• messi daha yetenekli ama takımıma ikisinden birini alma şansım olsaydı ronaldo'yu alırdım.

tabi tüm zamanların en iyisi kategorisinde ikisi de aut.
    (bkz: pele)
    (bkz: maradona)
  • messi : yetenek
    ronaldo : çalışma, hırs, azim

elbette messi yeteneğine çalışarak çok şey koydu ama ronaldo kendini çalışarak ortaya koydu.
    ronaldo adamdır, kraldır. en iyisidir.
  • hahahahaha gençler çok eğlencelisiniz ya. canlarım benim. haydi daha fazla entry bekliyorum bu gece buraya hırslı fanboylar :)
  • ikisi de amk.

yetti artık bu adamları kıyaslama çabanız. biri kendisine gelen uzun topu sırtıyla kontrol edip çalım atabilen diğeri 2937282 kişiyi dönüp dönüp çalımlayıp kaleye yürüyen büyük topçu. bu adamları nasıl birbirine üstün kılıyorsunuz ki? messi de ronaldo da kırılabilecek rekor bırakmayan doğaüstü varlıklardır ve birbirlerine kıyası mümkün değildir.
  • messi götüyle göğe uçsa ronaldo'nun juventus'a attığı golü atamaz.
  • messi'yi izlerken aldığım keyfi ronaldo vermiyor ama ne kadar özel bir futbolcu olduğunun farkındayım.bence 2.sırada. muhammed salah da böyle devam ederse seyir keyfi yüksek bir oyuncu.bir messi ve ronaldoya yetişmek imkansıza yakın tabi.
  • benim için messi her zaman bir adım önde olacak. çünkü messi doğuştan yetenekli. ronaldo ise yetenek bakımından messi'nin yarısı bile değil ama hırslı ve çok çalışıyor. ronaldo'dan fizik gücünü çıkarırsan sıradan bir futbolcuya döner ama messi fiziğiyle değil yeteneğiyle oynuyor.

bir benzetme yaparsam messi sınıfın en zekisi çalışmadan 100 alıyor ama ronaldo sınıfın ineği gece gündüz çalışıp 100 alıyor. ehh sonuca bakarsak ikiside 100 alıyor mu? alıyor.
  • barca'nın da messi'nin de oynadığı sürprize ve yeniliğe açık olmayan futbol artık beni baydı. ama allah aşkına messi gibi bir adamı, bırakın ronaldo 'yla kıyaslamayı, kimseyle kıyaslamayın. ayrıca ronaldo büyük maçların çoğunda siliktir, ne zaman bugünkü gibi ekstra iş yapsa fanboyları coşar.
  • ikisi de büyük topçudur fakat messi'den büyük futbolcu yoktur. kıyaslamalar boşuna. gol sayısını falan mukayese etmeden önce messi'nin oyun kuruculuğunu, defansif yönünü, hayvanî paslarini, onca faule rağmen yıkılmayan gücünü bir göz önüne getirin.

basketbolda jordan, teniste federer ayrı bir yerdeyse messi de futbolda ayrı bir kulvardır.
  • messi’nin boyu kadar çimento kullansan ronaldo’nun taşşaklarına yetmez diyeceğim karşılaştırma.
hesabın var mı? giriş yap