şükela:  tümü | bugün
  • zeka seviyesi düşük bir ergenin recep ivedik'le bir tuttuğu komedyen.

ankara'da bir oyununa gittim geçenlerde. seyircilerden kime söz hakkı verse ya mühendis, ya doktor. her gün sabah akşam radyo programını dinlerim, telefonla katılan kitleye bakıyorum, diksiyonu tertemiz, seviyeli konuşabilen ve gerçekten yayına katkı yapabilen insanlar arıyor. bu adam bu kitleyi 12 yılda oluşturdu, kolay değil. ama kendi zekasıyla yaptı bunu, kimseye yalakalık yapmadı, diğer radyocular gibi değil kesinlikle, hiç kimseye eyvallahı yok. bu tavrı bazılarına sert geliyor, ama karşıdakine asla zarar vermiyor, incitmiyor.

herkesi sevmek zorunda değilsiniz, size hitap etmiyor olabilir. benim çevremde de sevmeyen çok insan var. ama gelip de bu başlık altında mesut'u takip edenlere hakaret etmek ergenliktir, başka bir şey değil...

edit: ilk cümledeki genelleme düzeltildi, üç entry yukarıdaki şahsiyete sinirle öyle başlamıştım entry'ye, alınan çok olmuş...
  • hakkında yazılanları okuyunca haralde iki tane mesut süre var diye düşündüm.

bence gayet mütevazi ve hatta yufka yürekli birisi. ilişki testinde kırıcı olmamak için çok kontrollü davranıyor. tabi olarak espri yapmak için insanlarla alay eder pozisyona gelebiliyor. bunun ölçüsü kaçtığı anda hemen gönüllerini alma davranışı gösteriyor. üstelik de bunda samimi olduğunu düşünüyorum. bence ilişki testinin devamlılığı mesut süre’nin konuklarına iyi ev sahipliği yapmasından ileri geliyor. format çok bıçak sırtı. dozunu gayet iyi tutturduğu için devam edebiliyor. ayrıca kadınlara bu denmesine ya da tatile gider mi diye sorduğunda erkekler gidemez ya da izin vermem gibi ibareler kullanınca tepkisini ortaya koyduğu anlar gibi yerinde çıkışları ayrı tutuyorum. bunlar için zaten yumuşak olmasına gerek yok. ayı gibi izin vermem diyene az bile.
  • cem yilmaz basta olmak uzere, herhangi komedyenin ya da komedi programinin lugatiyla konusanlara tilt olurum, duygu ozaslan, danla bilic gibi youtuberlarin agzinin kenarindan, kiyir kiyir, mizil mizil "assla anlamadim, assla yapamiyorum, assla bilmiyorum su an" demesini cok esprili biseymis gibi kendine kopyalayan kiz populasyonunun artmasindan hicap duyarim ama ciddi ciddi, ufak ufak mesut sure agzina kayiyorum. adam resmen "belirtilmemesi yazisiz kanunlarla belirlenmis seyleri laaps diye yuze vurma" uzerine kurdugu mizah anlayisiyla ruh ikizim djdn ben de yilan gibi assla asssla diye tislayan kizlarin laciverdi olma yolundayim. hayirlisi olsun, gayet guzel, beni tani, abi sen ne anlatiyon su an, hay sicam, bu suc, aslanim, kopek, iyi aksamlar, hoppa, tammam, hosgeldin x, anaa cok tatli, bokumu, ne var len, buna gulemezsiniz su an... allah da seni guldursun uzun.
  • ortadoğunun malum şartlarında çok tehlikeli yerlere gidebilecek durumları çok ustaca kotarıp eğlenceli hale getiren kişi.

yaptığı program olan ilişki testinde çiftlerden herhangi birinde irrite edici, dominant, saplantılı bir davranış sezdiğinde yumuşakça üzerine gidiyor ve linç etkisi yaratmamak için aynı kişideki sempatik yanları da yine yumuşakça parlatıyor. tam izleyici bu kişiye tavır alacakken mesut bütün negativiteyi topraklamış oluyor.

programın youtube yorumlarına bakarsanız katılımcıların veya insanların koca youtube deryasında en az linç veya hakarete uğradığı programlardan biridir. mesut'un kendisi daha çok linç yiyor konuklardan.

kendisine buradan nacizane önerim: teatral yeteneğini geliştir patron: çok sınırlı bir mimik jest kütüphanen var. bunu yaparken de overacting'e çakılıp kalmış tırt aktörlerden koçluk alma.

