şükela:  tümü | bugün
 • burak turna tarafından yazılan, metal fırtına'nın devamı niteliğindeki kitap... eylül sonunda kitapçılarda olacaktır...
  http://www.burakturna.com/icerik.php?id=27
 • işin içindeki işin ve/veya işlerin meydana çıkacağı kitap, deseniz de olmaz. bu bir söylentidir. bunlar meydana çıkarmazlar, saklı tutarlar. saklı olan daha çok ilgi çeker. sırlar insanı daima aldatır. kelimeleri yanyana getiren arkadaşlar* kurtlar vadisi ndeki matruşka felsefesini benimsemişlerdir. içinizdeki vatan sevgisini sömüre sömüre, vatan sevginize lanet edeceğiniz noktaya kadar süründüreceklerdir.
  işte bu fırtına da böyle bir zaman esecektir. ülkemizin ve onun aynası sözlüğümüzün gündeminde yer edecektir. zaten hep böyle olmamış mıdır?
 • burak turna'nin "metal firtina" ve "ucuncu dunya savasi" adli kitaplarindan sonra cikan, ucuncu kitabi.
 • artik herhalde "metal firtina paslanmaya kar$i" $eklinde revolutions tadinda bir ucuncusunu de mujdeleyen ticari urun...
 • (bkz: #8139951)
 • üçüncü dünya savaşındaki gibi bir dolu devrik cümleyle dolu olması ve tashih noksanlığı sebebiyle bende çeviri havası uyandırmış, devam kitabı.
 • okuduktan sonra, cem yılmaz ın şu sözlerini hatırlamama sebep o kitap:

  - gösterimizin 2. bölümü aslında 1. bölümün aynısıdır, aslında 2. bölüme hiç gerek yok aynı espriler... çünkü tuttu ya kaptır gitsin anasını satıyım...
 • aslında edebiyatımızda dean koontz tadında politik bilim kurgu roman eksikliği düşünülünce, metal fırtına'nın bu konuda bir öncü olduğunu, hatta birazda zamanlaması güzel ayarlanmış türk-amerikan savaşı kurgusuyla beraber tüm edebi eksiklerine ve kurgusal bazı ufak hatalarına rağmen bende birçok insan gibi ilk kitabın gayet başarılı bir çalışma olduğunu düşünmüştüm. kitabın ortak bir çalışma ürünü olarak yazıldığı, ve yazma sürecinde eleştirilebilmesi muhtemel noktaların amatör bir ruhla azim ve kararlılıkla aşıldığı, yazarlarımızın (burak turna ve orkun uçar) işin başında olduğu ve nice güzel ve kaliteli kitaplar yazacağı izlenimi doğmuştu.
  yanılmışız....
  takip kitapları edebiyatın yakınından bile geçmiyor. steven segal macera filmleri bile bunların kitaplarından iyidir. gerisini siz anlayın... kopuk kopuk anlatımlar, hiçbir kurgusu , altyapısı ve ayrıntısı şekillendirilmemiş olaylar, berbat ötesi karakter çizimleri ve daha nice saçmalıklar. aralarından biraz sıyrılan kayıp naaş bile tüm aksaklıklarının yanında buram buram faşizm ve şiddet taraftarlığı kokuyor. kurtuluştan ve üçüncü dünya savaşından ise bahsetmeye değmez. denhamtoothpase arkadaşımın dediği gibi ben ilkokul beşte bile bundan daha iyisi yazardım. barutları tek atımlıkmış o da zamanlaması iyi olduğundan çok ses yaptı.
  okumayın. okutturmayın hatta daha iyisi kaale almayın.
  merak etmeyin daha iyisini yazan mutlaka çıkar.