• siz onu kesmemişsinizdir.
  • friendzone'a dönmeden ben kaçar diyen erkektir.
  • cok sık yaptıgım olay oldugu icin tanım ve acıklama getirmek istedigim durumdur.

kadınlarımız , bir erkekle diyalog kurduklarında karsılarında medeni ve yetiskin biri oldugunu unutup, o yazısma sırasında kafalarında kurdukları hayaller üzerinden ilerlerler. ve adam yazmayı kestiginde ya da gec yanıt verdiginde tipik bir davranıs gosterirler. soyle ki:
    "allam yoksa baska biri mi var?"
    "yoksa yanlıs bir sey mi dedim?"
    "yazmayarak bana cool mu gorunmek istiyor acaba?"
    "beni bekletiyor, kesin saat tutuyor belli bir süre sonra yazacak"
    "neye kızdı ki acaba?"
    "cok ilgi gosterdim diye kendini geri mi cekiyor acaba?"

oysa hic birisi...

o sırada yemeksepetinden siparsi ettigi yemegi gelmsitir onu yiyor olabilir erkek

ya da o sırada sıkılmıstır. zira kadınlar yaşı kaç olursa olsun, bir erkekle yazısırken 14 yasında kız cocugu gibi sacma ve bir yere varmayan diyaloglara girdikleri icin erkek "eeeehh ne yazayım artık lan buna " diyerek game of throns'un son bolumunu izlemeye karar vermistir.

yani yazısmada bir anlam bulamamıstır

ya da aklı basında , hani o cok bayıldıgınız avrupalı amerikan vs. medeni erkekleri gibi tadında kesmistir diyalogu...

yanıt verilecek bir sey olmayan abuk bir cümle ve yorum yaptıysanız da o anlık mesaj yazma geregi duymamıstır.

oysa bırakın kadını gece 3 'te bir erkek arkadasım bile beni düsünmeye ve konusmay sevkedecek bir seyler yaziyorsa yanıtını yazarım fakat ayşecik tadında sımarıklıklar sergileyen bir yazısmaya kibarca son vermeyi de bilirim
  • acı ama gerçek başkasına yazıyordur.
    yaptığım için biliyorum evet gaddar biriyim
  • mesajlaşmanın belirli bir evresinde hiç görmediği karşısındaki kişinin fotosunu gören erkek davranışıdır.
  • kesin vermiştir.
  • paketi bitmiştir o da olmadı şarzı bitmiştir o da olumlu
  • kültürlere göre farklı nedenlerden kaynaklanan durumdur.

birkaç kere yapmışlığım vardır bunu. hatta şu günlerde de yaptığım söylenebilir. karşıdaki arkadaş muhtemelen merak ediyordur tekrar mesaj atıp atmayacağımı. ama ben gönder"e"meyeceğim bir mesaj malesef.

birileri vasıtasıyla tanıştık bu hanım kız ile. tanıştıranların niyeti belli. iki tarafta bekar vs. biz oturduk, birkaç kez yemek yedik, muhabbet ettik vs. muhabbet güzel ama biliyorum ki ileride bu ilişki arkadaşlığı geçmeyecek. benim açımdan durum bu yani. ama karşımdaki arkadaşın beklentisinin farklı olduğunu görüyorum. şimdi ben tekrar mesaj atarsam, bu beklenti devam edecek. sadece arkadaş kalalım muhabbeti yaparsam, kendisini aşağılanmış hissedecek. bu durumları engellemek adına iletişimi koparma ihtiyacı duyuyorum malesef.

şöyle de bir durum var ama. bir hanım kız ile irtibatı bir anda kesmenin en hafif tabir ile kütüklük olduğunu da düşünüyorum. ayrıca bahsettiğim kişi ile arkadaş olarak irtibatımın devam etmesini de çok isterdim. saatlerce konuşup, sıkılmadığım birisi. kültürlü, akıllı vs. yapacak bir şey yok ama...

ne acayip bir kültürümüz var bizim, anlamıyorum ki...
  • mesajdaki ifadelere, kelimelere hatta nokta virgüle bile çok fazla anlam yüklendiğinin hissedildiği anda yapılan eylem.
    tedbir amaçlı olup erkek kadın farketmez.
  • hep muhabbeti ilk başlatan olmaktan bıkmıştır. sikerim senin egonu diyip bırakmıştır yazmayı.

veya karşısındakinin konuşmaya/yazışmaya isteksiz olduğunu sezmiştir ve daha fazla rahatsızlık vermemek ve nezaketen cevap yazılan durumunda kalmamak için kendini geri çekmiştir.

kütüklük olduğu durumlar da vardır, olmadığı durumlar da yani. olayı/kişileri bilmeden bol keseden nezaket dersi vermeyin.
hesabın var mı? giriş yap