• kendi zevk ve tercihleri olmayan, bulunduğu kaba göre herdaim şekil değiştirenlerin bir yaştan sonra sürekli dem vurmaya başladıkları eylem. bunlar küçükken, metal müzikten hoşlanan arkadaşlarına özenip "ben de cool olayım" düşüncesiyle metal dinler, slayer t-shirt ü giyer ve kostak kostak yürürler. fakat belli bir yaştan sonra bu şekilde cool değil itici olduklarını anlar ve serdar ortaç'a dikey geçiş yaparlar. işte bu saatten sonra bunları sürekli ortalıkta sik sik ederken görebilirsiniz.

-sözlerini anlamadan dinliyorlar yeaaaaa

-cazır cuzur gürültü kirliliği ne anlıyorlar yeaaaa

-insan olsalar benim gibi türk sanat müziği dinlerler yeaaaaaa

-kaliteli insan olsalar klasik müzik dinlerler yeaaaaa

-ergen bunlar yeaaaaaa

neden mi böyle yaparlar? çünkü bu değişik insanları ilk gördüklerinde havalı bulup, aynı havaya sahip olmak istemişlerdir. dinledikleri müziği dinlerler ama birşey anlamazlar ve haz almazlar, metallica t-shirt ü falan giyerler ama kendilerine yakıştıramazlar. doksanlarda über metalci geçinip ikibinlerde kabuk değiştirmişlerdir. kimisi eller havaya olayına girmiştir, kimisi "ben klas bir insanım bu yüzden de klasik müzik dinlerim" triplenine girmiştir falan.
    müzik onlar için olması gereken şey değil, bir trend, şekil veya imajdır. on yıl falan sonra da şu anki hallerini başkalarından bahsediyormuş gibi aşağıladıkları görülebilir.
  • rust in peace diyip bir süre beklemeye bırakmak lazım sonra görürsünüzki küflenip kırılan metal kabuğun altından nice kelebekler çıkacaktır.
  • bodrumda karılı kızlı tayfayla dup tıs ortamlara girerken, o sonisphere tshirtünü gururla sırtında taşımaktır. kimseye aldırmadan, dışarda lady gaga ve tarkan çalarken, beyinde hail and kill haykırmasıdır.
  • bunu yapan liselidir. isterse 50 yaşında olsun.
  • övünmek övünmemek başka bir mesele de; sene oldu 2010, metalcilik camiası hala "metal müzik, tencere müziği ehehere" seviyesinde eleştiriliyor ona yanıyorum.

adamlar aya gitti be...
  • amansız bir demet akalın hayranının ekşisözlük odalarında fütursuzca haykırdığı cümle.zayıf osuruk gibi çıktığına bakmayın, haykırıyor.ancak şöyle bişey var kullandığı argümanlar(hep bunu bi cümle içinde kullanmak istemişimdir) pink floyd'un metal grubu olması ve dream theater'ın nefret içerikli şarkı yapmasıdır.sanırım bu da rihannda fan club arkadaşımızın kafasındaki huniyi açıklamakta.ancak yazarımızın bi noktada haklı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.her kim ki metal müzik dinliyorum deyi diğer grupları eziyor, ehe mehe onlar grup diyorsa iki yakası bir araya gelmesin.death metal şarkı sözlerini anlamıyonuz işte biliyoruz.
  • 35inde artık işini gücünü evini hayatını oturtmuş saçları dökmüş metal dinlemeye başladığı yaşlarda amca dediği adamların yaşına gelmiş geçmiş biri iseniz hakkınızdır, abuk bişey de yoktur..

insan beyni hisleri optimize eder.. en iyi hale getirir.. şişkoysanız şişkoluğun, çirozsanız çirozluğun, kıllıysanız kılların, cillopsanız parlaklığın, şaşıysanız şaşılığın, cüceyseniz cüceliğin güzelliklerini görür hale gelirsiniz.. ve mutlu bir insan olursunuz.. olduğunuz halden gurur duyarsınız.. böyle olmayan insanlara biz takıntılı, kompleksli veya ezik diyoruz.. normal insan beyni mutlu oluyor yani tüm bünyenin olduğu halden..

müzik ise enteresan bi konu.. istediğin için dinliyor, istediğin şeyi dinliyorsun ve hiçbir kural yok.. dün mesela flash tv'de latif doğan, kavruk başka bi arkadaş ve sanırım görme problemli doğulu bi abla atışarak uzun hava okudular, kitlendim seyrettim.. önceki akşam ise komşuların kafasını zikercesine metalika, manowar falan çalıyordum arka odada gümbür gümbür.. işte yani seçim meselesi olduğu için, ve herkesin "yaa lise bitince bırakır boşver hepimiz dinledik gençken" diye düşünmesine rağmen, iş toplantısına giderken yolda annihilator dinliyor, çıktığınızda ise megadeth koyup eve öyle dönüyor iseniz, bundan gurur duyabilirsiniz.. bu sizin seçiminizdir.. dna'nızda yazılı birşey değildir.. zaten esas gerizekalılık dna'dan gelen bişeylerle övünmektir.. yani güzelliğinle, boyun posunla, gözünün rengi çükünün boyu memenin ebadıyla gurur duyuyorsan gaflet içerisindedir.. zekanla, huyunla övünüyorsan da durum aynı.. bunlar zaten doğal yollarla senin fabrika ayarların.. o yüzden insan ancak yaptığı seçimlerle gurur duyabilir.. ve yaptığı seçimlerden pişman olabilir..

metal dinlemek de bir seçimdir.. haklı veya haksız, övünme veya pişmanlığı beraberinde getirebilmesi doğaldır..

ben şahsen sokakta gördüğüm adamların yüzüne karşı değilse de içimden kendimce övünüyorum.. cumartesi günü dışarı çıkarken motörhead ya da slayer tişörtü giymeyi de seviyorum..

bununla sorunları olanlara da kreator cevabını vermiş zamanında: love us or hate us
  • (bkz: the harder the better) mantigi sarmistir bunyeleri.
  • burada sorun metal'de değil, övünen salaktadır.

bir ara da imac filan kullanmakla övünüyordu bazı insanlar. ama sorun imac'te değil, insanların salaklığındaydı.
hesabın var mı? giriş yap