şükela:  tümü | bugün soru sor
  • biraz önce sosyal medyada gördükten sonra bende "bir ülkenin amatör liginden şampiyonlar ligine kadar tüm futbolcuları mı vizyonsuz olur amk" düşüncesini yaratan paylaşım

ekleme: küfürler üzerine küçük bir ekleme yapayım istedim, gelen küfürlerin bir çoğu salt osmanlı seviciliği yapıp nargile kafede nargile tüttüren sadece ecdad muhabbeti yapıp hiç bir ilerici vs. fikri olmayan arkadaşlar sanırım ki mevzuyu tam anlamamışlar, oysa bunun altında ince detaylar var biraz düşünün isterseniz adam bir rol model olduğu için vizyonun çapın bu kadar mı diye sorma ihtiyacı hissettim, olayın özü budur.
  • futbolcunun okumuşu olmadığı için normal olan cehalettir.
  • payitaht izlemekle vizyonsuzluk ne alaka onu anlamadım. payitaht izlemeyin vizyonsuz oluyoruz yoksa.
  • yeni türkiye'ye yakışan futbolcunun paylaşımıdır.

ülkenin her yerinden kalitesizlik akmaya başladı artık... vıcık vıcık oldu her taraf, cılkını çıkardık. kalite, ciddiyet, disiplin namına tek bir örnek kalmadı.

durmak yok, yola devam.
    hedef 2023
    selam ve dua ile.

ekleme: bir ak sevda arkadaşımız "adam düne kadar alman milli takımının kaptanlığını yaptı, alman disiplinini aldı, sen disiplinsiz ve ciddiyetsiz diyorsun" demiş, mealen... sıkıntı da orda ya, alman disiplini içinde yoğrulan bir insan nasıl olur da bu kadar kalitesiz olur diyorum ben de? hiç mi almanlardan bir şey öğrenmez? tecrübe edinmez?

siyasi manevralar içinde ordan oraya savrulmamak çok zordur... mesut, arda gibileri savrulanlar arasında yer aldı maalesef. iktidarın gözüne girebilmek gelip geçicidir, mühim olan insanların gönlüne girmektir. keşke bunu idrak edebilselerdi.
  • türkiye'nin sunduğu türkiye milli futbol takımı adına oynama teklifini "kendimi alman hissediyorum" şeklindeki açıklamasıyla geri çevirip alman milli futbol takımında top koşturmayı tercih eden,

alman milli futbol takımından şutlanınca "alamanlar banağ ırxçılıx ediyürdü zateni" cümleleri eşliğinde zırlayıp muhhhhhteşem ötesi türkiye'ye dönmeyi bir an olsa dahi aklının ucundan geçirmeyen,

osmanlı aşığı olup da almanya'da yaşayan, gününü gün eden, alman vatandaşlığının nimetlerinden sonuna kadar yararlanan buneperhizbunelahanaturşusucugiller familyasından bir cinse ait paylaşım.

ciddiye alınmayası, osmanlı çocuğu denilip geçiştirilesi ama ikiyüzlülüğü yüzüne vurulası.
  • lan sizene amk adam istediğini izler ne sığ ne mal insansınız! elalemin bi' bileni sizsiniz değil mi alahın s2kleri. hadi başka yerde yiyin kendi başınızı.
  • "kendimi alman gibi hissediyorum"dan osmanlıcılığa..

alman olan, osmanlıya evrilen ama bir türlü cumhuriyet çocuğu olamayan adamın paylaşımı.
  • almancı bir çomardan çok da beklenmeyecek bir hareket değildir. türkçe konuşmayı bilmiyor. cumhuriyet düşmanlığı yapıp osmanlıcılık oynuyor daly*raklar. osmanlı hakkında bir şeyler sorsan onu da bilmez bu hans.
  • adam'sın mesut. bakma sen bu ekşcilere. oyna devam.