şükela:  tümü | bugün
2710 entry daha
  • sol ayağıyla alley oop luk pas atabilir.
  • (bkz: ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı)

12 haziran 2016 almanya ukrayna maçı'nın 92. dakikasında bastian schweinsteiger'in eli havada ceza sahasına hareketlendiğini görmüş, hiç panik yapmadan sanki konsol oyunlarında yuvarlağa basmış da orta açmış edasıyla asistini yapmıştır.

bizde böyle bir pozisyon olsa önce spiker dellenir, oyuncunun ismini 50 kere tekrar eder. such as "arda, arda , arda gidiyor, arda, arda içeri baktı, arda, arda sağına çekti" gibi. sonra top ayağında olan, ismi defalarca tekrarlanan oyuncu kafasını yerden dahi kaldırmaz. nerede olduğunu anlamak için taç çizgisine paralel olarak topla koşmaya çalışır. en az 2 kere topu ayağından açar ve yakalamaya çalışır, bu sürenin sonunda da korner çizgisine indiğini fark eder ve topa basar.

bizim zavallı schweinstaiger rolünü oynayan oyuncunun eli hala havadadır. oyuncumuz korner çizgisinden topu orta açmaya çalışırken rakip takımın defansı yetişir. o esnada zavallı beyinsiz topçumuz uygun bir açı yakalamaya çalışarak şut çekmeyi dener.

o an schweinstaiger ile göz göze gelir ve başını ellerinin arasına alarak "la ben seni hiç görmedim bile" temalı, imalı bakışlar atar.

sonra da vay efendim mesut neden almanya'yı seçti.

of çok kötüyüz.
  • türk milli takımını seçse bugün nuri şahinle beraber yedek kulubesinde çekirdek çitletirdi.

edit: adam bir kere sisteme uymuyor. yüksek pas yeteneği, top kontrolü ve yüksek tekniği milli takımın kaos futbolu sistemine uymuyor maalesef. bu yüzden yedek kalır veya ilk yarı sonunda oyundan çıkartılırdı.
  • mesut asistini yaptıya, almanya'da da olsa biraz olsun turnuvada olduğumuzu hissettirdi. evet aynen de öyle. sabahki hırvatistan maçı rezillikti. hiç üst düzey oyuncuya da sahip değiliz. hava toplarını değerlendirecek uzun oyuncularımız da yok. turnuvada boşuna çabalıyoruz onu da anladım. bu kadar.
  • (bkz: teknik)
  • aktif olarak futbol oynayan en iyi on numara. adamin yaptigi asistler artik haber degeri bile tasimiyor.

buyuk futbolcu. gurur duyuyorum kendisiyle. bizim sonradan gorme futbolcular gibi de degil. yazin koyune halasigillere gider bunu reklam malzemesi yapma geregi duymaz. yerel zonguldak basininda falan cikar, sonra az bir sekilde diger basin yayin organlarina yansir. her haliyle buyuk bir futbolcu abi. zidane ve luis figo'dan sonra heyecanla izledigim futbolcu.
  • almanya'da afd gibi muslumanlara, turklere karsi pek de hosgorulu olmayan radikal gruplar yukseliste. yok onlarla komsu olmak istemezdiniz tarzi aciklamalar, yok mesut alman milli marsini okumuyormus, kotu ornekmis genclere. bu tur davranislar azinliklari daha cok kimligine sarilmaya itiyor. onlarin alman genclere kotu ornek oluyor diye cikistigi mesut, almanya'daki turk genclerine asil harika bir ornek ve ilham kaynagi oluyor, kim oldugunu unutmama, inancindan, kokeninden dolayi utanmama konusunda. ise biraz boyle bakmak gerek.

tanim: basarili olmak icin kimliginden vazgecmeye gerek olmadiginin kaniti, gogsunu gere gere muslumanligini yasayan turk asilli alman futbolcu.
  • asist yapmazsa ölecek hastalığına yakalanmıştır.
  • annesine saygısızlık yapılmıştır.

https://twitter.com/…spor/status/742345731672002560
  • 16 haziran 2016 almanya polonya maçında toni kroos kadar ayağına top gelse ve aynı pozisyonlar elinde olsa en az 10 gol pozisyonu yakalatacak eski real madrid'li futbolcu. almanya bu gece beklenenden çok fazla pas hatası yaptı. mesut dokunuşları belli olmasa da bu konuda hala takımın en iyisi.
1848 entry daha