şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şindi (attiributtu hıncal uluç), okunulan bölümü söyleyince sorulan garip sorular, mesleği söyleyince sorulan salak sorular vs. bunlar da var ama daha beteri o soruların sonrasının gelmesi, bi bakıversen bi elleyiversen bi veriversen. lan bazı meslekler var ki bunlarda kaçış yok a.k. bilişim sektöründe olmak bu açıdan ızdırapların en nadidesi, en yedivereni beş sayanı. servisten yırtacam deyi ayak üstü iş gördüreni.

sen ki her işinde geyiğin dibine vurmuşsun, iki dakkada 3 level atlamışsın, bir saatte 32 mail 8 telefon 18 toplantı talebine yanıt verdin, sen ki maç günü yengeyi evden gönderdin.. biz ki malzemenin en iyisini almışız, en optimum yazılımın son sürümünü kurmuşuz, ağımızı kurmuş kurbanımızı beklemişiz, cracklerimizi çakmışız, ayarlarını yapmışız, en ince hamura tarladan en organik ürünleri toplayıp atmışız, öylesi daşak anlarının lezzetine lezzet katmışızzzzz.

az ırak ol a.k. yarın tükana gel.
  • bilhassa mühendislerin de sıkça başına geldiğini tahmin ettiğim olay. ama en komik olaylardan biri, yaklaşık bir on küsür yıl önce şantiyede çalışırken başıma gelmişti. gerçi firmadan dolayı olmuştu ama olsun; bir termik santral yapımı, devreye alma aşaması, yoğun bir tempodan sonra hafta sonu şehirmerkezinde takılırken biri ben olan iki iş ve ev arkadaşı bir kızla tanışır, muhabbet gelişir vs...

- biz de iş için adana'dayız...
    + a nerde çalışıyorsunuz?
    - elektrik mühendisiyiz, siemens'de. falan filan şantiyesindeyiz şimdi...
    + aaa, benim buzdolabı var siemens, geçen tutma kolu kopmuştu, bir bakabilir misiniz bir ara?
    - ?!?!?!?!?! (ohhhaaa çüş)
  • psikoterapistlerin muzdarip olmadigi durum. tam tersi "o zaman ben yavastan uzayayim" tadinda gelisiyor diyalog, artik neyin ortaya cikmasindan korkuyorlarsa.
  • 6 kişilik öğrenci yurdundayız,ben jeoloji okuyorum.gece yarısı 4 civarı 20 ocak 2011 gölcük-değirmendere depremi üzerine yataklarından fırlayan arkadaşlar,gözlerini bana çevirirler.
    izmirli olanı:
    -abi deprem oldu ne yapalım,dışarı çıkalım mı?sen bilirsin.
    +yok ya yatın bu normal fay fazla zarar vermez,hadi fazla gürültü yapmayın.

sanki gittim olay yerine inceledim fakat "terimi" duyunca sessizleşen oda ahalisi bana inanarak yatağa döner.

-iç ses(normal faymış,bir şey olmaz)
    +(hasiktir ya artçıysa! neyse ya zaten bina 5 katlı ara katız,sıkışır ölürüz,yaşayan çıkmaz,kimse suçlayamaz beni.)
  • her seferinde oluyor.

- ne okuyon yeğen
    - bilgisayar mühendisliği abi
    - bizim oğlanın makineye bi format atıversene ağır çalışıyomuş çok

edit: bunu diyen adam buradaymış lan sırayla bütün entrylerimi kötülemiş taşakkürler.
  • -meslek neydi yavrum senin.
    -basbakanim teyze ben..
    -aa cocugu ekmege gonderdiydim, bak bakalim geliyor mu.

(bkz: oeeh)
  • -meslek neydi yavrum senin.
    -fabrikatorum teyze ben, tac perdeleri.
    -yavrum ben de perdeleri yeni yikadim, sana zahmet asar misin.
  • bir araştırma hastanesinde, sağ olsun, fotokopilerimi çeken ilk kez karşılaştığım memur:
    - siz şimdi ne için çektiriyorsunuz hocam bunları?
    - doktor arkadaşlara kpds dersi veriyorum, bununla ilgili testler.
    - böyle "what's your name?", "simple present" falan mı?
    - onlar biraz daha basit konular
    - hocam bizim oğlana da okuldan ödev vermişler, yapar mısın?
    - ...
  • -meslek neydi yavrum senin..
    -gida muhendisiyim ben teyze.
    -şurdan bir portakal sik da icelim. sifa niyetine.
  • dişhekimleri bilir insanın meslek muhabbeti açılınca kaçacak delik aramasına neden olur bu. bari o son sarmayı yemeden açaydın teyze muhabbeti.