şükela:  tümü | bugün
  • hakkında çoğunluğun nasıl düşündüğünü merak ettiğim versus. iki adam farz edin, birisinin toplumsal statüsü çok yüksek, yani meslek sahibi. örneğin iyi kazanan bir doktor, mühendis veya avukat vs

diğer adam ise üniversite okumamış yani meslek sahibi değil ama çok çok zengin. ne kadar diye soracaklar için şöyle söyleyeyim, istanbulda aynı anda üç villa alacak kadar nakit. bunun bir de gayrimenkulleri var vs

not: ikisi de son derece anlayışlı, akıllı, elit insanlar. üniversite okumamış zengin olan arkadaş kıro veya züppe asla değil. gayet mantıklı ve kültürlü biri. sadece ticaret yapmaktan okumayı tercih etmemiş. tıpkı otuzundan sonra hala evlenmemiş kadının evlenmeyi tercih etmemesi ve kariyere önem vermesi gibi.

edit: arkadaşlar, hangisini ne için seçeceğiz diye soranlar oldu. elbette evlenmek için. soruyu, hayatınızı birleştirmek için hangisini tercih ederdiniz şeklinde sormuş olalım.

edit 2: lise mezunu olunca meslek sahibi olunmuyor mu diyenler türedi şimdi de. arkadaşım, bu versusta lise mezunu olanın mesleği olsa, diğerinin meslek sahibi olduğunu vurgulamazdım zaten. kısaca lise mezunu olanın mesleği yok. sadece tacir, al-sat vs nakit paradan başka bir vasfı yok.
  • en doğru cevabı güzin abla nın vereceği soru.
  • kadınlar ikinciyi tercih edecektir. çünkü o tontiş poposu en iyi yaşam koşullarına layık. kültür, zeka ve kariyer para az yada orta düzeyse onlar için bir şey ifade etmez.
  • 2018 ekonomik şartlarında bütün kadınlar ikinciyi seçecektir. ha buraya birinciyi seçeceklerini yazacaklar tabi ki inanmayın.
  • hatun kişinin ya da iki taraftan birinin bizzat merak ettiği versus.
    ekonomik düşünmekle birlikte acaba paralıya yanaşsam para göz olarak mı görülürüm yoksa statü sahibiyle takılınca ooo avukat manitası etiketi mi çakacaklar merak etmektedir.
  • genelde kadinlar kendilerine satilacak bir mal etiketi yapistirdiklari icin, parayi veren dudugu calacaktir. en azindan benim hikayemde oyle oldu. versus kismen boyle olmasa da, lise mezunu zengin gavat kazandi; ben kaybettim.
  • finansallların analizi sonrası karar verilmesi gerekir. finansman yönünden sıkıntı yaratmayacak ve nakit akışı düzgün olanın seçilmesi gerekir.

zengin olan kişinin enflasyon etkisinden kendini kurtarır ve enflasyon üzerinde gelir sağlarsa o seçilmeli, yoksa o parayı yerken enflasyonda ayrıca yiyecektir ve ilk seçenek daha mantıklı hale gelecektir.

rakamlarla konuşmak lazım tabi; zenginliğin işlevi değil, boyu önemli.
  • kadınlar değil de erkeklerin içini döktüğü bir başlık yine.
    lise mezunu olunca meslek sahibi olunmuyor mu?

c- hiçbiri
    azimli, çalışkan ve pozitif olan tercih edilir.
  • huyu iyi olan bu versusu alır.

bu lise mezunlarına yapılan güzellemelerden gına geldi.
    abi bu adamlar galatasaray lisesi mezunu değil ki. olsa zaten adam alıp başını yürüyor. fen mezunu olsa zaten gidiyor.
    geriye şu dümdüz ipe sapa gelmeyenler kalıyor. saygı adap yoksunu ailesi sorunlu eli yüzü façalı hayattaki en büyük kavgasını kız için yapmış kamil köşe başı serserisi.
    ben daha dümdüz lise mezunu olan - ki genelde bu tipler liseyi tamamlamak dahi tamamlayamaz tastikname alırlar - iyi yetişmiş kendini geliştirmiş görmedim.
    varsa da %1 falandır. onların da içten yanmalısı çıkabilir karşınıza aman dikkat.

velhasıl hiç öyle lise mezunu güzellemelerine gerek yok. malzeme zeka ve ahlaken belli.
    tercihi paradan yana kullanıp liseliden yana olanlar için konuşuyorum ablacım evet lisans mezunu biriyle oturup akşam film kemirmek istemeyeceksin belki ama inan bana konuşmak isteyeceksin.
    konuşmak evet sadece konuşmak.

daha da başka bir şey demeyeceğim.
    paralı ve zengin erkekler daha daha çok paranın izinde olur yiyemezsin bile parayı onu da belirteyim.
    hadi size iyi traşlamalar.
  • rte vs. ali ağaoğlu.

pardon, ikisi de lise mezunuymuş.