şükela:  tümü | bugün
288 entry daha
  • oldukça yetenekli ve geleceğin önemli yıldızlarından birisi olacak hücuma dönük alman orta saha oyuncusudur. evet memleketimdeki bütün çırpınışlara rağmen türk asıllı olmasının bir önemi kalmamıştır. zira kendisi almandır. aynen takım arkadaşları sami khedira'nın tunus'lu, miroslav klose ve lukas podolski'nin polonyalı olduklarının bir önemi olmadığı gibi o da dünya futbol literatürüne alman futbolcu olarak geçmiştir. artık bu acı gerçeği kabullenmenin zamanı gelmiştir de geçiyordur...
  • yüzey reklamındaki bebek rolünü oynama potansiyeli olan futbolcu.

http://www.youtube.com/watch?v=kli3fmprfqo
  • koşmayan, mücadele etmeyen, zorla futbol sahasına konmuş izlenimi uyandıran futbolcu. belli ki yeteneği var ve yaşı da o yeteneğin gelişmesi için müsait ancak dünya kupasında almanya milli takımında katlanılması en zor adamlardan biriydi. ona rağmen bu kadar ilgi gördüğüne göre ya türk olduğu için biz bokunu çıkarıyoruz ya da benim görmediğim birşeyler var.
  • gerekmedikçe mimiklerini kullanmayan, buz gibi görüntüsü olan, çirkin ama karizmatik bir adamdır.
  • şu yaptığı hareketle eve gidince annesinden terlik yiyebilir. *

http://www.youtube.com/watch?v=kli3fmprfqo
  • benim gördüğüm kadarıyla çok bir numarası olmayan futbolcu. sırf ismi türkçe diye abarttıkça abartılıyor. adam ne zaman ortalama bir pas verse 'işte mesut'tan muthiş bir pas', ne zaman ortalama bir çalım atsa 'mesut rakiplerini ipe dizdi'. iyi futbolcudur tabii de, aynı takimdaki mesela muller, podolski veya ismine hasta oldugum şvanştayger'den ne çok daha iyidir ne de çok daha kötüdür.
  • cok futboldan anlayan bir adam olmadigim icin atip tutmak istemiyorum ancak bu kadar övülmesinin altindaki tek sebep türk olmasi degil. cunku ayni övgüler yabanci basinda da mevcut.

ozellikle bbc'de maclari yorumlayan ve basini gary lineker'in cektigi ekip tarafindan turnuvanin en iyi oyuncularindan biri olarak tanimlandi.
  • fanatik tarafından, sakızı tükürüp sekirip tekrar ağzına alması ilginç ve bir o kadar da yetenek gerektiren bir hareket olarak yorumlanmış. hareketin asıl sahibi, ve olayın kralı için (bkz: zlatan ibrahimovic)
  • halkımızda nedense çok büyük bir kuyruk acısı var bu adamla ilgili... maçta iyi bir pas atıyor "bizim mesut", asist yapıyor gol attırıyor "türkün gücü" falan filan. trt spikerlerinden biri almanların dünya kupasındaki yerini mesut, dolayısıyla türkiye sayesinde elde ettiğini iddia edecek kadar ileri bile gitti. mesut'un sadece bir ad olduğunu kavrayamıyoruz galiba. bu adam düpedüz alman be! bizi açık bir şekilde reddettikten sonra (ki sonuna kadar haklı olduğunu düşünüyorum bu konuda) hala başarılarını türkiye'ye yamamaya çalışmak nasıl bir eziklik göstergesidir inanılır gibi değil.
  • kendisini garfieldın sahibi john arbuckle e benzetmekteyim.
4191 entry daha