şükela:  tümü | bugün
  • ne yazık ki insanı histeri krizine sokar. geçenlerde bir mesaj geldi "merhaba ateyistmisiniz ben biraz agnostğim de" diye. (mesajı düzeltmeden kopyaladım). mesajı okur okumaz o anda kendisinin genç bir sözlük bayanı olduğunu anladım. mavi küt saçlı piercingli şefkat ve ilgiye muhtaç bir sözlük bayanıydı bu. gittiği yolun yol olmadığını zirvelerde biraları umarsızca yuvarlamamasının elzem olduğunu atatürkçü düşünce derneğine üye olduğumu hayatta kimselere güvenmemesi gerektiğini "hatta bana bile :)" dobralığıyla ifade ederek kendisine saman altından güven saldım. bu kızla muhabbetimiz çoğaldı çoğaldı dur şunun dünyayı yeni tanımaya çalışan o saf bakış açısını inceleyim diye entrylerine göz gezdirdim. hem göz gezdirdim hem ders çalıştım. nitekim muhabbetin tıkandığı esnada bir entrysi ile ilgili yapılacak bir girizgah adeta stend görevi görecekti face insta vermiycektim mesafeli tutumum onu deli edicek "yaa sen farklısın yaa" diyecek watsapı atıverecekti önüme. bu düşüncelerle boğuşurken ordan da aydilge arkadan haydi gel aşka diye sinsi gibi bana gaz pompalamıyor muydu artık iyice tülerip yeşillenmiştim.

fakat o sırada bir enty gözüme takıldı. işte 56 k modem kullanan efsane nesilden bahsediyor o modemle zurnada sabahlara kadar chatleşmekten falan bahsedince ben bi afalladım. bi dakkka bi dakka bi dakka sen...zurna ne yaa? dedim. kısa bi araştırmadan sonra 17 sene öncesinden bahsettiğini anladım karşıdaki kişinin. bi hesap yaptım en iyi niyetli şekilde düşünsek bu kız zurnaya orta okuldayken girse kaç olur o zamaaaan ilkokul 5 te 10 olsa orta 3 de 13 olur 13 le 17 yi toplarsak al sana 30 haydaaa. beynimden vurulmuşa döndüm. zaman durmuştu. arkamda https://soundcloud.com/…n/hello-zepp-saw-main-theme fon eşliğine mesajlarındaki flashbekler ardı ardına gelip yankılanıyordu "atayizmisiniz?" (soru ekini de ayırmamıştı zaten) "çok yıprandım" "güvenmek istiyorum artık" "az mı zirveye gitmedik" "kafa bakir olmadıktan sonra?" "sürekli eksilendim" "yiğenin mevlüdü vardı da"....holy şit! taşlar bir bir yerine oturuyor büyük resim artık tamamıyla görünüyordu. o mavi küt saçlı kız birden dumanlar içinde yankılı kahkahalarla kazan karşıtıran koca kadına dönüştü. "gerçeği öğrendin demek hahahaha" diye. bütün bu tramvanın içinde de aydilge de oradan hala bu sefer başka diye parmağıyla çağırıp coşku vermeye çalışıyordu lan ben nerdeyim sen nerdesin. o sinirle kapatıverdim onu da. listeden kaldırdım attım. hırsımı alamadım yazarın da hem kendisini hem de başlıklarını engelledim.
  • bir sözlük erkeğinin penisiyle mesajlaşıldını gösterir.
  • saray duvari gibi bir paragraf dosenmesinden evladir.
  • konuştuğun kişinin ergen çıkması kadar üzmez.
  • "bütün bu tramvanın içinde" yakınan yazarın da ergenlikten henüz kurtulduğu belki hala tam kurtulamadığı anlaşılır. 30luk insan koca çınarsa muhtemelen yazar da meşe palamudu falandır.
  • paragraf nedir, nerelerde kullanılır, beton gibi tek paragraf entry yazarsam okunur mu, babam böyle pastayı yapmayı nereden öğrendi.

arkadaşı sahneden alıp ilkokul sıralarına geri yollayalım lütfen, teşekkürler.
  • gül gibi hatuna "koca çınar" diye çemkiren mini mini minnacık yazar hezeyanı. kuvvetle muhtemel yaşı maksimum 22 civarlarında olan yazar kardeşimizin, daha nice yollardan geçeceğine delalettir bu entry.

koca çınar diye hayıflandığın yaş, bir kadının en kadın olduğu yaştır benim gözümde. kıymet bilmez mendebur seni.
  • keklenmiş yazar başlığı.

öyle "30'luk teyzeler, 30'luk teyzeler" derseniz, hayatınızı böyle karartırlar.

son zamanların en matrak başlıklarından biri :)