şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://amp.dw.com/…steilpass-für-erdogan/a-43790062

  aslında başlık ilkay gündoğan ve mesut özil'in almanya'da yaptırımlarla karşılasması olacaktı ama malum karakterler.

  almanlara göre olmayacak şey değildir. özil ve gündoğan'ın londra'da reis-i cumhur ile fotoğraf çekilmesinden rahatsız olacaklar ki, insan hakları özgürlük demokrasi vesaire dinlemeden takımdan atalım vatandaşlıktan çıkaralım tarzında söylentiler dolaşıyor. alt not olarak da şimdi çıkarırsak bu rte'nin işine gelir seçimden sonraya atalım gibi şeyler var.

  avrupa özgürlük cennetidir diye düşünenleri üzer bu haber.
 • sıkar biraz.

  şaka maka almanya'yı da çomarlaştırdık iyice. ama yine de deutschland bok yesin. enver paşa'nın kemikleri sızladı şu an.
 • sonuna kadar hakli buldugum eylem. bu comarlari bu sekilde tımar edeceksin ki, digerlerine ibret olsun.
 • avrupa'da özgürlük teröristlerin eylemiyle başlar , çifte vatandaşların vatandaşlıktan çıkarılmasıyla biter.
 • birisi bu kamillerin zihniyetini anlatsın da biz de anlayalım. alman mısın türk müsün? almansan rte ile işin ne? türksen niye almanya forması giyiniyorsun? son soruyu bir daha sorayım. ulan madem değerlerine bağlı, gelenekçi bir türksün, sen nasıl türkiye forması dururken almanya forması giyersin? değerleri göz önüne aldığımda bu yaptığın açık ve net karaktersizliktir. parayı ve ticareti ya da başarıyı göz önüne aldığımda evet haklısın. almanya’yı seçmelisin. madem değerleri için değil de başarısı için ter döken bir yavşaksın, siktir git alman ol o zaman. adını da değiştir.

  mevzu almanya’da yaşayan, alman gibi takılan, iğrenç bi aksanla almanca konuşan ama türkiye hakkında atıp tutan, biatçı, reisçi yavşakların oy kullanmasına benziyor. size oy kullanma hakkını veren demokrasiye sokayım. namussuzlar sizi. orada kazan gel burada vatandaşlık kontenjanından ev al. almanya’da ezikken gel burada milletin tepesinden bak param var diye. size vatandaşlık veren ülkeye sokayım. size bu hakkı veren para biriminin ta amına koyayım. leş herifler.

  ya buraya geleceksiniz burada yaşayıp öyle oy kullanacaksınız, ya da siktir olup gideceksiniz yaşadığınız ülkeye ait olacaksınız. puştlar.
 • bir an biz yapıyoruz, yani türkiye yapıyor sandığım şey.
  hem alman milli takımında oyna hem cebinde türk pasaportu olmaya devam etsin.
  azıcık milli onurumuz olsa, çifte vatandaşlığa önce biz karşı çıkardık.
  kim çifte vatandaşlığa karşı çıkıyorsa onun vatandaşlığı daha kıymetlidir.
  bunun tartışılacak bir yanı yoktur.
 • halka mâl olan sanatçı, sporcu, artist vb. kesimin siyasi, dini düşüncelerini alenen paylaşması kadar saçma bir şey yok. evet onlar da insan senin benim gibi, her şeye inanabilir, her şeyi destekleyebilirler ancak bunu ulu orta paylaşırsan, karşıt görüşlülerin tepkisi ve haklı eleştirisi ile karşılaşırsın. bu olan da budur, ovropodo ozgorlok yok diye ağlamayın yani.
 • başakşehir bunu beğendi.
 • çifte vatandaşlık kavramının tartışıldığı* avrupada şaşırtmayan tavırdır.

  zaten adamlarda "onlarda özgürlük yok bizde var" diyemiyorlar "onlarda da yok" diyerek normalleştirmeye çalışıyorlar.
 • biraz sıkar o almanyada. nazi devri değil artık. milli kimlik, etnik kimlik, birden fazla milli kimlik, bunları kullanıp kullanmamak kişisel seçim meselesi.