• meşgul; "başka bir işle uğraşmaya vakti olmayan, hali hazırda bir işin içinde bulunan, çalışan" anlamlarına gelir, dersem fevri olur lakin ben böyle anlarım, genişler.
  • geniş anlamıyla işgal edilmiş. vakit olur, telefon olur; toprak pek olmaz gerçi.
  • ing: packed up.
  • musait olmayan.
  • (bkz: busy)
  • msn messenger kullanıcı tarafından tercih edildiğinde, çok meşgul olduğunuzu bildiğinden gelen/giden her şeyi (ileti, mail, oturumunu taze açan can arkadaşlar) göstermeden/göze sokamadan, sessizce bünyesine kabul eden, sakin sakin takılmanızı sağlayan faideli mod.
  • yok sana işte demek şimdilik, bu sinirle;
    insan ırkı devasa bir kırmızı dur işaretine rağmen tuvalet kapılarını kırmaya kalkıştığı anda foseptik yüzüne patlayacaksa bu meşguliyete bir miktar haha daha az saygı duymam sözkonusu olabilir.
    bakın ne kakar engerek yılanı sözcükler seçiyorum bu meseleyi iki dirhem bir çekirdek sunabilmek için ama sanırım, ben fazlasıyla meşgul bir insanım zaten.
    bonus: (bkz: ben varım)
  • cihanda benim dışımda herkesin bulunduğu namüsait ahval... bi benim her şeye vaktim var anasını satayım...
    işgal edilenlere selam vermek bu saatten sonra abesle iştigal...

-selam naber
    -çok meşgulüm dafi
    -öseyeme
  • şimdi msn'de meşgul diye bir mod var.ben hep merak etmişimdir,msn'de meşgul görünenlerin gerçekten bir iş veya şey ile meşgalesi varmıdır o esnada.ben kendimden biliyorum yarrak-kürek kişiler kafamı sikmesin diye çevrimdışı görünmediğim zamanlar meşgul yapıyorum modu.diğer insanlar için durum nasıl meraktayım uzun zamandır.
  • (bkz: işgal)
hesabın var mı? giriş yap