şükela:  tümü | bugün
  • istanbul bilgi üniversitesi tarih bölümünden mezun, açık radyo'da da iki program birden yürüten sakal yüzlü çok çok iyi adam. aynı zamanda istanbul bilgi üniversitesi'nde kültürel incelemeler yüksek lisans programı asistanlarından. kült dergisini çıkartan ekipten. ha bir de kitabı var: efendime söyleyeyim.

    doktora tezini türkçe şiir üzerine yapıyor. (bkz: türkçe şiirin hadımlık endişesi)
  • açık radyo'da matbuat dünyası ve özellikle gökhan aslan'la inceden kültür programıyla oldukça başarılı işler yapıyor; ki kendisini zaten buralardan fark ettim. kült dergisi de var imiş ama almadım, bilemiyorum. biraz yazdıklarını da sağdan-soldan okuyunca bu kadar az entriyi de kesinlikle hak etmiyor bence. umarım sadece akademisyen bir kimlikle kalmaz da, bu ülkenin yazın hayatında ve kültür sanat yaşamında sözü geçen ve bu geçtiği sözüyle başkalarına ışık olabilen/yön verebilen bir kimliğin sahibi olur. gerçekten umuyorum.
  • 10 numara insandır.
  • "edebiyatın taşradan manifestosu" adlı kitabı hazırlamıştır. kitapta abdullah ataşçı, mehmed said aydın, ethem baran, şükrü erbaş, nesra gürbüz, kerem ışık, arın kuşaksızoğlu, necati mert, vedat ozan, ömer solak, asuman susam ve eyüp tosun'un yazıları bulunuyor.

    http://www.idefix.com/…asp?sid=bu73t770v5ux6po0ir8s
  • hasan ali toptaş'ın, son kitabı kuşlar yasına gider'de, "efendime söyleyeyim - hasan ali toptaş" kitabı ile ilgili olarak kendisine öfke ve kırgınlık duyduğunu ve bunu baya net bir şekilde ifade ettiğini (hafif kaldı ifade etmek) düşündüğüm kişi. romansal kurgu içinde baktığımızda kurgusal olarak baya ayıp etmiş görünüyor mesut varlık!
  • hasan ali toptaş'ın son kitabı olan kuşlar yasına gider'de , yazdığı kitap için verdiği tüm sözlerden dönen yazar olmasından şüphelendiğimiz kişi. gerçekten öyle oılmadığını ummak istiyoruz, böylesine hassas ve duygusal bir insanı hassas konularda yaralamak hiç hoş değil çünkü. hasanım ali'yi üzmeyin.