aynı isimde "metallica (albüm)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
3596 entry daha
  • kendilerini en onden canli izlemis olsam da (bu cumleyi kurabildigime sukrediyor ve arada da inanamiyorum) sinema konseri icin de cok heyecanliydim ve bu da pek tabi cok guzeldi.

arayi neyseki sarki bitiminde verdiler bizde ama adamlar zaten simdi ara veriyoruz diye anons gectiler kendileri bizimkinden 1 sarki sonra.
    isimizi az ciddiye alin da bi bakin ara nerdeymis ya dangozlar.
    dvd ciksa da alsak.
  • canlıdan sonra beyaz perde de görmek nasip oldu; hem de senfoni orkestrası ile birlikte. tam anlamıyla mükemmeldi, "sinemada da konser izlenir miymiş lan ? " demeyin, gidin, kulaklarınızın pası silinerek dönün.

--- spoiler ---

james baba, the unforgiven iii' de ne döktürdü beee !!!
    --- spoiler ---
  • s&m2'de ortalığın amına koymuştur. ulan james, eğer rehab'tan çıktığında geri dönmeme kararı alırsan bilki zirvede bırakmışsın. metallica'ya yakışır deneysellik ve cesarette bir gösteri hazırlamışlar. ilerleyen yaşlarına rağmen yıllara meydan okumuşlar.

s&m2 konseri metallica'nın neden tüm zamanların en büyük metal grubu olduğunu kanıtlar nitelikte bir gösteridir.
  • konser harikaydı. bizde de halo bitmeye yakın zart diye kestiler beyin mi yok bilader?

ama james çok çok iyiymiş. hiç öyle alkolden çökmüş bir hali yok demek ki birazı da ruhsal başka vs durumlar var ama canavar gibiydi canavar.

seviyoruz seni be adam! kafayı toplayıp geldiğinde bize buralarda ya da bir yerlerde dünya gözüyle de izleme umudu verdi. tek kelimeyle muhteşemdi. 3 tane tanımadığım yarı yaşım gençle sahne kenarında gibi coştuk aldı içine. iste metallica budur! abartısız budur.

son olarak the outlaw torn dinlerken yine can damarlarımda papa het' in çığlıkları ve isyanıyla dünyadan kopmuş olmanın sevincini yaşıyorum. çok abarttım mı, çok samimiydiler yine. bence öyle.

tanım: metalllica, işte bu yüzden metallica diye bir kere daha buyurdular.

not- james girtlağına, arkadan o bildiğimiz duruşunu kamera açılarından taşan endamına kurban; ilah!! daha çok yıllarımız var, sanırım herkes şarkılar bizim diyerek duygulu izlemiştir. ( en az, 8 şarkı daha eklerdim o ayrı) var olasıcalar! sf orkestrasına da saygılar.
  • s&m konseptini 2. kez hayranlarla buluşturarak neden en büyüklerden biri olduklarını hatırlatan gruptur.
    s&m2 sonrası grup elemanları hakkında analizim:

james: unforgiven 3'te gördük ki bu adam gitarsız yarım, eksik. ellerini nereye koyacak bilemiyor, hatta kendine güvenmeyip kendine sarıyor. elleri titriyor ve utangaç. belki rehabilitasyona giden süreçte yaşadıklarının da etkisi vardır ama unforgiven 3'te bu adamı en zayıf haliyle gördüğümüzü düşünüyorum. beni en çok etkileyen o kısımdı.

lars: bence davulculuğuna gereken önemi göstermeye başlamış, kesinlikle gözle görülür, kulakla duyulur bir performans iyileşmesi var.

kirk: hala aynı diyebilirim. sadece ruh hali ekibin kalanından farklı gibime geldi. nasıl eskiden robert aykırı duransa şimdi sanki kirk biraz öyle gibime geldi.

robert: adam işini çok iyi biliyor ve yapıyor. söylenecek başka bir söz yok.

bu arada keşke michael kamen'e de selamlarını iletselerdi, o olmadan ilk proje de olmazdı sonuçta. ancak yine de adamlar taş gibiler. umarım bu bir veda busesi değildir.

edit: konser öncesi videolarda ilettiklerini unutmuşum, hatırlatma için oopethca'ya teşekkürler.
  • bilet aldım ancak hafta içi ış yoğunluğundan gidemedim. şu an entryleri okuyup ağlamak ile meşgulüm. yok mu hafta sonu seansı falan, metalci kardeşlerimiz yeşillendirse de aydınlansak.

tanım: gidemediğim sinema konserini düzenleyen grup.

edit: ekşi sözlük metalci tayfasının hala aktif olduğunu görmek güzel. kadıköy sinemasında hafta sonu için de seanslar varmış. yardımcı olan herkese buradan da teşekkür ederim.
  • dün cevahir'de dinlediğimiz, haddinden fazla gürültülü bir o kadar eğlenceli, kütür kütür filmine doyduğum grup. babamdan sonra 2.baba olarak nitelendirdiğim james hetfield'i oldukça başarılı bulduğumu söylemeliyim. senfoninin ve metallica'nın 99 yılındaki uyumunu sound olarak yakalayamadığını düşünsem de tamamen kopuk olduğunu da söyleyemem. moth into flame'de flüt vari kemanın, riffle eritildiği kısım en hoşuma giden yerdi diyebilirim. all within my hands ise önceden de izlediğim gibi oldukça tüyler ürpertici güzellikte bir cover olmuş. fixxxer, un2, thorn within, the thing that should not be görmemek üzse de, son zamanlarda farklı bir özlemle tekrar yudum yudum içtiğim the outlaw torn ile yeterince tatmin oldum. teknik olarak vokalin biraz daha senfoniye harmanlanması gerektiği inancıydım, gerçi 56 yaşında çiğ james hetfield sesi dinledik, çok çok iyidi sesi.
  • birkaç gündür sitedeki geri sayımdan yine metallica vari bir olay çıkmıştır. papa het bitti gitti durumu olsa şu işlere soyunulmazdı, vayy be! bir bakmışsınız!

konuyla ilgili paylaşım:
    https://www.instagram.com/…8n/?igshid=16p54gd8wnt9u
6 entry daha