şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ekşi dışında üyesi olduğum ilk ve tek sözlük. sadece bilgi içereceği vaadine kandım diyebilirim. ortak çabayla, sadece bilgi içeren bir kaynağı oluşturmak ekşi varken amerikayı yeniden keşfetmeye çalışmak gibi olacak belki ama birilerinin işine yarayabilecek bir şeyler üretmeyi amaçlayan bir yapının içinde olmak güzel bir his.
 • gelişimini ilgi ve merakla izlediğim yeni, yenilikçi sözlük.

  (bkz: hayaldi gerçek oldu)

  şimdilik sistemini çözmeye çalışıyoruz. içerik artsın, göreceğiz bakalım nasıl güzellikleri varmış. :)
 • kendi deyimleriyle bir semantik sözlük çalışması.

  (bkz: semantic web)
 • ekşisözlüğün eksiklerini çok iyi analiz edip bunlara çözüm bulma arayışıyla yola koyulmuş, kaliteli içeriği ve buna erişimi kolaylaştırmayı hedefleyen sözlük. ekşisözlük eğer bu eksiklerini gidermezse meta sözlük survival of the fittest yarışında öne geçebilir. tabi ekşi bunu görür de kendini geliştirirse rekabetin avantajlarından yine biz yararlanmış oluruz.
 • sanıyorum bundan sonra yazacağım tek sözlük olacak gibi duruyor. büyük konuşmamak lazım elbet ama öyle işte. bana ekşinin ilk günlerini anımsatıyor. bomboş, çorak topraklar üzerine inşa edilecek yepyeni ve düzgün şehirleri bekliyor. gerçekten özlediğim bir duyguymuş bu.

  ekşi sözlük eski camiasına ve kurucusu ssg'ye saygım sonsuz. ama artık bu topraklar benim sevdiğim o topraklar olmaktan çok uzakta. olduğu gibi kabul etmek ise çoğu zaman yetersiz...
 • shitposting için geldiğim sözlükte bulduğum kayda değer diğer sözlük. bu satırlar da ekşi sözlük'e yazdığım son ciddi ve bilgi içeren entry olmaktadır. yapacağınız işi geliştireceğiniz siteyi sosyal medyadaki öneminizi sikeyim. ben gidiyorum.
 • girdim baktım. sadece salt bilgi içeriyor şimdilik. ben herhangi bir konu hakkında yazarın kendi yorumlarını da okumak istediğimden henüz okunmaya ve yazmaya değer bulmadım bu sözlüğü. belki ilerde.

  bir de arayüzü çok kötü ve göz düşmanı.
 • bünyesinde beni barındıran sözlük. daha nolsun?

  "sen kimsin lan manyak?" diyenler için biraz anlatayım.

  yaklaşık 14 yıldır ekşi sözlükte var olan bir yazarım ben. ekşi sözlük çöp entry yığını altında kalmazdan çok önce buradaydım yani. çoğunuz beni tanımıyor. çünkü asla troll olmadım. ya da ne bileyim huzursuz gibi çükümün fotoğrafını paylaşmadım.. bu arada sevgilerimi iletiyorum kendisine. çükü olmasa belki çoktan unutmuştum nickini. bir çük nelere kadir? neyse... dağıtmayayım mevzuyu. 12 yıldır larden loughness olarak sözlükteyim. biraz yazmaktan, biraz okumaktan, biraz da sözlükten anlıyorum yani. elbette ben oradayım demek işin abartısı. ama dikkat çekmek lazım ki insanlar gelmeye başlasın. bir de insanlar bu olayın destekleyicisi olan aklı başında birilerinin var olduğunu bilsin. hah işte, o aklı başında olan ise kesinlikle ben değilim. ama var tabi.
 • benim de dahil olduğum yepyeni sözlük. yazar ve başlık sayısı arttikca tadından yenmeyecektir