şükela:  tümü | bugün
  • böyle düşünen kaç insan vardır bilmiyorum ama mesajlaşma olayı bana oldukça zahmetli ve bunaltıcı geliyor. sürekli cevap yazmak zorunda olmak, pıt pıt telefon ekranında tuş aramak insanları nasıl darlamıyor anlamak mümkün değil.
  • sırf bu yüzden whatsappta karşı taraf çevrimiçi değilken mesaj yazmaya özen gösteriyorum. biri mesaj yazdığında sanki anında cevap verirsem o muhabbet sonsuza kadar devam edecekmiş gibi bi bunalma hissi çöküyor üzerime.
  • yaşla ilgili olabilir. bundan şikayetçi olanlar parantez içinde yaş aralığı belirtseler keşke.

30 yaş üstüyüm ve mesajlaşmaktan nefret ediyporum. telefonla konuşmaktan tiksiniyorum.

flört, sevişmek, sosyalleşmekle ilgili sıkıntılarım yok. onları yaparım ama telefon üzerinden olan her şey beni sıkıyor.

şu ara tek katlanabildiğim instagram üzerinden yeni birileri ile mesajlaşmak. ama onda da iş telefon numaralarını verip whatsappa geçtiğinde olay bitiyor benim için. whatsapp artık benim için muhabbetin bitme noktası oluyor. o kadar sıkıcı ve keyfsiz. instagram üzerinden ise daha uzun müdden konuşup buluşmalar ayarlayabilirim.

sanırım bu instant mesaj ve konuşma işi bunaltıcı. mektuplu günlere geri dönmek istiyorum ben.
  • söyleyecek sözü olmayanlar için doğrudur. zaten bu adamların muhabbeti de çekilmez.
  • flört teması altında yapılmıyorsa, en kısa kelimeler bile paragrafa dönüşüyor. flört ediliyorsa, paragraflar yetmiyor. izafiyet teorisi 101.
  • işitme engelliler için pek öyle değil,yazı dilini sevenler içinde öyle değil.
  • severek mesajlaştığım birisi vardı, hatta mesajını dört gözle beklerdim ''bir an önce yazsa da, bütün derdim tasam gitse'' diye. ama bitti gitti, üzüldüm gerçekten. sevgilimden ayrılsam bu kadar üzülmezdim sanırım.

sevilmeyen kişiyle yapıldığında aşırı sıkıcı evet. karşınızdaki insana beslediğiniz duygu ile doğru orantılı olan durum.
  • benim biraz da bu yüzden facebook'um, whatsapp'im yok. sms olayını da hayati bir mesele olmadıkça kullanmıyorum.

kesinlikle zahmetli ve bunaltıcı bir eylem olarak görüyorum. note 2 kullanmama rağmen hem de.

hatta benim sevgilim bile bu yüzden yok. gördüğüm her çift psikopat gibi sürekli gerzekçe mesajlaşıyor ve 1-2 saat süren konuşmalar da yapıyorlar. telefonda 5 dakikadan fazla konuşunca sıkılan, bunalan, telefonu fırlatmak isteği gelen biriyim.

neyse ki son zamanlarda sesle yazma olayını kullanıyorum. daha az bunaltıcı.

yalnız olmadığımı bilmek beni sevindirdi. son yıllarda entry yazmaya, sözlük mesajlaşmasına bile dayanamıyorum artık ama en azından pc klavyesi rahat.

gelecek nesiller yazmak istediklerimizi harf harf basarak işlememiz gerektiğini gördükçe şaşırıp gülecekler alay edecekler. lanet olsun. ben 5000 yıl sonra falan doğmalıydım. bu ilkel çağa ait değilim ben!!!
  • cevabı zamanında geldiği sürece baya keyif aldığım eylem. ıletişimin her türlüsü güzel.
  • etkisi uzun süre devam etsin, hitap edilen kişi tekrar tekrar okuyup yorumlasın, "söz uçar yazı kalır" düşüncesiyle karşıdaki insan tarafından zaman geçtikçe yeniden yorumlanması istenen sözler için gayet kullanışlı ve etkilidir.