şükela:  tümü | bugün
2890 entry daha
 • sevdiğimiz kaliteli bir müzik grubudur ama bu gruba gelmiş geçmiş en iyi grup diyebilmek çok dar bir vizyon gerektirir. hani youtube'da ergen grupların şarkı yorumlarında "dünyanın en güzel grubu <3" yazan tiplerin gelişmiş hali gibi bir şey yani.

  metallica, iron maiden'in yanından geçemez. kıyaslanması komik.

  zamanla ticari kaygıları yüzünden tarz değiştirmiş bir grubu, iron maiden gibi çizgisini bozmayan ve deli gibi üretken olan bir grupla kıyaslamak iron maiden'a yapılan bir ayıptır.

  not: metallica da büyük gruptur ama o kadar yani.. daha fazlası değil. sizin abartılarınızdan dolayı gruptan soğuyacağız.
 • metallica'nın black albümüyle tamamen ticari kaygıya yöneldiğini soyleyip black sonrası 5 albümden hangi şarkılar akılda kaldı dediğimde unnamed feeling'den king nothing ve bleeding me'ye dek mal mal yanıtlar verilmiş.

  arkadaşım boş yapma ve metallica'nın hardwired dunya turnesi kapsamındaki konserlerinden load, reload, st. anger ve death magnetic'den kaç şarkı set list'te var bi bak..

  ya da dur gerizekalı ben söyleyeyim; sadece fuel..

  yani o sizin çok bayıldığınız black sonrası 4 albümden sadece fuel setlistte. çünkü 4 albümde boktan ötesi.

  popüler ötesi black'ten ise 4-5 parça setlistte. adamlar st. anger, load, death magnetic'ten tek şarkı bile çalmiyorlar.

  biri de ajfa çıktığında zaten krallardı demiş ki alakası yok. metallica'nın ilk 4 albümünün satışlarını artıran black albümüdür.

  black sadece abd'de 16 milyon satmış ve sayesinde ajfa 6 milyon satmıştır.

  git incele black çıkmadan önceki 4 albüm kaç satmış bakalım..

  şimdi ötede ağlayın.
 • sözlükteki saygı oranının ciddi oranda düştüğünü bir kez daha gözler önüne seren başlık. bir üstteki entry sıçmığı hariç tartışmalar saygı çerçevesinde giderken birden bire bir mal beyanı ile karşılaştık. çok basit bir konu olsa da şaşırmadık tabi. saygılı olmanın, düşünceleri düzgünce söylemenin anormal karşılandığı bir ülkedeyiz ne de olsa.