şükela:  tümü | bugün
4627 entry daha
  • türkiye’de senelik 5-6 milyon euro avrupa’da vergilerden dolayı 10-12 milyon euro almaya denk. avrupa’da 33 yaşına gelmiş ve 2 senedir top oynamayan birisine kimde senelik 10-12 milyon euro vermez. o yüzden fenerden 5-6 isterse s.ktiri çekip kapıyı göstermek gerek. eğer gösteremezseniz fenerbahçe düşmanısınız, hainsiniz!

kuyt, ronaldo(fenomen), van persie, tevez, robben.. bunların hepsi yetiştiği veya taraftarı olduğu kulüplere sembolik imzalar atarak geldi. üstelik içlerinde boca, feyenoord, ajax gibi gelir olarak kalbur üstü kulüpler olmasına rağmen. eğer mesut da gerçekten fenerliyse gelsin senelik 2-2.5 milyona imza atsın, tıpkı diğer dünya yıldızları gibi. ama yok bu para az geliyorsa bir daha fenerbahçe’nin adını ağzını almasın. yallah katar’a!
  • bu kadar insanın dünya futbolundan bihaber oluşu gerçekten beni şoke ediyor. adam 1 senedir bırak maç yapmayı neredeyse antrenmana bile çıkmıyor. bu sezonu u23 takımıyla antrenman yaparak geçirdi. ayağına en son top ne zaman değdi o bile şüpheli. dalga mı geçiyorsunuz siz? futbolu seneler once kafasında coktan bıtırdı. 2 sezondur ortada yok. oynadığı son sezonda da sadece 1 gol 2 asist üretebildi. son 1 senedir de sadece oturduğu yerden u23 takımıyla antrenman yaparak maaşını kazanıyor.

arsenal'in lig ve avrupa kadrosuna bile kayıtlı değil. arsenal onu coktan gozden cıkardı, mesut futbolu çoktan gözden çıkardı, bir şekilde sözleşmesinin bitmesini bekliyorlar. hala burada "gelirse ligi donunda sallar, uçar kaçar" gibi muhabbetler olması komik. 3-4 sene önce olsa neyse de hala bizim taraftarın çoktan kafa olarak emekliye ayrılmış olan mesut özil sevgisini ve isteğini anlamak mümkün değil. ya kafalar çalışmıyor, ya sadece süper lig izlemekten dunya futbolunda ne olup bittiğinden tek bir haberleri dahi yok, ya da hala 2010 senesinde yaşıyorlar. başka açıklaması yok.

bir de "dünya kupasında şöyle yaptı, real madridde böyle yaptı" diye savunuluyor. bunlar olalı neredeyse 10 sene oluyor 10! isterse mezarından kalkıp maradona gelsin, son 1 senedir antrenman bile yapmayan seneler önce kafasında futbolu bitiren adamı delice istemek hala ülkece akıllanmadığımızın göstergesi. "10'da 1 ini oynasa fenerbahçeyi şampiyon yapar" cılar var birde, sankı daha gecen sene "falcao 100'de 1 ini oynasa gol kralı olur" muhabbetleri dönmemiş gibi. işte bunlar hep sosyal medya ergenlerinin çılgına dönüp birbirini gazlaması. şu an youtube’a “mesut özil real madrid” yazıp 31 çektiklerine eminim.

edit: futbolu sadece transfermarkttan takip edenler hemen “ama bilmem kaç sezonunda şu kadar maça çıkmış” diye mesaj atıyor :) katar liginden bir takım falcaoya talip olsa ve “geçen sezon gs de 22 maça çıkmış bu takımı uçurur kesin gelsin” diye yorum yapsa kıçınızla gülersiniz değil mi :) başka sorum yok
  • devre arası takımın başına aykut kocaman gelme ihtimali olduğundan fener'e gelirse yedek oturma ihtimali var.
  • fenerbahçe'min yeni süper starı.
  • çok klas topçu. inşallah ülkemizde izleriz.
  • falcao örneği verilip boklanıyor ama arada şöyle bir fark var.

falcao kariyerinde 3-4 senesini çok formda geçirip o yıllarda top 10 seviyede bir forvet olmuş ve geri kalanını ya formsuzluk ya da sakatlıklarla geçirmiş kariyeri potansiyelinin altında geçmiş ve fizik olarak tamamen bitik haliyle gel bir futbolcu.

mesut ise neredeyse oynadığı dönemin tamamında kendine yakın bir benzeri olmayan ve mevkisinin dünyada tartışmasız en iyisi olarak top koşturdu. oyun görüşü ve zekası olarak da yine aktif oyuncular arasında ilk 5e net yazılır. birazcık form tutarsa %50’lik bir özil dandirik ligimizde geldiği takıma kafadan şampi.. dedirtir.

not: gs
  • radamel fazia acımızı unutturacak yeni fenerli olacağı söylenen futbolcu.
  • dc united'ın teklifiyle ilgili yazılanları okudum az önce. adamlar slikon vadisinin tapusunu teklif etmişler. mesut istanbul boğazı'nın da oraya taşınması şartını öne sürmüş. pazarlıklar devam ediyormuş.
  • ya valla yazmayacaktım da sinir krizine gireceğim artık. neymiş efendim arsenal kadroya bile almıyormuş u23 takımı ile çıkıyormuş antrenmana. o kadar kötü yani adam??? burdan onu mu çıkarmalıyız?

teknik direktörü ile ters düştü 11den kesik yedi. sonra uygur paylaşımı nedeniyle iyice persona non grata durumuna düştü.

falcao ve rvp ile kıyaslanmasını yanlış buluyorum. bu adamlar sakattı. bildiğin kronik sakat. bile bile 2 takımda aldı elinde patladı. mesut ne zaman ciddi sakatlık geçirdi?

maddi olarak düşünürsek tabiki çok yanlış. ben muhasebeci değilim. kulubün 600 milyon borcu var deniyor. 6 milyonda buna gidiversin yani. issiar dialara krasiçlere verdik buna mu vermeyeceğiz.
    kumar bu. tutar belli mi olur?
    bu yetenekte bu yaşta adamı hazır kimse istemiyorken kapmak lazım. zibilyon tane fenerli iş adamı var. en başta acun sırf exxen için bile gönüllü olur. ben alınmasını isterim...
  • berkayın kulüp içinde kimle irtibatı varsa hiç yanılmadı çocuk ali koçla geceler yazışıyo bile olabilir o kadar derin fenerli ama mesut futbol hayatını bitireli 3 yıl oluyor.
2755 entry daha