şükela:  tümü | bugün
  • pazar gününe çok yakışan bi' vance joy şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=1c816p-ktnk

talking like we used to do
    it was always me and you
    shaping up and shipping out
    check me in and check me out

do you like walking in the rain?
    when you think of love, do you think of pain?
    you can tell me what you see
    i will choose what i believe

hold on, darling
    this body is yours,
    this body is yours and mine
    well hold on, my darling
    this mess was yours,
    now your mess is mine

your mess is mine

see you in the marketplace
    walking 'round at 8am
    got 2 hours before my flight
    luck be on my side tonight

you're the reason that i feel so strong
    the reason that i'm hanging on
    you know you gave me all the time
    oh, did i give enough of mine?

hold on, darling
    this body is yours,
    this body is yours and mine
    well hold on, my darling
    this mess was yours,
    now your mess is mine

bring me to your house
    tell me sorry for the mess
    hey, i don't mind
    you're talking in your sleep
    out of time
    well, you still make sense to me
    your mess is mine

your mess is mine
    this body's yours and this body's mine
    your mess is mine
  • fifa 15'in şu ana kadar keşfettiğim en önemli özelliği olan şarkı. girişi müthiş.
  • genellikle bir şarkının önce melodisi alır götürür beni bu şarkıdaysa ilk sözleri duydum. bir gerizekalı olarak müzikte iki işi bir arada hala götüremiyorum, illaki bir yön ağır basıyor, bu şarkı da sözleriyle varolagelir. ne yapalım bizi vuran da bu tarz bir şeymiş demek. klibi de çok hoştur lakin kafalardaki versiyonu aşamadı.
  • müzik, sözler o kadar hoş ki. bir tatil sabahı kahvaltı hazırlarken dinlemelik. klibini hala izlemedim.
  • (bkz: underrated)
    başlığında bu entry hariç sadece 4 entry var. bu kadar az ilgi görmesi garip.
  • o kadar ama o kadar çok çalıyor ki radyoda, bıkmaktan korkuyorum.

araba radyosunda sadece ilk iki kanal ayarlıdır. onun da ilki asil ikincisi yedektir. arabalar değişebilir, radyolar olmadık teknolojiler kullanabilir ama benim bu kuralım hiç değişmez. sanırım ondan oluyor bu "çok çalıyor" hissi. bak bir de son iki kanal ayarlıydı. ama onlar da ilk iki kanalın aynısı. hem de simetrik bir şekilde. ben neler hatırlıyorum böyle? komik mi? değil... bilakis çok güzel bence.

nereden baksan on dakika sonra:

o kadar dinledik, bir o kadar da sevdik, bir de klibine bakalım dedim. daha önce de yazdığım gibi, insan sevdiği bir şarkının klibini ilk defa izlemekten çekiniyor. "sıçmasalar bari" endişesiyle. hiç de öyle olmadı neyse ki. çok tatlı bir klip olmuş. coldplay'in paradise'ını da hatırlattı biraz bana.
  • ne güzeldir dinlemek, bir de sen dinlerken başkasının kulaklığından da duyarsın bunu, üstelik yağmurlu ve çamurlu ve saçma sapan bir salı günüdür, kafanı kaldırır göz göze gelirsin, tebessüm edersin.
  • tebessum ettiren sarki
  • çok sevdiğim vance joy'un yine çok sevdiğim bir şarkısı. normal insanlara dinlerken mutluluk verir, kendilerini adeta bir tatil beldesinde geziniyormuş gibi hissetirip mayıştırırken beni elem keder sahibi yapıyor. mesela yolda dinliyorum, dinlerken biriyle göz göze geliyorum hah diyorum kardeş your mess is mine, sonra düşün dur derdi neydi. bir de tabii o tatil hissi bana da geliyor biraz, sonra olamadığım yerleri düşünüyorum falan... safi keder.

edit: ama böyle ne zaman bir dizide filmde falan karşıma çıksa sanki çok as bayrakları as as as coşkusuna benzer bir şey yaşıyorum sanki şarkıyı ben yaptım. geçenlerde 13 reasons why'da vardı misal.

cidden çok underrated değil mi ya?
  • gunu geldiginde icimden disimdan bagira cagira soyleyecegim bu sarkiyi.
    hicbir zaman hissetmedigim kadar gercek ve icten hissederek.
    hem bilincle hem bilincaltimla kucaklayarak.
    loading.