• (bkz: psychedelic trance)

samimi söylüyorum pek çok metalci arkadaşım otuzdan sonra buna döndü. iki tür arasında ciddi bir bağlantı olduğunu düşünüyorum.
  • (bkz: dubstep)
  • eric sardinas'la başla, gerisi gelir.
  • adını çok andım ama;

(bkz: müslüm gürses)

bak tür adı da vermiyorum. direkt müslüm gürses.

metal müziğin verdiği hissiyatı sadece müslüm baba'da bulabilirsiniz. trollüyorsam da şurdan şuraya gitmek nasip olmasın.
  • tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıymış.

(bkz: türküler sevdamız)
  • progressive rock.
  • ilkokula başladığım dönemlerde pink floyd ile atıldığım dinleyicilik hayatımda metal döneminin yeri hep ayrı olacaktır. ilkokulun son yıllarından lisenin sonlarına kadar metalciydim, o dönem aralığında dinlediğim şarkıların %99'u metal türlerinden oluşurdu. lisedeyken metal müziğe olan ilgim azalıyordu, üniversiteye başladığımda metalci kalmayacağımdan emindim. şimdi dönem dönem değişiyor, canım ne isterse onu dinliyorum. ama metal müzik %5 'in altındadır dinlediğim şarkılar arasında. peki ne dinliyorum, işte deep house, elektronik müzik, progressive çoğu tarz, reggae, 80-90'lar pop/rock, ballad'lar, yer yer neoklasik, iki tek blues, bazen rap ve ara sıra metal. etnik müziğe epey sardım aslında, dinledikçe insana iç huzurunu bulduran şarkılar dinlemeyi tercih ediyorum. eskiden metal'den bulduğum huzuru artık daha sakin müziklerde buluyorum.

her kafada her müzik türü çekilmiyor, şu gencecik yaşımda ruhum nasıl yaşlandıysa, artık kaldıramıyorum fazla metal dinlemeyi. hele ki trash, black ve death'i komple saldım, yıllardır dinlemiyorum, özlemiyorum da. 60 cm saç vardı kafamdı, onları kestirdiğime üzülüyorum bazen. genel olarak pişman değilim.

elektro gitarda sweepler sololar patlatan roneil şimdi balaban üflüyor, hayat garip.
  • (bkz: boogie)
  • alimünyum
  • tanimsiz bir durum. metal birakilmaz.
hesabın var mı? giriş yap