şükela:  tümü | bugün
 • yillarin pasini bir cirpida atmak, 40'lık bir kadini 20'lige dönüstürmeye calisma cabalarinin sonucu olsa gerek ki, genellikle plak $irketlerinin ve akimin diger temsilcilerinin süsleyip, boyayip cici bir versiyon ile onumuze attigi farki neresi belli olmayan bir muzik turudur. oysa ki hepimiz biliyoruz cirkin metal yoktur bakimsiz metal vardir.
 • bu türü hardcore+metal=metalcore formülülü ile karıştıran çok arkadaşımız vardır.halbuki kazın ayağı öle değildir.metal etkileşilimli hardcore başkadır,yapan gruplara örnek ise: hatebreed,100 demons'dur.metalcore kafa karıştırır,sabit gitmez,bi şarkıda 20den fazla riff kullanılabilir önemli olan bunu dengeli olarak sentezlemektir.teknik çok önemlidir.çeşitlilik heyecan katar.böyle bi türdür metalcore.

  kendi kendine edit: 2002'de çok heycanlıymışım ben.
 • "metalcore: a more modern style of hardcore, this genre use elements of metal. bands incorporate double kick drumming and aggressive metal riffs to form a much heavier style than usual hardcore. many bands adopt the swedish style of metal, using melodic death metal riffs, combined with their hardcore sound. often these bands also use clean vocals combined with hardcore screaming, and soft melodic passages.
  examples: biohazard, pro-pain, stuck mojo, shadows fall, killswitch engage."

  kaynak: www.metal-observer.de
 • bu türün aslında hardcore'la alakası (bana göre), götündeki "core" takısından başka pek yoktur. (belki, ama sadece çok az bi ihtimal; vokal mi desek?)
  tiplere bakarsan hardcore imajını yüklenmiş insanlardır ancak yaptıkları müzik söz konusu olduğunda, müzik taş gibi melodik death metaldir, isveç death metalidir.
  ayrıca hatebreed ve slipknot ile as i lay dying'in aynı tür olduğuna (metalcore) inanmıyorum, as i lay dying metalcore'dur ancak slipknot ve hatebreed bu olaydan oldukça uzaktır.
  yine tüm cümleyi bence parantezine alasım var bu arada.

  ayrıca nedendir bilmem, son dönemlerde bu türde o kadar çok grup türemiştir ki, "noluyo lan?" dememek elde değildir. her yeni akımda olduğu gibi kötü gruplar elenir, as i lay dying, unearth, killswitch engage vs.vs. gibi kaliteli gruplar yollarına devam eder. özellikle metal blade'i, kaliteli metalcore gruplarını seçebilme konusundaki başarısından dolayı da kutluyorum efenim burdan.
  ha bi de, bu birden patlayan yeni akımın/türün kaynağı da amerikadır, bunu da belirtmeden geçmeyelim.

  edit: hardcore'la alakasından bahsederken vokal demişiz, ama gavurun "breakdowns" dediği dur-kalkları da eklemek mantıklı olacaktır.
 • (bkz: lamb of god)
 • slipknot'ın icra etmediği müzik türü.

  (bkz: bury your dead)
  (bkz: himsa)
  (bkz: it dies today)
  (bkz: until the end)
 • nu metal (new metal) ve metalcore birbirinden o kadar farklı türlerdir ki, "hepsi hardcore kardeşim, geçecen bana bunları" muhabbeti yapıldığı takdirde "oha ne diyosun hacı?" tepkisi verilebilir.
 • hardcore ve numetal ile aynı kefeye konulmasını komik bulduğum tarzdır ki , yapması çalması zor bi tarzdır büzük ister.