şükela:  tümü | bugün soru sor
 • inşaat sektöründe daha çok "hastr lan buraya nasıl yapalım o dediğini..olmaz o.." denilen işleriyle meşhur devasa bir cephe, profil, uygulama şirketi.

  1983 başlangıçlı ve zamanla uluslararası olmuş firma.
  kompozit, spider, giydirme cephe ve bilimum "o tamamda uygulaması nasıl olcak.." türü işler yapmaktadırlar.

  ilgili ilginç ve zor projelerini görmek için.
  http://www.metalyapi.com/

  paris le monde gazetesi binası gibi.
 • türkiye'nin inşaat sektöründeki gururu. dünyanın dört bir tarafında hayran kalınası monumental işlere imza atan firma.
 • geçenlerde tav construction amerika'da bir ihaleye girmek için yeterlilik aldığında yer yerinden oynamıştı. oysa metal yapı amerika'da beş adet proje yapmaktadır. bunların bir kısmı manhattan'dadır. tam olarak manhattan'ın silüetinin oluşmasında katkısı olan belki de tek türk firmasıdır.

  not. o projelerden bazılarının ısı transfer hesabı bendendir. öhöm

  ayrıca, firma'nın çatalca ve ukrayna'da fabrikaları fransa, belçika, lüksemburg'ta şubeleri vardır. toplam 42 ülkede varlık gösterebilen tek türk firmasıdır. bu da ne kadar taşaklı olduğunun en önemli kanıtlarındandır.
 • istanbul vatan caddesi uzerindeki migros'un otopark ve cevresindeki park alanini satin almis sirket.

  pis kokular havalandi..
 • "dunya' nin en iyi dis cephe firmasi olmak" hedefini kendisine koymus firma.

  (bkz: selami gurel)
 • şöyle büyük projelere imza atmış, böyle büyük işlere girişmiş bir firma olabilir. fakat kurumsal olamamış bir patron firmasıdır nazarımda. yıl olmuş 2016 sen iddialı olmak adına büyük projelere gir fakat insan kaynaklari departmanın olmasın. ik adina hicbir birim olmasın işe alımlari departman müdürlerin yapsın. ah bu patron zihniyetleri işte.
 • keşke bünyesinde çalışan birine ulaşabilsem de inşaat mühendisi olarak iş görüşmesi yapma fırsatı bulsam dediğim firma.
 • yalnızca isim benzerliği olan metal yapı konut ile karıştırılmaması gereken şirkettir. türkiye'de pek bilinmemesinin sebebi reklam yapmak yerine iş yapmayı düşünmesidir. dünyanın bir çok ülkesinde (vietnam, küba, amerika-newyork, fransa, türkmenistan, kazakistan, ukrayna, rusya, belçika, lüksemburg, maldivler ve son dönemlerde ciddi sayıda ingiltere) aktif projeleri bulunmaktadır.

  ilk entry de bahsedildiği üzere genelde "ulan bunu çizdik/çizdiler ama kim yapacak lan bunu?" denen projeleri alır. genellikle de "biz böyle bi bok yedik, projenin çizilmesine de milyon dolar ödedik, lütfen bunu gelin yapın" şeklinde iş ayağına gelir.

  bünyesine selami gürel gibi bir dehayı kattıktan sonra gücüne güç katmış, dünyaya yayılma planı hız kazanmıştır.

  ayrıca, istanbul vatan caddesi uzerindeki migros'un otopark ve cevresindeki park alanini satin almis sirket değildir. metal yapı konut ile karıştırılmaması gereken firma demiş miydim?
 • geçen sene iş görüşmesine gittiğim, türkiye merkezleri kavacık'ta bulunan inşaat şirketidir.

  planlama pozisyonuna, malum kariyer sitesinden başvurmuştum. yabancı dilin akıcı olmadığını hissettirmek işe alınmayış sebeplerindendir, görüşmeye gideceklerin aklında buluna.

  yurtdışı ile sürekli görüşmelerin yapıldığı, çok nezih bir ortama sahip bir ofisleri mevcut ayrıca.
 • selami gürel - bülent özgül ikilisiyle daha çok başarılara imza atacak olan firma. kazakistan başkanı (bkz: nursultan nazarbayev) 'in vazgeçemediği yapı firmasıdır nihayetinde.