şükela:  tümü | bugün
 • garip bir adamdır kendisi, cin olmadan şeytan çarpmaya çalışan devletimiz tarafından pasaport ile ödüllendirilmiştir nedense...geçmişinde talabani ile üç kuruşluk sınır kapıları geliri (aslında üç kuruş değil ya ayrı konu) için nasıl kıyasıya çatıştığı, kan döktüğü iyi bilinir...başı sıkışınca pkk ile dost, araya maddi problemler girince düşman olan (ki bu özelliği devletimiz tarafından çok iyi bilinen) bir şahsiyettir...bugün can ciğer kuzu sarması olduğu talabani ile yarın boğaz boğaza gelirse şaşırmamak gerekir...keza aynı durum türkiye için de geçerlidir...

  bizim sevgili devletimiz ne diye kendisine önce pasaport verir, sonra adamın burnu kalkınca kızar küser anlamak mümkün değildir...adam kim olduğu ortadadır, ama bizim "dövlet böyüklerimiz" ısrarla yanlış ata oynamayı pek bir severler...azerbeycan'da da oynamışlardır sanırsam bu oyunu, her bişeyi ellerine gözlerine bulaştırarak...
 • her devlet ya da devlet olamamış millet nasıl ki kendi çıkarları için politika yaparsa, barzani de yapmaktadır. bu politikayı ilkeli bir şekilde de yapabilirler, barzani ve talabani örneğinde gördüğümüz gibi kaypak bir şekilde de. ancak sonuçta mantık bellidir. adam kendi çıkarı için politika yapmakta. dolayısıyla popülist ve milliyetçi duyguları kaşımayı/tahrik etmeyi pek bir seven medyanın yarattığı rüzgara kapılarak barzani'ye "tükürüğümüzle boğarız vs.." demek bence gerçek duruma uymuyor. evet adam, türkiye'yi kullanmış olabilir, kazıklamış olabilir vs. ancak adam bunları kendi mantığı içinde (haklı ya haksız) bir gerekçeye dayanarak yapıyor. türkiye de aynı gerekçeyle bir sürü diplomatik gaf/hata/kazıklama yapmıştır muhtemelen. barzani'nin yaptığını onaylamıyorum, ama prensip olarak bunu yapma hakkı olduğunu söylüyorum.
 • bir çok ilimizi içine alan bir kürdistan haritası yaratmak konusunda aşmış, master yapmış(!) kişi...
  (bkz: maaşallah)
  (bkz: suyundan da koyim mi)
 • (bkz: küstah)(bkz: medya)
 • yeni harmanın son sayısında amberin zamanın kdp yetkilisiyle yaptığı röportajda kendisinin adı massoud barzani, diğer meslektaşı kişi olan talabani'nin adı jalal talabani olarak yazılmıştır. bu herhalde, barzani'nin "bir devletin lideri" olarak kazandığı düşünülen uluslarası mahiyete işaret için yapılmış bir tercihtir, çünkü bu zatın temsilcisi olan kdp yetkilisi ve sempatizanı gazeteci adının türkçe değil de batı dillerindeki transkripsiyonuna teveccüh göstermiştir.
 • turkiye sayesinde -iyiki de- kuzey cephesinin acilmamasi ardindan irak'a karsi savasa us'in hava indirme birlikleri ile birlikte katilmaya kici yemeyen kisi. lakin karsisinda tank top gibi agir silahlarida bulunan 2 irak kolordusu beklemekte. bunlari zayiflatmak icin bombardiman yapilmakta o ayri. gene birilerinin elinde kaldi kocan.

  nitro savas merkezi gururla sundu.
 • kuzey ırak'ta yaşayan bir aşiret lideri olmasına rağmen yediği naneler ile bütün kürtleri zan altında bırakan, özellikle türkiye'deki bir araba embesilin "kürtler az gelişmiştir, gebertilmelidir, zaten hayatları boyunca bir gün bile çalışmamışlar, konuşmayı bile beceremezler" benzeri salyalarını saçmalarına sebebiyet vermiş gereksiz şahsiyet..

  1991'de amerikan ipliği ile kuyuya inip, o kuyuda binlerce insanın boğulmasını nasıl unuttuğunu merak ediyor insan (ben merak etmiyorum, biliyorum ama dile getiremiyorum).. madem ülkendeki yönetimden hoşnut değilsin, adam gibi mücadele eder, gerek demokratik yollardan, gerekse demokratik yollar tükendiğinde silahlı yollardan savaşır haklarını kazanırsın (babası bunu becermiştir, bu adam ise babasının mirası üzerine oturmuştur).. yoksa bir oraya bir buraya savrulmak, onun bunun kuyruğuna girmek; bölge insanını (kürdü, türkmeni ve diğerleri ile) kan gölü içinde bırakmaktan başka bir sonuç getirmiyor..
 • kürt direnişinin ilk öncülerinden molla mustafa barzani'nin oğlu ve veliahtı. babası iran pasaportuyla gidip amerikalarda para ve destek peşinde koşarken, oğlu türk pasaportuyla aynı şeyi yapıyor

  direnişti, kürt devleti, falandı filandı hepsi yalan. habur sınır kapısında olmayan devlet adına vergi adıyla topladıkları 12-13 milyon $ ı kendini direnişçi diye tanımlayan bir diğer gereksiz adamla paylaşamadığı için yıllarca birbirlerini kırıp durdular. kdp ve kyb birbirini yerken de pkk güçlenip bizim başımıza bela oldu.
 • yahudi oldugu iddia edilen, bu iddiayla kuzey irak'ta kurulacak devletimsisinin basina geçirilebilecek olan kukla. kuzey irak'ta özerk bir kürt devletinin kurulmasina iliskin olarak "sayet davamizda basarili olursak abd'nin 51. eyaleti olmaya hazirim." seklinde bir beyanati vardir ki, ne mal oldugunu bu beyanatindan daha iyi anlasilabilir. israil ile de siki fiki oldugu rivayet edilmekte.