şükela:  tümü | bugün
  • 25 mart fahrettin koca, ziya selçuk basın toplantısında muhabirin birisi tarafından sorulan soru.o esnada bakanların ya da oradaki muhabirlerin patlamalı kahkaha atmamasını takdir ettim. ama beni komaya soktu yeni kendime geldim. soru yanılmıyorsam tam şu şekildeydi. meslek liseleri maske üretiyor peki solunum cihazı üretiminede geçebilir mi. aynen kardeşim bu arkadaş solunum cihazını kafasında nasıl hayal etti nargile olarak mı kurdu bilinmez. kardeşim oradan bir solunum cihazı yap seri.
  • hem okul kapalı olacak, hem öğrenciler korunacak ama okula gidip maske yada cihaz yapacaklar. nasıl olacak bu iş. o öğrencilerin hayatı söz konusu değil mi?
  • maske ya da dezenfektan yapmakla aynı şey değil, tıbbi cihazlar hem kompleks hem de onlarca uluslararası standartlara tabi cihazlardır. meslek lisesinde değil çoğu üniversitede bile üretilemez. ayrıca üretmek için büyük bir yatırım ve sermaye gerekiyor.
  • corona vesilesiyle direkt olarak üretimin içerisinde yer alacak öğrencilerdir. bu üretim içinde yer almaları gayet mümkündür. bilmiyorlarsa da öğrenirler. kalıbını yaparlar veya zottirik iki parçayı birbirine yapıştırırlar. önemli olan "üretim" fikrinin a'dan z'ye herkes tarafından konuşulması. önemli olan tarafı bu.
  • (bkz: hey maşallah)
  • 90"ların sonunda meslek liselerinin anası sikilmeseydi evet, üretebilirdi. ama bugün üretemezler.
  • peh bilmem uluslararası standartı varmış üretemezlermiş, yiğido millet ölürken kimse ce sine tse sine bakmaz çalışıyorsa kullanırlar.
  • tebrik ederim ben meslek liselerinde sadece torbacı yetişiyor sanıyordum.
  • uçak, otomobil, solunum cihazı, drone hey maşallah sanayi devrimi yaptık yeminle.
  • bakan "lan saçma sapan konuşma" diyeceğine "bu konuda çalışmalarımız var" diyerek double fail'e sebep olmuştur. bizi kimler yönetiyor valla utandım.

mümkün değildir.