şükela:  tümü | bugün
  • donanimhaber sitesinin haber editörü ve genel yayın yönetmeni. takma adı speed-step'tir. önceleri sadece yazılarını okurken artık donanımhaber'in yeni uygulaması olan video inceleme bölümünde, son model ürünlerdeki incelemelerini bizlere görüntülü olarak da sunmaktadır. tane tane ve anlaşılır konuşmasının yanında düzgün türkçe kullanımı ile de dikkatleri üzerine toplamıştır. hani ailecek severek izliyoruz desem yeridir.

ötekiler için;
    (bkz: ender yıldız)
    (bkz: erdi özüağ)
  • kadir has üniversitesi öğretim görevlisi.
    elektrik elektronik mühendisidir. columbia üniversitesinde master yapmış doktora aşamasındadır.
    network alanında derin bilgi sahibi şeker gibi hocadır.
  • yaptığı incelemelerin girişi insanı çıldırtan, donanımhaber editörüdür. aslında büyük yetenek, hızlı ve anlaşılabilir bir konuşması var. fakat nedense "türkçe'yi düzgün konuşacağım" diye aşırı kasması, normalde dilimizin telafuzunda bulunmayan, yapmacık, gereksiz durumlar oluşturmakta.

arkadaş, neden video girişinde "inceleyeceğiz" derken kasıyorsun kendini? türkçe'de konuşma dilinde böyle bir kasma şekli yok.

saçma: "bu videoda eşşeğin zikini inceleyeceğiz"
    saçma: "bu videoda eşşeğin zikini inceliyeceğiz"
    normal: "bu videoda eşşeğin zikini inceliycez"

yukarda normal olarak belirttiğim okunuş şekli, türkçemizin okuma standardına uygundur. yazarken yanlış, okurken doğrudur.
  • donanımhaber'in gönüllerde taht kuran genel yayın yönetmeni.
    iyi çocuktur, tanırız kendisini. zeki, çevik ve ahlaklıdır. temiz aile çocuğudur, kız olsam hiç durmaz verirdim...
    "bak, oraya buraya hakkımda abuk subuk şeyler yazma!" cümlesi kurduğu duyulmuştur. bu güvenine layık olmaya çalışıyoruz...
  • "merhaba ben mesut çevik" sözüyle tüm üyeler tarafından sevilen ve vakt-i zamanında felaket bir şakaya kurban gitmeme araç olan güzel insan

(bkz: seni admin yapalım)
  • bütün video incelemelerine "merhaba ben mesut çevik" mottosuyla başlar. anlatımları sade, akıcı ve anlaşılabilir bir biçimdedir. bir donanım ile ilgili bilgi almak için ilk tercihim kendisinin yaptığı incelemeleri izlemektir.
    kendisini çok sevsek de son zamanlarda merakla beklenen nvidia fermi incelemesi için yaptığı geri sayım olayında göbeğimizi çatlatmıştır vesselam. duyduğum kadarıyla bugünlerde donanımhaber'den ayrılması sözkonusuymuş. umarım kendisi için hayırlı olur.
  • video incelemelerin ilk zamanlarinda gercektende oldukca kotu idi. tabi bu lakayitliktan, umursamamazliktan degil illaki. yeni birsey yapiyorlardi, daha once yapilmamis birseyi. bu nedenle iyi niyetindne suphe ediyor degildim. ama biraz once izledigim bir videoda artik baya kendisini gelistirmis oldugunu gordum. zamaninda kendisini elestirmisligim vardi. artik kendimce iyi bir yolda iyi gittigini dusunuyorum. bir de forum kalitesine egilirse cok guzel olacak. ben kim oluyorsam artik.
  • donanımhaber'in dillerden düşmeyen genel yayın yonetmeni. kendisini şahsen sever sayarım. birçok konuda bilgilerimize bilgi katmıştır.

(bkz: merhaba ben mesut çevik)
  • nerden nereye, ilk videolarında 90ların türk popçuları gibiydi, şimdi mtv kliplerindeki avrupalı şarkıcılar gibi. amerikalı olamadı hala ama yine de severek izliyoruz, kolay gelsin mesut.
  • bir intihar girişimini bizlere canlı canlı sunmuştur.

http://www.ustream.tv/recorded/21081344