• pek çok güzel grup gibi oxford'tan çıkan grup. janrı için post-rock desek yanlış olmaz herhalde
  • jerome alexander'ın tek kişilik projesi. akustik gitar, keman gibi enstrumanların hakkından gelen jerome kardeş ambient/modern klasik müzik türünde eser veriyor. akustik tonlardaki şarkıları için gavurun deyişiyle soundscape veya dreamy olarak da etiketleri yakıştırılabilir.

2007 yılında "ep1" , 2008'de the soul's release ile beraber yayınladığı split albümü ve geçtiğimiz sene çıkan ilk albüm "departures" diskografisini oluşturuyor.
  • post rock icra eden iyi grupları dinledikten sonra verdiğim tepkiyi, bu adamlarda da verdim: "vay amına koyim, ne güzel müzik yapıyorlar!"

bazı gruplar çok başarılı bir albümden sonra bozabiliyorlar ya da az da olsa değiştirebiliyorlar müziğini. ama bu adamlarda bu yok. ep1 de, iki albümleri de, the soul's release ile yaptıkları split albüm de birbirinden iyi. ilerleyen zamanlarda post rock'ın ağır toplarından biri olabilirler bence. ilgilenenler için;

twitter
    facebook
    tumblr
  • çalışmanın, yürümenin, yazmanın, dinlenmenin, mutluluğun ya da hüznün arka fonu olabilecek güzellikte sakin ve dingin müzikler icra eden grup. klipleri ve kliplerindeki doğa görüntüleri, yeme de yanında yat cinsten.
  • mesajın bana ve benim gibilere olduğunu çok geç de olsa anladım.
  • en başarılı şarkılarından bir tanesi için (bkz: you are a memory)
  • at a glance arka fonda çalsın bütün gün yürürüm ya da hiç kalkmadan çalışırım saatlerce, sanki bir filmde başroldeymişim gibi film bitinceye kadar oynarım rolümü . diğer şarkılarıda leziz olan harika grup .

at a glance
  • you are a memory şarkısıyla tanıdığım şarkıcı.
  • life is strange oyununda yer alan mountains şarkıları ile tanıdığım, at a glance ve aynı şarkının jermainesoul remixi ile daha da sevdiğim müzik grubu. konu şarkıları barındıran folding leaves albümü de tam bir yol albümüdür bana göre, ayrıca.
  • "departure" albümü bir başyapıt olan ingiliz post-rock, ambient grubu. daha doğrusu yalnızca alexander'dan oluşan bir grup. bir çoklu enstrümantalist kendisi. 6-7 enstrüman kullanıyor. elektronik ortamda editliyor, arrange'liyor vesaire.

müzikleri en güzel, bu sonbahar günlerinde dinlenir bence. belki bir ayrılıktan sonra ya da geleceği sorgularken...
hesabın var mı? giriş yap