şükela:  tümü | bugün
 • konami'nin şaheseri diyorum... hatta yaşayan efsane falan... ceymis bond gibi bi arkadaşla, ajanlıktan, serseriliğe, kavga, hır-gür çıkarmaktan, hırsızlığa kadar her haltı deneriz... hele ki başlayışı süperdir, ekranda credits verilirken aynı anda oyun da başlamıştır bile... müzikler de çok delidir, film gibi oyundur abi...

  pc'ye de yapmışlar ama daha muvaffak olamadık...
 • (bkz: playstation 2)'de "sons of liberty" adi altinda ikincisi cikarilacak yada cikarilmi$ olan muhte$em oyun..
 • resmen film havasinda bi oyun..
  kahramanimiz snake, metal gear adli makineyi durdurmak uzere operasyona dalar. burasi iyi guzel de oyunun sonunda her$ey degi$iyo bin turlu $ey oluyo. aa megersem bu boyle diilmi$ler icinde kaliyosunuz. hikaye bayagi bi komplike oluyor.
 • oyun demeye dılım varmıyo yuzyılın harıkası bı olay allah dıyorum. bu arada playstation 2 yi daha dogrusu konamiyi kınıyorum. yuzsuzluktur bu bı oyun 100 mılyon zaten. bu yuce oyunun 2.sını oynama serefıne ulaşamadan gocup gıdecez vala vah vah...
 • oyun güzel ama aradaki gereksiz monologlar ve diaolglar bayaa sıkıyo.hiç save yapmadan 10 saatte oynayıp bitirdiğim oyunda elemanın her ölüşünde telsizden "sneeeyk sneeeeeyk aloooo sneeeeeeeeeyk " naralarının gelmesi ayrı bi renk katmıştır.
 • (bkz: metal gear)
 • playstation versiyonunda psycomentis (kesin doğru yazamadım)
  adlı karakteri indirmek için fantastik bişii yapılıyodu. adam pisişik
  kuvveti olduğundan dolayı yapıcaağınız hamleleri önceden çok hızlı tahmin edip direk ona göre saldırı&savunma yapıyodu. bu şekil yenmek çok zor olduğundan aklınızı okuyamaması için joysitiği port1 den çıkarıp port2 ye takıyodunuz adam aklınızı okuma yetisini kaybediyodu.
 • komplike olay örgüsüyle damakta kaliteli 1 anime tadı bırakan,insanlara "usulca terörist boynu kırma hazzı"nı yaşatan oyun. ana karakter solid snake adlı efsane askerdir.

  oyunun ilginç 1 yönü hemen her boss'un ölümünün bizi üzmesidir,oyundaki kötüler "haydi dostlar toplanalım kötülük yapalım" stili düşünce yapısına sahip kişiler değildir,her 1inin sağlam 1er sebebi,onu kötülüğe iten nedenleri vardır. sniper wolf kabus gibi 1 ortamda büyümüştür,ona uzatılan ilk yardım eline sarılmış,sahibine sadık 1 köpek gibi bu kişiyi takip etmiştir. revolver ocelot rusyanın sscb'nin dağılmasıyla yitirdiği gücünü askeri güç takviyesiyle toplamasını,bu şekilde yozlaşmanın doğurduğu ideoloji eksikliğinden kurtulacağını ummuştur.

  oyunla ilgili aklımda kalmış 1 başka detaysa birbirinden farklı 2 sonu olduğudur. revolver ocelot'un işkence yaptığı sahnede select'e basarsanız farklı 1 son,basmaz da işkenceye direnirseniz farklı 1 son görürsünüz.

  unutmadan 1 bomba sahne daha aktarayım,oyunda denyo denyo gezinmekteyken kameraya yakalandım ve alarm çalmaya başladı,hemen 1 odaya daldım ve inventory'mde bulunan koli kutusunun içine saklandım. bir kaç saniye sonra 1 nöbetçi bulunduğum odaya girdi ve altında saklandığım cardbox'ı farketti,namlusuyla dürttü ve bir anda yakalanıverdim,sanırım bu ne derece detaylı hazırlanmış 1 oyun olduğunu kanıtlamaya yeter nitelikte bir kanıt.

  son olarak da "oyun bttikten sonra tüm credits'in sonunda revolver ocelot'un yaptığı telefon görüşmesi kesinlikle kaçırılmamalı,dialoğun ardından "oha" nidaları eksik edilmemelidir" diyor gözlerinizden öpüyorum.
 • $u aralar "metal gear solid 2 substance" isimli bir ek gorev pakedi cikacak olan oyun