şükela:  tümü | bugün
  • twitter'da denk geldiğim pet shop sahibi kendisi. şu twit dizisini takip ettiğinizde kucağında aslan yavrusuyla poz verdiğini görebileceğiniz birisi. hakkında bu hayvanları evinde yetiştirip sattığı iddiası bulunuyor.

twitter'daki mesajda şöyle yer alıyor :

"sevgili twitter alemi, hadi bana yardım. fotoğrafta gördüğünüz şahıs bir petshop sahibi. whatsapp story kullanarak yabani hayvan satışı yapıyor. ig ve fb ta sadece kedi köpek var, yabani hayvanları dükkanda tutmuyor."

aha burada: https://twitter.com/…angl/status/948506771282452480

benim bildiğim yaban hayvanları ve egzotik hayvanlarla uğraşmak meslek icabı olarak veterinerlerin işidir. pet shop sahibi biri mevzuat da evde bulundurulması ve satılması yasak hayvanlarla nasıl meslek icabı fotoğraf çeker, bir evin bir odasında önüne tavuk butu attığı aslan yavrusunun rahatça fotoğrafını çeker? neden yani ?

bir bakın ekşiciler siz ne diyorsunuz?
  • söz konusu kişinin ifşa edildiği tweet akışında kendisinin yurt dışında para karşılığında hayvanlarla kolaylıkla fotoğraf çektirebiliceğimizi söyelerek olayı çarpıtmaya çalıştığını ve iddia sahibinin ise elinde yabani hayvanların satışı konusunda pazarlık yaptıklarını iddia ettiği whatsapp mesajlarının olduğu iddiasını görebilirsiniz. retweet yaparak dikkat çekilmesi gereken bir konudur.