şükela:  tümü | bugün
 • şirket ve okul yemekhanelerinde çıkan bilimum bahçıvan kebabı, ormancı kebabı, efendime söyleyim jandarma kebabı, itfaiyeci kebabı ve türevi kebapların esasında bildiin türlü olması durumu.

  elinde tepsiyle "ehe ehe, bugün kebap varmış" diye sıraya giren binlerce kişiyi hüzne boğan acı bi durum. bu gerçeği bilmek, beklentiyi ayarlamak adına faydalı oluyor.

  debe editi: değerli kardeşlerim... yıllarca kebap diye türlü kaktırılan milyonlar, bugün debe'ye girmiştir. bu ses-siz çoğunluk, artık sessizliğini bozmuştur. eyy yemekhane... (ufak bi es, alaycı bi duruşla devam) sen kimsin yau? biz kebabın ne olduğunu (ufak bi es, ciddi bi duruşla devam) sizden öğrenecek değiliz... kimse kusura bakmasın...

  yemeklere ilişkin yakın yaklaşık yorumlarımın olduğu @lezzete_zoomlayan_adam diye bi instagram hesabım var. yemekhane koşullarında gurmelik yapıyorum, olduğu kadar.
 • 35 saniye kadar ne anlama geldiğini idrak etme çabasından sonra katıldığım önerme.
  yeterince et olsaydı sebzeyle doldurmazdık tencereyi türü kebaplar bunlar.
  malzemenin ötesinde fırın, tandır gibi altyapı eksikliği de insanları bu tarz kebabımsıları icada yönlendirmiş olabilir.
  tabi hiç bir açıklama taşşak kebabının hangi meslek grubundan çıktığını anlamamıza yetmez.
 • ne ararasan var türünden vali kebabı ile çürütülebilecek önermedir. valilik bir meslek olarak kabul görmez ise savunmanın söyleyeceği başka birşey yok sayın hakim.
 • türkiye'de emekçinin kebabı o kadar oluyor işte maalesef.*
 • bir menü geliyor ay başında; her haftaya bir çeşit kebap konmuş, ama o gün gelince bakıyorsun kabak, patlıcan, patates ve bilumum değişik sebzeyle yapılmış aynı kebap. bazen bir sebzesi falan farklı oluyor hatta "ooo bu değişik bak" tepkisi veriyor insanlar. ayrıca listedeki gene haftada bir olan türlü çeşitleri de aynı yemek. ayın 8 günü full türlü yiyoruz. geri kalan günler de bazen nohut, bazen mercimek, bazen karnıyarık, bazen tavuk...

  ayrıca nohut ve kuru fasulye yemekleri varken yanına bulgur pilavı koyan yemek şirketini buradan kınıyorum. o listeyi kim hazırlıyorsa ellerinden öpüyorum(!)
 • aşçının belirtilen meslek gruplarıyla tuhaf bir ilişkisi olsa gerek. bahçıvan kebabı hariç olmayan kebaplardır, ormancı değil orman kebabı vardır. diğer ikisini ise ilk kez duydum, enteresan fantezilere sahip aşçı yemekleri olmalı bunlar.
  not: doğum yeri adana.
 • başlığı anlamakta zorlanmış iken, içeriği okuyunca "oha kesin bizim şirketten biri yazmış bunu" diye tepki verdiğim tespit. bu kadar olur yahu. ben de bizim aşçının bok yemesidir diyordum. meğer geneli öyleymiş. menüyü gördükten sonra, insanlarla, "bu kebabın içinde hangisi fazlaydı, havuç mu patates mi" diye iddia tutuşmuşluğumuz bile var.
 • (bkz: rahat olun okudukça anlayacaksınız başlığı)

  haklı olunan önerme. orman kebabı da mis. şimdi yedim.