şükela:  tümü | bugün
  • istanbul bilgi üniversitesi tarih bölümünden mezun, açık radyo'da da iki program birden yürüten sakal yüzlü çok çok iyi adam. aynı zamanda istanbul bilgi üniversitesi'nde kültürel incelemeler yüksek lisans programı asistanlarından. kült dergisini çıkartan ekipten. ha bir de kitabı var: efendime söyleyeyim.

doktora tezini türkçe şiir üzerine yapıyor. (bkz: türkçe şiirin hadımlık endişesi)
  • açık radyo'da matbuat dünyası ve özellikle gökhan aslan'la inceden kültür programıyla oldukça başarılı işler yapıyor; ki kendisini zaten buralardan fark ettim. kült dergisi de var imiş ama almadım, bilemiyorum. biraz yazdıklarını da sağdan-soldan okuyunca bu kadar az entriyi de kesinlikle hak etmiyor bence. umarım sadece akademisyen bir kimlikle kalmaz da, bu ülkenin yazın hayatında ve kültür sanat yaşamında sözü geçen ve bu geçtiği sözüyle başkalarına ışık olabilen/yön verebilen bir kimliğin sahibi olur. gerçekten umuyorum.
  • 10 numara insandır.
  • "edebiyatın taşradan manifestosu" adlı kitabı hazırlamıştır. kitapta abdullah ataşçı, mehmed said aydın, ethem baran, şükrü erbaş, nesra gürbüz, kerem ışık, arın kuşaksızoğlu, necati mert, vedat ozan, ömer solak, asuman susam ve eyüp tosun'un yazıları bulunuyor.

http://www.idefix.com/…asp?sid=bu73t770v5ux6po0ir8s
  • hasan ali toptaş'ın, son kitabı kuşlar yasına gider'de, "efendime söyleyeyim - hasan ali toptaş" kitabı ile ilgili olarak kendisine öfke ve kırgınlık duyduğunu ve bunu baya net bir şekilde ifade ettiğini (hafif kaldı ifade etmek) düşündüğüm kişi. romansal kurgu içinde baktığımızda kurgusal olarak baya ayıp etmiş görünüyor mesut varlık!
  • hasan ali toptaş'ın kızıl sakalı gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var?
    tam bir günümüz insanı olarak tez vakitte profesörlüğe yükselip her istediği hakkında rahatça ahkam kesebilmesini dilerim.
    peki ona bu saatten sonra kim güvenir, kim inanır? kim samimiyetini emanet eder?
    ancak, romanda anlatılan, yüzleri çaydan sıcak insanlara pek güzel tezat oluşturmuş, dokuz sayfa kadar süren öyküsüyle buz kestiriyor, o nedenle okurlar olarak minnettarız, kıyasa mahal verip kıymetliyi parlattığı için...