• masaya taşağı vurmuştur.

öyle saça böyle tarak demiştir.
  • almanya'nın dünya kupasında yaşadığı başarısızlık ve mesut'un yaşıyla da alakalı durum. önümüzdeki dünya kupasında 34 yaşında olacaktı zaten. ayrıca yaptığı açıklama problemli bence. mesut özil'e türklüğü üzerinden herhangi bir saldırı olmuş görünmüyor. avrupa'da imajı yerlerde sürünen ve otoriter bir lider olarak bilinen tayyip erdoğan'ı ziyaret ettiği için bu kargaşa yaşandı. ilkay'ın yolundan gidip, düzgün bir açıklamayla zamana bırakmak yerine kendi kendini kaosun içerisine atmış gibi görünüyor. tabi samimiyetini daha net göstermek için alman vatandaşlığından da çıkmayı düşünebilir.
  • buradan merkel’e sesleniyorum. ayağını denk alsın.reis bi foto çektirdi alamancı topçularla alman milli takımı dağıldı.umarım büyük resmi şimdi görmüştür.reis istese 5 dk da alman egonomisini tepetaklak yapar.
  • o kadar harika açıklama getirmiş ki almanları saksıya fesleğen gibi oturtmuş ve bilezik gibi geçirmiş.

--- spoiler ---
    kazanırken almanım, kaybederken göçmen

klose ve podolski’ye alman-polonyalı denmiyor, bana alman-türk deniyor

bunlar türk olduğum için mi? müslüman olduğum için mi?
    --- spoiler ---
  • türkiye'de ki siyasi havayı tam olarak algılayamamasının bunda payı vardır. kariyeri bundan sonra aşağı yönde ilerleyecektir. ancak takip edin bu adam futbolu bıraktıktan sonra bir şekilde türkiye'de iş yapacaktır.
  • kazandığımızda "alman" kaybettiğimizde "göçmen" oldum demiş.
    sen bizim gözümüzde "alman"milli takımını seçtiğinde de "alman"dın bıraktığında da "alman"sın.
  • tipik gurbetçi çomar sözleri ile anadolu'daki kalpleri çalan gurbetçi çomarın son kararı.

baskılar artınca ne bok yiyeceğini şaşıran gurbetçi çomarları görünce zavallılara acıyorum.

yurtdışında aşırı sağcılardan küsküyü yedikçe solcu olur, yaşadığı ülkenin sol adaylarına oy verir.

yaz tatillerinde bile uğramadığı memleketinin seçimlerinde ise sağ partilere basar mühürü.

sosyal medya ve televizyonda alkış tutanların suratlarına bakarsanız, daha iyi anlarsınız ne demek istediğimi.
  • yaptığı açıklama ile almanlara stalin kadar zarar vermiştir. helal olsun sana koca yürekli çocuk. sen de cristiano ronaldo da hem büyük futbolcu hem de çok büyük insanlarsınız.

çok büyük bir futbolcunun haklı kararıdır.
  • adamlık dersi vermiştir.
  • gösterdiği ve göstereceği her tepkide haklıdır. orada mesele şahıs meselesi değildir. türk devleti'nin başı gelmiş o da türk kökenli bir alman vatandaşı ve dünya çapında tanınan bir sporcu olarak kendisine yapılan davete icabet etmiş ve doğru olanı yapmıştır. bugün sayın erdoğan olur yarın başkası. mühim olan makamdır, makama saygıdır, devlete ve millete saygıdır. bunu da herkes anlayamaz.

not: aktroll diye yaftalamadan önce yazdıklarımı okuyun.
73 entry daha
hesabın var mı? giriş yap