şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: übena)
  • replik diyemem ama aklimda kalan cümlelerinden örnek olarak degistireyim. ezberimde kaldigi kadariyla paylaşayim:

güneyde gün kizildan van gogh sarisina dönerayak kuzeydeki eve dönüşler ömrümüzü zimparalayan sonbahar yorgunluklarının baslangicidir.

üç tank, dört uçak, yüz gram peynir. ulan hani uçaktan, tanktan kissak da peyniri biraz bolca tutsak...

istanbul'un susuzluktan kavruldugu, yikanmanin yerini kuru temizlemenin aldigi, hatta bazi soylu hanimlarin jimnastik ayagina vakkorama'ya yazilip bir iki bacak salladiktan sonra vitali hakko şelalelerinde kirklandiklari sicak bir yaz günü beyoglu'nun geciş katsayisi mevsim normallerindeki sokaklarinin birinden yatay gecis halindeyim. saç sakal birbirine mütecaviz bir adam, beyoglu güzelleştirme derneginin kaldirimlara konuşlandirdigi çicekliklerden birini ters cevirip bank haline donusturmus, ustune çantini (poposunu) yaymis, elindeki bos sarap sisesini kaldirima vurarak kirma önçalişmalari icerisinde. bu sirada bir adim önümden giden adam bir bana bir de ona bakti ve dedi ki: 'beyogli çok bozzuldi"
  • - sigara öldürücü işte yazıyor zaten paketin üstünde.
    - biliyorum. o yazılara çok gıcık oluyorum. paketi alır almaz üstlerine çıplak kadın fotoğrafları yapıştırıyorum... ayrıca bu benim hayatım size ne?
    - yanınızda oturan olarak, ben de içmiş kadar oluyorum. yazık değil mi benim akciğerlerime?
    - yazık tabii... oturmayın yanımda, siktirin gidin! diye bağırdı sabrı, bentleri aşmış sigaraperver.
  • o..pu asuman.
  • ”çok kadınlar bilmek gerek, bir kadının kıymetini bilmek için…”
  • -siz kimsiniz?
    -hiç kimseyim ama hiç kimseler arası çok önemlidir, pardon yani
  • beni adamdan sayıp alacak olan örgüte zaten ben girmem