• her şey gibi metal müzik de erkeklerin tekelinde sanıyorum. bir tanesi demiş “senfonik metal black metal gerçek metal değildir kızlar hep erkeklerden görürler” başkası demiş “hep judas priest metallica dinliyorsunuz az biraz dark tranquillity dinleyin metal görün” biri demiş “metalin özüne terstir” yahu bunu da mı size soracağız? ne hadsiz insanlarsınız siz, kafayı yiyeceğim. dışarı çıkmadan ne giyip giymeyeceğimize sokaktaki erkek profiline bakarak karar veriyoruz, burada yemediğimiz damga kalmıyor şimdi de dinlediğimiz müzik sizin tekelinize girmiş. alın amk o da sizin olsun. “%99’u özenti”ymiş tamam kardeşim sen “gerçek” metalcisin pilaket takalım sana cv’ne yaz bunu belki işe alan olur. mankafa. bir müzik türüne körü körüne bağlanıp dinlediğiniz müzikle gurur duyacak kadar hayatta bir şey başaramamış insanlarsınız, kendinizi dinlediğiniz müzikle tanımlamanız ve bunu tekelinize alma çabanız (indie’lerin ben bunu herkesten önce dinliyordum demesi gibi) sizi sadece toksik ve ergen yapar. iki tane kulağı olduğu sürece bir insan soul jazz de dinler klasik müzik de dinler metal de dinler, müziği pipinizle dinlemiyor olduğunuz sürece sizi ırgalamaz.
    edit: dinlediğimiz müziğe göre hijyenimiz de etkileniyormuş, peynir gibi kokuyormuşuz. bak sen, boşuna bir parfüme asgari ücretin yarısını bırakıyorum demek ki. gül bahçesi gibi koktuğunuza eminim.
    tanım: kendi dalgasına bakan insandır. müziğin cinsiyeti olmaz.
  • yerlerini tiktokçı, artık tüketim malı haline gelen rap, pop, kpop isimli kuru gürültü hayranları almıştır. ah neredesiniz?

25 gün sonra gelen edit: bugün bir tanesi ile migrosta karşılaştım. üstünde mayhem hoodiesi vardı. benim üzerimde ise blind guardian tişörtü. birbirimize bakıp mosh çektikten sonra kasada ayaküstü metal sohbeti çevirip dağıldık, kendisi ise arabeskçi bilmemkimce babacılara tepkiliymiş.
  • onlar artık metalci teyze oldu, yani yaşlandılar.

şimdiki kızlar mustafa ceceli murat boz falan dinliyor amk. hiç görmüyorum çevremde şöyle slayer, metallica, iron maiden, manowar dinleyen yürekli bir kız. hepsi pop müziğin köpeği olmuşlar. yazıklar olsun.

ah ah, zamanında az mı dimmu borgir, immortal, mayhem, cradle of filth, behemoth dinleyip headbang yapmadık lan. bırak heavy metali cayır cayır black metal dinlerdik… ama yaşlandık işte.
  • en babalarından birkacını, bıyıklı, göbekli kobi sahibi ile tanıstıktan sonra kral tv izlerken gordu bu gozler..
  • evanescence 2019'da türkiye'ye geldiğinde "gelmeyin artık, memur olduk biz" diyen biri vardı. metalci kızlar da öyle oldu işte, at üstünde köy düğünü yapıp 1 yıla çocuk patlatan brutal vokal kız gördü bu gözler ne diyorsunuz siz.

aslında hala duranı var da "görsel metalcilik" bitiyor tabii bir yaştan sonra.

yalnız 2000lerde metalci kızlara yürüyen, şimdi tiktokçulardan yakınan güzel kardeşlerim acun musunuz oğlum siz, yürüdüğünüz yaş aralığı sabit mi? ayıp değil mi? şimdiki kızlar metalci olsa size ne, tiktokçu olsa ne. gidin bulun kendinize 30larında eski metalci, açın gençlerin önünü, ayıptır.

peşin edit: "evanescence metal mi ya" diye gelmeyin, kırarım kalbinizi. konu evanescence üzerinden dönüyordu, onu yazdık.
  • dr martens botlarımızı, zımbalı ceketlerimizi, choker kolyelerimizi çıkarmış olabiliriz ama bu burada olmadığımız anlamına gelmiyor. bakın ben metalciyim diye kimseye bir şey ispatlamak zorunda değiliz ki. ne yapalım, her gün pogo headbang falan mı yapalım? büyüdük işte ama dinlemeye de devam ediyoruz, kopmayan bir bağ var, seviyoruz.
  • demir döküm işleri ile uğraşan koca yürekli kadınlarımız.
  • o metalci kızlar, o metalci atlara bindiler ve gittiler.

sadece siyah tişört ve kot pantolon giyip dışarı çıkarlardı.

sohbet edebilmek gibi bir özellikleri vardı.

üçüne beşine bakmazlardı.

konserde veya kampta aman burda uyuyamam aman korkarım vs tarzı ağlamaları olmazdı.

dışarda hanım, mutfakta aşçı, kavgada maganda, inşaatta amele olmayı bilirlerdi.

şimdi onlar gitti. onların yerine adını bile bilmediğim uygulamaya video çeken değişik bir nesil geldi.

kendini anlatacak becerisi yok. seni dinleyecek sabrı yok. sabrı olsa aklı yok. bir zevki, hobisi, hayat tarzı yok. değişik bir nesil.
  • nickimi hep bu tür entryler altında şov yapmak için seçtim. yalan değil...
  • isterlerse kompleksli veya emo tribinde olsunlar, en buyuk derdi louis vuitton cantasinin alinmamasi olan tikky kizlarin birkac gomlek ustundedirler. ayrica soyle dusunun ki, hediye alamayan okuz bir erkekseniz metalci kiza hediye almaniz inanilmaz kolay olacaktir, ustelik her zaman "salas mekan daha cool yeaa" ve "alman usulu, metalci ozgur kiz" ayagina hesap konusunda da zorluk yasamazsiniz.

iyi davranin efenim o metalci kiza, el ustunde tutun falan.
hesabın var mı? giriş yap