şükela:  tümü | bugün
56 entry daha
 • ronaldo gelse bunlar haginin tırnağı derler. mesut net siker
 • acaba bu başlığın canlanmasının nedeni mesut'u transfer edince hagi ile rekabet ettirebilecekleri birisini transfer etmiş olma durumunu fark eden fenerliler mi (zira alex gibi bir türkiye süper ligi efsanesini hagi gibi bir dünya futbolu efsanesi ile kıyaslamak onlara da bir süre sonra saçma gelmiş olsa gerek); yoksa fener mesut'u alınca bizim de hagi'miz var mesut da kim diyen gs'liler mi emin olamadım.

  mesut özil'in formda halinin oynadığı oyun gerçekten futbol namına izlemesi en keyifli olaylardan birisidir ancak bu başlık özelinde tanıma geçmek gerekirse;

  t: hagi'nin kolayca alacağı versustur.

  edit: imla
 • haginin uzaktan attığı bazukalarla önde olduğu versus. adam ayak parmağını kaşır gibi monaco'yu 40 metre çaprazdan deldi.
 • dunya futbol tarihinde birçok otorite tarafından gelmiş geçmiş en büyük oyunculardan biri olarak gösterilen gheorghe hagi'yi bu cılız fizikli, 1-2 çalım atmak (çoğunlukla fake atarak) ve arada bir asist yapmak dışında bir hüneri olmayan yarı çinli tipli ortalama alamancı top tepici ile kıyaslamak sadece trollük olur. o yüzden;
  (bkz: don't feed the troll)
  edit: yahu rahat bırakın artık gica hagi'yi. her geleni neden onunla kıyaslama ihtiyacı duyuyorsunuz. neden acaba?? bu sorunun cevabını ciddi anlamda merak ediyorum. niçin ülkeye gelen her "iyi" futbolcuyu gica hagi ile kıyaslıyorsunuz? rahat bırakın lan artık, adamın ismini ezik versuslarınızda kullanmayı kesin!!
 • kariyer olarak özil geri kalan her şey için hagi
 • (bkz: transfermarkt)

  mesut özil kariyer olarak da, istatistik olarak da, bu istatistikleri nerelerde yaptığı olarak da, gheorghe hagi'nin fersah fersah önündedir. neyin tartışması bu?

  ayrıca bir dünya yıldızıdır. transfer gerçekleşirse türkiye'ye gelmiş en popüler futbolcu olacaktır. instagram'daki takipçi sayısı fenerbahçe, galatasaray, robin van persie ve wesley sneijder'in takipçi sayılarının toplamından fazladır.

  edit: daha okuduğunu anlamayan adamlar takipçi sayısı kısmına takılmış. ben ne kadar iyi olduğuyla takipçi sayısı arasında bir bağ kurmadım. popülerlik ayrı şey.
 • hagi'nin galatasaray'da geçirdiği dönem, galatasaray'a kattıkları, ivme kazandırması gibi faktörler ele alındığında hagi'nin yeri, o'na duyulan hayranlık ayrı bir vakaadır. yoksa mesut'tan daha mı iyidir ? bence hayır.
 • gelmiş yine youtube'dan 1-2 video izleyip "haciyi izlemesek anlicaz" diyen 30 yaş altı tayfa.

  öncelikle hagi maçın 90 dakikası boyunca sahada bir komutan gibiydi. o yüzden comandante hagi denirdi kendisine. nereye pas atılacağından, nerede şut çekileceğine, kimin nereye koşması gerektiğine kadar takım arkadaşlarına anlatırdı ve gösterirdi. adı anılması yasak olan hakan şükür'ü maç başı 8-10 tane pozisyona sokuyordu ve kendisi bu pozisyonların yüzde 15'ini gole çevirerek 38 gole imza attı.

  kaybederken asla elini beline koyup "bu maç da böyle oldu ne yapalım?" moduna girmezdi. gerekirse anlamsız bir faul yapıp kart görürdü ama saha içi ve dışındakilere ne kadar kazanmak istediğini, kaybetmekten ne kadar nefret ettiğini gösterirdi.

  hagi dünyanın en başarılı milli takımında değil, romanya milli takımında oynuyordu. müthiş bir jenarasyonla beraber başarılar yakalamamıştı. bütün çocukluğunda onu dünyanın en iyi oyuncularından birisi yapmak için uğraşan uzmanlar yoktu. adamın ilk topu dedesinin kestiği bir domuzun idrar torbasını temizleyip şişirmesinden oluşuyordu.

  bunlardan mesut'un kötü oyuncu olduğu sonucu çıkmaz. mesut özil modern futbol'un en çok aradığı orta saha oyuncularından biridir. formda olması durumunda dünyadaki bütün takımlarda fark yaratır. ama bir hagi olamaz. comandante olmak için futbolcu meziyetleri yetmez. karakter olarak farklı olmak gerekir.
 • hagi kim lan yanında, dünya kupasını kaldıran takımda on numara giymiş mesutla, real madridle şampiyon olurken kaka'yı kulubeye yollamış mesutla real'den siktir edilmiş çirkefi mi bir tutuyorsunuz.

  hagi gs için büyüktür belki romanya için büyüktür. dünya futbolunda bir sikim değildir.
533 entry daha