şükela:  tümü | bugün
  • böyle düşünen kaç insan vardır bilmiyorum ama mesajlaşma olayı bana oldukça zahmetli ve bunaltıcı geliyor. sürekli cevap yazmak zorunda olmak, pıt pıt telefon ekranında tuş aramak insanları nasıl darlamıyor anlamak mümkün değil.
  • oraya +1 yazmanızı rica edicim.
  • hiçbiri sözlükte mesajlaşmak kadar bunaltıcı olamaz.
  • telefonlarda zaman zaman abes hatalar yapsa da artık sesle mesaj yazılabilir olmasıyla çok büyük oranda son bulmuş zor durum.
  • belli bir yas ustu insanlar icin oldukca hakli bir tespit. arkadas uc gram sohbet icin ya da bir soru icin ne gerek var lan mesajlaşmaya. neyse.
  • teknolojinin zaman kaybettirmesi saçmalığı. teknoloji dediğin şey hayatı kolaylaştırmalı. anlık görüşmelerde teknoloji yarar sağlasa da bir yandan da önemli bir zamanı çalıyor. mesajlaşmak aşırı derecede zahmetli ve bunaltıcı gerçekten de.
  • sırf bu yüzden whatsappta karşı taraf çevrimiçi değilken mesaj yazmaya özen gösteriyorum. biri mesaj yazdığında sanki anında cevap verirsem o muhabbet sonsuza kadar devam edecekmiş gibi bi bunalma hissi çöküyor üzerime.
  • avea 5000 sms döneminde de böyle mi düşünüldüğünü merak ettiğim durum.

manyak gibi sağa sola mesajlar havada uçuşuyordu o zaman kimseye pek bunaltıcı gibi gelmiyordu. o zaman kız arkadaşımla ben imtihan yaşıyordum işte ben bunaldım, bitirmek için her dk mesajlaşıyorduk geceler sabahlar belli değildi.

yiyorsa cevap atma telefonu kırası geliyordu insanın.
  • arkadaş olsun, sevgili olsun kısacası sevilen herhangi biri olsun yeter ki; eğer sizin için anlam taşıyan biriyle mesajlaşıyorsanız hiç de zahmetli ve bunaltıcı değildir.
  • cevabı zamanında geldiği sürece baya keyif aldığım eylem. ıletişimin her türlüsü güzel.