şükela:  tümü | bugün
 • albüm, oyun, film, dizi, dvd ve kitap incelemelerini toplayıp 100 üzerinden bir skor veren site. verdiği puanlara metascore denir, steam'de gözüken sayılar da bunlardır.

  http://www.metacritic.com/
 • bir oyunun filmin kitabin ya da albumun ne kadar basarili oldugunun en objektif gostergesi. basindaki tum saygin kuruluslardan alinan skorlarin agirlikli ortalamasiyla hesaplanir, aritmetik ortalama degildir. dolayisiyla ign'in verdigi notun ortalamaya etkisi macaristan'daki herhangi bir derginin verdigi notla bir tutulmaz.

  ozellikle oyun ureticileri tarafindan oyun kalitesinin resmi bir olcutu olarak kabul edilmektedir. atip tutan insanlara inanmayip metacritic'e guvenmek gerekir.
 • hicbir sekilde kullanici puanlarina bakilmamasi gereken site, zaten amaci bu degildir. anonim olarak istediginiz kadar oy verebilmenizin de getirisi olarak milyonlarca fanboy sevmedikleri oyunun/konsolun puanlarini dusurmekle ugrasir. bir ara gears of war 2 kullanici skoru 1.9, resistance 2'ninkiyse 2.4 idi ve hepimiz biliyoruz ki bu oyunlarin hakettigi puanlarin alakasi yok bu skorlarla.

  her zaman dogruyu soyler diye bir kaide yok, gta iv'un pc versiyonunun yasadigi problemler yuzunden 91'i haketmedigi dogrudur. ama bundan daha guvenilir ve objektif bir olcum birimi de yok maalesef. sanirim gta iv'un "hakettigi" skorun 91'e 41'den daha yakin oldugunu herkes kabul edecektir.
 • koskoca reservoir dogs'un 72, the big lebowski'nin ise 69 puan alarak eleştirmen denen canlı türünün ne kadar yarrak kafalı olduğunu bizlere tekrar hatırlatan site. sağolasın metacritics.
 • oyun endustrisi bu olcum birimiyle yatip kalkar. o kadar ki benim mensubu bulundugum sirkette gercek para odulleri olan bir bahis oyunu var cikacak olan oyunlarin metacritic skorlarini tahmin etme uzerine donen. firma bu oyundan alinan verileri pazarlama stratejisini belirlerken ve urunlerini konumlandirirken kullaniyor.
 • tasarımı komple değiştirmiş. ana sayfa ve oyun/film vs.'nin listelendiği sayfaların yeni halleri resmen sıçış olmuş, spesifik metalara ait sayfalar ise daha derli toplu, göze hoş gelir ve kullanışlı olmuş.
 • sanırım yeni tasarımdan sonra rss feed'leri çalışmaz hale gelmiştir. ne kadar zor olabilir ki bir rss'i ayağa kaldırmak yahu?!
 • imdb'de çoğu filmin (nedense hepsinde değil) puanının altında "metascore: xy/100 (based on x reviews from metacritic.com)" yazıyor artık. ilginç bir reklam şekli.
 • kesinlikle her dalda müzik sinema ve diğer şeylerde en doğru ve yansız değerlendirme ve puanlamayı bulacağınız yerdir.
  misal: http://www.metacritic.com/movie/prometheus

  imdb ve rotten tomatoes gibi sitelerden çok daha gerçek - realistic puanlamaları vardır.
 • filmleri kendi puanlamayan site.

hesabın var mı? giriş yap