şükela:  tümü | bugün
 • vga 2012'de trailer'ı yayınlanan oyun. moby dick studios adlı bir firma tarafından geliştiriliyormuş.
  ancak söylentiler işin arkasında hideo kojima'nın olduğu ve her zamanki akıl oyunlarından birini oynadığı. oyunlarına son derece aşina biri olarak tam onun yapacağı bir iş diyorum. görüntüler arasında volgin ve psycho mantis görünür gibi oluyor. baş karakterin de big boss'un aynısı olduğunu göz önüne alırsak çaktırmadan mgs 5 görüntülerine bakmış olabiliriz.... yayınlanan görüntüler gerçekten oyun içiyse, büyük ihtimal bir sonraki nesilleri beklememiz gerekecek.
 • büyük olasılıkla hayali bir şirket olan moby dick studios tarafından geliştirilen oyun. söz konusu oyun stüdyosunun kurucu ismi olarak da joakim* mogren adı lanse edilmiş. dahi çocuk hideo kojima'nın yeni bir metal gear solid oyununu açıklamasının öncesinde gizem yaratmak için ortaya atılan bir proje büyük ihtimalle.
 • (bkz: metal gear solid 5)

  gün itibariyle açıklanmış hatta muhteşem bir trailer yayınlanmıştır.
 • gün itibariyle hideo kojima tarafından açıklanmış oyundur.

  trailer
 • daha önce açıklanan metal gear solid: ground zeroes ve phantom pains in iki ayrı oyun değilde, metal gear solid v the phantom pain olduğu bugün açıklandı.

  işte burdaaa:

  deli gibi bekliyoruz orası tamam ama siz nasıl insanlarsınız ya? hatta kojima sen insan mısın? nasıl canım istedi oynamayı şimdi, işin yoksa aylarca bekle.

  gameplay editi:
 • "kanımca mgs iv ile bitmesi gereken serinin son oyunu."

  hah, aynen böyle yazacaktım trailer'ı izlemeden önce, izledikten yuttum lafımı. kojima mgs 5 değil 15'i çıkarsın, oynarım amk.
 • phantom pain'in aslında metal gear solid 5 olduğu doğrulandı. check.

  yeni trailer geldi.

  david hayter'ın artık solid snake'i seslendirmeyeceği söylentileri etrafta dolanıyor. ama yine de bu bir kojima oyunu. hepimizi ters köşe yapmayı sever. trailer'da ki big boss'un sesi david hayter'a ait değil başkasına ait de olsa, sadece trailer için yapılmış hızlıca bir seslendirme olabilir. check.

  kiefer sutherland'in metal gear solid 5'de yer alacağı henüz doğrulanmış değil.

  kojima'nın kendisi, oyunun ingilizce versiyonunun japonca versiyonundan daha çok sevdiğini belirtmişti zamanında. ayrıca hayter'ı oyun dışı bırakmak çok büyük bir hayalkırıklığı + oyun satışlarını etkileyici bir etken. bu nedenle bu da imkansız. check.

  oyun fox engine motorunda çalışıyor, crytek'in meşhur oyun motoru cryengine'den bile etkileyici duruyor. (bkz: crysis)

  oyun metal gear solid 5 phantom pain olarak adlandırılıyor, ground zeroes kojima'nın daha önce belirttiği gibi phantom pain'e bir hazırlık. ( tek oyun, tıpkı mgs 2'de ki tanker-shell bölümleri gibi )

  phantom pain, ground zeroes'dan 9 yıl sonra başlıyor. snake ground zeroes operasyonundan yaralanıyor ve kalbi duruyor. sonrasında 9 yıllık bir komaya giriyor ve sol elini kaybetmiş. ground zeroes, peace walker'dan hemen sonra geçtiği için tarihi 1975 ele alıyoruz ki bu durumda phantom pain tarihi : 1984.

  oyunda psycho mantis olduğu doğrulandı. çocuk olarak.

  big boss, peace walker'da ki boss'lardan birinin kırmızı organik elini kullanıyor.

  oyun açık dünya olacak.

  big boss aka naked snake deri ceket ve deri eldiven kombinasyonu ile chopper sürüyor ki beni tek ilgilendiren kısım bu. hehe!

  edit : vay amına koyayım. geoff keighley'in hideo kojima ile yaptığı röportajda kojima'nın mgs 5'de david hayter'ın bulunmadığını doğruladığını twitter adresinden belirtti.

  hemde vay amına koyayım!

  geoff keighley'in twitter adresi

  " fun 1 hour interview with @hideo_kojima_en. will have it online later this week. he confirmed no hayter for mgs5 and a lot of other things. "

  şimdi gerçi bu hideo denen yabancıların dilinde mindfucker, phantom pain ile alakaları olmadığını da "doğrulamıştı" zamanında. bre kojima bi sie!

  edit 2 : kiefer sutherland'in big boss'u seslendireceği yönünde dedikodular mevcut. hem de oldukça fazla. jack bauer'in sesi her ne kadar efsane olsa da david hayter = snake.
 • (bkz: #32928780)
 • kiefer sutherland ismail adlı bir arkadaşı seslendiriyor. (en azından "bana ismail de" dedi [moby dick'e gönderme].) big boss'ı seslendiren kişi metal gear solid 4 guns of the patriots'ta yine big boss'ı seslendirmiş olan richard doyle. david hayter sadece solid snake'i seslendirecek diye bir dedikodu dolaşıyor internette.

  edit: lan david hayter'a sormamışlar bile seslendirmesi için! napıyon lan kojima?
 • hala tam olarak çıkış tarihi açıklanmayan oyun
  ayrıca iki yerine bir mgs'nin çıkacak olması beni hayal kırıklığına uğrattı umarım mükemmel olur da bu kadar beklemeye deger
  peace walkeri saymazsak 5 yıl sonra tadı damağımızda kalan bir oyun piyasaya çıkar