• metallica'nin 93(sanırım) yılında verdiği bir kaç konserden oluşan settir(seatle,san diego ve mexico city).en ilgi çekeni ise yaklaşık 120.000 kişinin izlediği mexico city konseri olmakla birlikte grubunun performansı , bence , dehşettir.
  • 3 cd den olusan bir kutu halinde satilir. icinde ben metallicanin backstage de ozel konuguydum yazan numaralandirilmis cok ozel yapistirmalar vardir.
  • 2 versiyonu bulunan metallica albümü.
    bir versiyonu 3 audio cd + 3 vhs kaset (ilk çıkanı), diğer versiyonu ise 3 audio cd + 2 dvd (geçtiğimiz aylarda piyasaya sunulmuştur) şeklindedir. konserlerin dışında kitap, backstage pass ve spray boya ile sağa sola scary guy fıslatabileceğiniz bir fasilite mevcuttur. önceki vhs versiyonundan farklı olarak son çıkan dvd setinde kitapçık scanlenmiş şekilde dvdye atılmıştır.

3 adet müzik cdsi 25,26,27 şubat ve 1,2 mart 1993 tarihlerinde sports palace, mexico city'de verilen konseri kapsamaktadır. vhs/dvdler ise 13,14 ocak 1992 sports arena, san diego ve 29-30 ağustos 1989 seattle colesium, seattle konserlerini ihtiva etmektedir. 3 müzik cdsi hariç, yalnızca dvd/vhslerin yaklaşın 5.5-6 saatlik konser barındırması insana oha dedirtmektedir.
  • playlistler şöyledir;

mexico city:
    -----------

disc 1:
    enter sandman
    creeping death
    harvester of sorrow
    welcome home (sanitarium)
    sad but true
    of wolf and man
    the unforgiven
    justice medley (eye of the beholder/blackened/the frayed ends of sanity/...and justice for all)

disc 2:
    through the never
    for whom the bell tolls
    fade to black
    master of puppets
    seek and destroy
    whiplash

disc 3:
    nothing else matters
    wherever i may roam
    am i evil?
    last caress
    one
    battery
    the four horsemen
    motorbreath
    stone cold crazy

san diego: (dvd 1)
    ----------
    enter sandman
    creeping death
    harvester of sorrow
    sad but true
    wherever i may roam
    through the never
    the unforgiven
    justice medley (eye of the beholder/blackened/the frayed ends of sanity/...and justice for all)
    the four horsemen
    for whom the bell tolls
    fade to black
    whiplash
    master of puppets
    seek and destroy
    one
    last caress
    am i evil?
    battery
    stone cold crazy

seattle: (dvd 2)
    --------
    blackened
    for whom the bell tolls
    harvester of sorrow
    the four horsemen
    the thing that should not be
    master of puppets
    fade to black
    seek and destroy
    ...and justice for all
    one
    creeping death
    battery
    last caress
    am i evil?
    whiplash
    breadfan
  • (bkz: liveshit)
  • "live shit: binge & purge" adli metallica albumu, videolari, kutusu vs.. kutu hakkinda hic bi fikrim yok ama cdler ayrica satilmiyor, kutu da hayvani fiyatiyla biraz erisilmez duruyor, ama yine de zamaninda korsan kaset seklinde edinilmesi, sonrasinda mp3lerin toplanmasi engellenemiyor..

icerdigi muzige gelince tartismasiz duydugum en iyi live metallica.. zamaninda tvde cikan ultra dandik live kliplerini (ozellikle nothing else matters ve unforgiven) hatirlayinca konserde adam gibi biseyler de calabiliyorlarmis deniyor.. ustteki parca listesine ek olarak 1. diskin basinda tabi ki ecstasy of gold oldugunu soylemeye gerek yok, ama diskin sonundaki 19 dakikalik asmis sololari atlamamak lazim.. ki jason newsted'in burda my friend of misery girisi ustune yaptigi bi cesitleme var ki belki de albumun en guzel 1.5 dakikasi.. master of puppets'i 4.5 dakikada birakmalari maymunluk iken, seek and destroy'u 18 dakika boyunca staddaki herkese tek tek soyletmek gibi bi olaya da imza atmislar.. one'in girisindeki top tufek sesleri de extradan 2 dakika boyunca kulak cinlatiyor..
  • ayrica dazed and confused ve born under a bad sign basslarinida sarki aralarinda bulmak mumkundur...
  • battery'den önce smoke on the water'ın girişini çalıyorlardı, gerçi yanılıyor da olabilirim, 9 sene mi ne oldu dinleyeli.
  • pazarda satılan metallica sweat-shirt'inin üzerinde yazan yazı.
    etrafında grup üyeleri kollarını x şeklinde tutmaktadır.
  • boyle performans boyle $ov boyle co$ku boyle seyirci boyle goruntu yonetmeni gormedim ben karde$im.. heavy metal'in doruk noktasinin 1991 oldugunu, sonradan her yil buyuk kan kaybettigini soyler dururdum, kendime bir kez daha ispat etmi$ oldum bunu izleyerek.
hesabın var mı? giriş yap