şükela:  tümü | bugün
44 entry daha
 • sezon 4 bölüm 2 ve 5 spoiler içerir.

  ona göre okuyunuz.

  --- spoiler ---

  black mirror 4. sezonunun en kötü bölümü arkangel'dır ve daha kötüsü yoktur büyük ihtimalle diyordum (bölümü çok kötü olarak değerlendirme sebebim, ortada güzel bir fikrin olması yani konunun olması fakat senaryonun olmaması idi) ki bu çok daha kötü bir şey çıktı.
  2 adam ve kadının olayı neydi? son 2 dkda belki olayı açıklığa kavuştururlar ve ancak o zaman bölümü kurtatırırlar bir nebze dedik ama sikko oyuncak ayılar çıktı. yani cidden o diğer arabayı çalıştırma, 2 adam ve 1 kadının konuşmaları, başroldeki kadının telsizle konuşmaları falan ortada konu yok ya senaryo yok.
  sanki animasyon bölümü okuyan birine deneysel bir şeyler yap demişler de dizi bölümü diye önümüze koymuşlar gibi.

  --- spoiler ---

  sözlükte en çok 6. bölümün beğenildiğini bildiğim için onu birkaç gün sonraya bırakıyorum. umarım beklentimi alabilirim. yukarıda da bir yazar 6'yı izleyince 5 anlamlı geliyor demiş. bakalım, bu ihtimal umut verdi. ama imdb'de de puanı en düşük bölüm tabii ki bu.
 • bolumun basinda kadinin arabada yedigi sekerle crocodile bolumundeki sigortaci kadinin yedigi seker ayniydi. bolumler arasinda baglanti var demeye mi calisiyorlardi acaba.
 • black mirror tarihinin en kötü bölümü olduğunu düşünüyorum. ilk defa bir black mirror bölümü izlerken sıkıldım. bu en son the walking dead izlerken oluyordu bana. bunlara rağmen sezonun diğer bölümleri ile bu rezaleti gölgelediler bence.
 • --- spoiler ---

  4. sezonda en güzel etkiyi bırakan iki bölümden biri. bir kere işleniş harika. o post apokaliptik dünyadaki çaresizlik ortamına en uygun şekilde siyah beyaz, harikulade işlenmiş.
  insanın en büyük düşmanı insan. ve insanın geliştirdiği o ölümcül küçük metal kafa'nın yarattığı gerilimi birçok sci-fi gerilim filminde bulamazsınız, büyük başarı.
  bize mi bırakıldı bilmiyorum ama bu metal kafaların geçmişi ile ilgili bilgi verilmemiş, izleyiciye farklı yorumlar yaptırabilir.
  benim ilk aklıma gelen, bir ülkenin bu yaratıkları yaratıp, geliştirip düşman ülkeye bir şekilde sokması.
  ya da insanların farklı bir amaçla geliştirip, durumun sabotaja uğrayıp kontrolden çıkması.
  insanlar belirli bölgelere kümelenmişler, bu küçük metal kafalardan çok korkuyorlar ve haklılar da. hızlı, atik, akıllı ve ölümcüller.
  bir tanesi bile bir insan için bu derece tehlikeliyse, bölgede yaşayan insanları bir düşünün.

  --- spoiler ---

  sanırım bunun bir dizisini yapsalar takip ederdim.
53 entry daha