diş konusuna artık bir çözüm bul. hatta bu konuda istanbul'da mükemmel bir diş hekimi/protez uzmanı dahi önerebilirim :)

yolun açık olsun, teşekkürler.
  • 2011 yılından beri rabarbayı takip ediyorum. istanbul gibi trafiğine lanet okunan bir yerde, tarfiği bir nebze çekilir kılıyor kendisi. eskiden yayınları canlı takip ederken şimdilerde vakitlerimiz tutmadığı için podcast üzerinden dinliyorum programları. gerçi vakitler tutsa bile virgin radyoda rap dinleyecek durumum yok. virgin radyo büyüklüğü ile kendisi için bir şans. fekat çaldığı müzik ne mesuta nede dinleyicisine uymuyor. bana sorarsanız bizim kitle için en uygun radyo kent fm veya eksen. umarım bir gün o radyolarda istediği şartlarda çalışma şansı bulur.
    bu kadar yıl dinledikten sonra kendisi hakkında bir iki kelam edebilirim sanırım. rabarba müthiş bir program. doğru konuklarla gerçekten çok eğlenceli. mesut maalesef tek başına bir radyo programını beceremez. adamın olayı konu açması. konukları ile çok başarılı. en başarılı konukları ise bence kemal, nuri, ilker, cem, firuze, beyza.
    tek başına radyo programı yapamaz dedim fakat adam 11 yıldır tek başına stand up yapıyor. şovuna 5-6 yıl önce gitmiştim, hakkaten ayı gibi gülmüştük.
    son olarak firuzeye deli gibi aşık olduğunu düşünüyorum.
  • nerdeyse ayda bir metro-metrobus geçişinde gördüğüm dev insan (boy olarak). her seferinde suratında tezahürat ederken ciddi ifade oluşan darıca gençlerbirliği taraftarı gibi ellerimin birini ona doğru kaldırıp "tah sil dar ooooğluuuu" diyip elimi geri çekmek suretiyle ondan da o gür dev sesiyle (desibel olarak) "benim peyniriiiimmm" cevabini alip gülecek ve akabinde "bokum gibi is bu ne lan" diye yoluna devam etmesini izleyecektim gurur ile. ama asla o medeni cesareti toplayamadim adam da bayaa ünlü oldu zaten artık siklemez beni diye düşünüyorum. ben de taşınıyorum bursaya, artık burayı okuyan bi suser yapar benim hayalimi.

aaa debe editi:7- 8 yıl önce yılında yazar olduğumda hep imrenirdim bu listeye girenlere. belki de benim için en anlamsız olduğu zamanda girmek biraz da kaderin cilvesi sanırım. herkes debe editi olarak yardim kampanyası filan öneriyor, güzel şeyler tabi ama ben size sadece şunu söylemek istiyorum gece geç saatte yapılan bir edit olsa da (taşındigim için fırsat olmadı *), lütfen her gün aklınıza nerde ne zaman gelirse bir iyilik düşünün... yapmanız için size baskı kurmuyorum, para istemiyorum, comfort zone'unuza halel getirmiyorum ancak sadece bir hayallik zaman istiyorum. mesela ne olabilir, kendimden örnek vereyim lösev hastanesinde ameliyathane yaptıracak bir bağış yapabilmek isterdim ve bunu her gün hayal ediyorum, o çocukların tedavi edilişi, hayata kattıkları ve bunun zincir şeklinde büyümesi. ameliyathane bağışı şimdilik 250 bin dolares ama bir gün neden olmasın diye her gün hayalimi kuruyorum. sizden de nacizane isteğim budur tüm ekşi sözlük ailesi, ıyi geceler herkese
  • her pazar kahvaltısında izlediğim komik adam. ben kendisine çok gülüyorum ama gülmeyen maldır diye de bir şey söyleyemem. sonuçta herkes sevecek diye bir kural yok.

o değil de bu recep ivedik ne çekti be. yıllardır itin götüne sokuldu ve kötü tercihlerin temsilcisi oldu.
  • on yılı aşkın süredir kendisini sıkı sıkıya takip eden radyo dinleyicisinin meşhur ettiği tiptir. yukarıda bir dalyarak sormuş da hani, siz youtube'da tanıdınız siye adam o gün var olmuş olmuyor belirteyim dedim.
  • tıpkı meltem banko gibi hakkında yazılmış hoşuna gitmeyen entryleri sildiren radyocu.

"hadi likelayın beni, hadi şimdi herkes beni takip etsin, hadi bu fotoğrafa 100 beğeni istiyorum (70'de kaldı)..."
    yanına gelen misafirler için takipçi dilenciliği falan. bunlar hep eksi puan.
  • bence gayet ince yerlerden dem vurarak espri yapıyor, recep ivedik vari ağız dolusu argo ile güldürmeye çalıştığını görmedim en fazla 'haha hay sıçam..' diyor

edit: sabah mahmurluğu ile yanlış ifade içeren kelimenin yerini doğrusuna bırakması.