şükela:  tümü | bugün
 • eski trt spikeri. emekli olduktan sonra bir dönem chpde politika yapmış, sonrasında mesleğe dönmüştür. ancak çalıştığı kanal 9 yayın hayatına son verdikten sonra kendi kendini bitirmeye and içmiş biri görünümü vermeye başlamış, yetenekli bir yayıncıdır. son gördüğümde balık pazarı'nda öğle saatlerinde önünü göremeyecek haldeydi.
 • yillar sonra ilk defa dün aksam sari gelin belgeselinde siyahlar içerisinde turuncu kravatla gördük kendisini... believe it or not'taki abi edasiyla sunuyordu belgeseli...
 • 12 eylül darbesini büyük bir ihtişamla anons etme şansına mı şansızlığına mı demeli bilinmez, ermiş kişi.
 • selda bağcan, rahmi saltuk, ahmet kaya ve ferhat tunç'un yer aldığı özgün müzik şöleni-1 kasedinin sunumunu yapan son olarak da 107.0'deki barış radyo'da görev yapan spiker.
 • discovery channel'daki belgesellerin büyük çoğunluğunu seslendiren spiker.sesinden ikinci dünya savaşı tarihi dinlemek ayrı bir zevktir.
 • zafer kiraz öncesi duayen haber spikeri.
 • eğer o gece onu uyandırıp radyoya götürdüklerinde direnseydi demokrasi kahramanı olacak olan trt spikeri. o direnmeyip okumuş darbe bildirisini, kuzu kuzu 80 anayasına evet diyenler gibi. şimdi sadece "eski trt spikeri" .

  edit: haa, eğer o yıllarda "okumam" deseydi ne olurdu? askerdeki bir komutanım (başçavuş) bu soruya şöyle cevap verirdi herhalde: "nereye okumuyomuş?!!!" sonuç anlaşlılır sanırım. ama yine de direnseydi muhtemelen trt'de böyle bir spikeri bir daha görmeyecektik ve kendisine yeni bir iş aramak zorunda kalmış olacaktı sanırım (o yıllarda tencere pazarlamacılığı falan olurdu muhtemelen) yıllar sonra çıktığı belgesellerde ne sıkıntılar çektiğini falan anlatacaktı. ne yapmalıydı?

  pirates of the caribbean dead man s chest'in trailerındaki minik diyalog gibi:

  "there will come a moment when you have a chance to do the right thing"

  o da jack sparrow gibi cevap vermiş:

  "i love those moments. i like to wave them as they pass by"

  http://www.youtube.com/watch?v=-8r9rw_tspo
 • 70'lerde, bir gün izin alamayıp beraber şehir dışına gidemediği arkadaşlarının kaza haberini okumak zorunda kalmış trt ekolünün efsane spikerlerindendir.

  az önce konuk olduğu programda sunucuların,

  - şu anki ana haber bülteni sunucularından ali kırca, mehmet ali birand ve uğur dündar'dan hangini daha çok beğeniyorsunuz?
  sorusuna, katılmamanın mümkün olmadığı şu yanıtı vermiştir:
  - hepsi çok iyi gazeteci...
 • 12 eylül darbe yönetiminin bütün trt bildirilerini seslendiren şimdi mesaj tv de ana haberi sunarken gördüğüm tok sesli sunucu.
 • 12 eylul gecesi mesut mertcan saat gece yarisi bir gibi evine gelmistir,eve geldigi saatten de anlasilacagi uzere alkolludur.darbe bildirgesini okumasi icin cagrildigi trt merkezine gittiginde ekip arkadaslari kafasini soguk suya tutmak suretiyle kendisini ayiltmislardir.akabinde canli mi yoksa banttan mi okumak istedigi soruldugunda canli okumak istedigini soylemistir ve gayet de guzel okur ogun orada olanlardan birisi olayi "darbe mesutu ayiltti" seklinde yorumlamistir.kendisi ayrica turkiye tarihinde darbe bildirgesi okuyan ilk sivildir