şükela:  tümü | bugün
 • engin ardıç'ın zamanında yazmış olduğu muhteşem yazısı.
  metalcilerin ne kadar kötü olduğunu, topluma zararlarını anlatır.
  engin ardıç bu yazıyla meşhur olmuştur.
  zaten köşe yazarları, yazacak konu bulamıyınca en basit yönteme başvurur: bilgisayar oyunları ve metal müziği karalamak.
  http://img72.imageshack.us/…g72/6024/metaaaldq8.jpg
 • engin ardıç'ın nasıl bir insan olduğunu net biçimde ortaya koyan yazı. başka hiçbir ek bilgiye gerek yok, şahsen bu yazıyı okuduğum anda kendisini çok iyi tanımış oldum.
 • deli gibi eğlenerek okuduğum köşe yazısı. nasıl kafalar bunlar yarabbim...
 • ah canım! ne kadar da sevecen, ne kadar da bizden değil mi? o hakaretleri, o her satırından akan ayrımcılıkları, o konuştuğu konu hakkında hiçbir şey bilmeden "şöyleymiş böyleymiş yaa" havaları, o kendinden olmayana karşı sıcacık kustuğu nefreti, o cinselliği ve cinsel kimliği şeytan gibi görmeleri... hele sondan bir önceki paragrafta, dönemin vahşi cinayetlerini "kurşunla, bombalı paketle öldürmekten vazgeçiverseler de şunlara bi el atsalar" diyerek yumuşatması yok mu, maşallah karakter akıyor, bizde olmadığını söylediği ahlak fışkırıyor mübarek. hatta o kadar karakterli, o kadar ahlaklı, o kadar vicdanlı, o kadar sıcacık, sevecen ve de yumuşacık ki, bugün iktidar milletvekili olmak gibi pek muteber mevkileri sonuna kadar hak ediyor. böyle bir karakter, ahlak ve vicdan timsalinin, böylesi bir bilgi deryasının, özellikle böyle apaydınlık günlerimizde bir bakan, ya da ne bileyim, bir cumhurbaşkanı yapılmamış olması yürekleri dağlıyor. bu eski ama eskimeyen güzide yazısı vesilesiyle kendisine yapılan bu zulmü kınıyorum.
 • betooon adında bir tribute yazılması gereken nostaljik engin ardıç beyanatı.