şükela:  tümü | bugün
 • haluk bilginer'in bir röportajında geçen tanımlama. ilgili röportajın tamamı için http://www.hurriyet.com.tr/…bir-mobilyadir-40789853

  --------o kısım ve bir parça öncesi--------

  * mehmet aslantuğ “oyunlar yasaklanıyorsa baskı yok denemez” derken bazı sanatçılar “bu ülkede kimse baskı altında değil” çizgisindeydi. nasıl görüyorsunuz?

  - tam sizin gördüğünüz gibi görüyorum.

  * nasıl yani?

  - gazetecisiniz, sizin nasıl gördüğünüz çok önemli. benimki yaptıklarımla, söylediklerimle ortada.

  * madem merak ediyorsunuz; “türkiye’de herkes çok özgür” diyen bir sanatçı için ‘alice harikalar diyarı’nda diye düşünüyorum.

  - sanatçı ne idüğü belirsiz bir tanımlama zaten. mesleksiz ünlülere ‘sanatçı’ diyoruz. ben oyuncuyum mesela, öbürü heykeltıraştır, diğeri dansçıdır. “ben sanatçıyım” diyene soracaksın mesleğin nedir abla? biraz daha sanatla ilgilenmelerini tavsiye ederim.

  * açıktan muhalifsiniz, sizinle uğraşıyorlar mı?

  - uğraşmak isteyen herkes uğraşıyor.

  * hayatınız zorlaştı mı?

  - sizinki kolay mı?
 • "mesleksiz veya mesleğinde kötü olan, vakti geçmiş, kendini geliştirmek yerine sürekli dibe doğru ilemiş ve unutulmuş, gündem olamayınca siyasetçilere yaranmaya çalışan yarı ünlülere sanatçı diyoruz." olsa daha doğru olacak doğru söz.
 • haluk bilginer'in kış uykusu filminde canlandırdığı karakter edasıyla yaptığı tespit. şaka bir yana yine lafı gediğine oturtmuş haluk amca.