak için hem de nostalji için.

whatsapp mesajlarını da silmemek iyi oluyor hem ev sahibine hem işverene karşı bir kozunuz oluyor eğer saçma sapan iş yapıyorlarsa.
  • bugün silmediğiniz mesajlar, yarın yeni bir ilişkiniz olursa tırmalar sevdiğinizin düşünceleri.

silin bir şey tutmayın. tavsiye değil, alın teri.
  • garip bir duygudur.

ona attığın ilk mesajdan itibaren kıyamazsın mesajlarınızı silmeye. çünkü o mesajlarda her duygu vardır. ilk attığın mesajda hissettiklerinle bir hafta sonraki arasında dağlar kadar fark olabilir. acaba o da aynı şeyleri hissediyor mu dediğini hatırlar gülümsersin. ilerlersin cümle cümle, satır satır ilerlersin son mesajınla kendine küfredersin. söyleyemediğin çok şey vardır ama her şeyi "sağlık olsun"a sıkıştırmışsındır.

en sonunda o mesajlar kazara ya da bilerek silinir. biraz buruk yaşanamamışlıklar kalır.
  • hem mesajlara, hem ona kıyamamaktır.
    eski hatıraların, sabah yazılmış günaydınların, durduk yere gelen napıyorsunların hatrına mesajları silmeye kıyamamaktır. kimi zaman dönüp bakıldığında ağlatır, kimi zaman gülümsetir, kimi zaman da; beni nasıl bırakıp gittin, halbuki ne mutluyduk dedirtir...
  • çöp biriktirme hastalığına benzer bu mesaj silememek. mesajlar önemli değil de içinde evrak, belge, adres, numara gibi bilgiler yoksa -ki onların da son kullanma tarihi geçmemiş olacak ki tutulmaya devam edilsin- gözümü bir an bile kırpmadan silerim.
  • bir insan nasıl olur da mesajlarını siler aklım almıyor. telefon hadi neyse değişirsin mesajlar onunla birlikte gider ki ben değiştirmeden onların da yedeğini alırım *. kıyamam olum lan değerli şeyler bunlar arada bir açar okurum hatırlamadığım aklımdan gitmiş mesajları görüp alla alla der aynı duyguları tekrar yaşarım. hadi telefon denen icat belli bir süre öncesine kadar hafıza problemi yüzünden mesajlarını silmeye zorluyordu peki ya facebook mesajlarını silmeye ne demeli ? facebook mesajlarını silen adam ilerde gözünü kırpmadan çoluğunu çocuğunu keser olum bu kadar net söylüyorum.

not : buradaki mesajlardan kasıt sevilen sayılan kişilerle aranda geçen mesajlaşmalardır. gidip turkcell'in "kontörünüz azaldı, lütfen en yakın zamanda kontör yükleyiniz" mesajını saklamaktan bahsetmiyorum. gerçi telsimin attığı bir mesajı saklayan adam varsa göstersin burada mazi olur.
hesabın var mı? giriş yap