şükela:  tümü | bugün
 • metallica: through the never

  metallica 3d olarak duyurulmuş, 9 ağustos 2013'te vizyona girecek üç boyutlu metallica filminin tam ismi. ağustos 2012'de vancouver'da çekilmiş. yönetmen nimrod antal. başrolde metallica üyeleri ve dave dehaan var.

  grupla beraber turlayan bir personeli canlandıran dehaan kardeşimiz, acil bir göreve gönderiliyor ve türlü olaylar gelişiyor. eş zamanlı olarak metallica da on binlerin önünde çılgın bir konser vermekte. filmle ilgili başka herhangi bir bilgi henüz yok.
 • 20 senedir kötü müzik yapan, 20-30 sene önce yaptığı iyi şarkıları da bok gibi icra eden bir grubun yeni para kazanma makinesi. hayırlı olsun...

  maliye editi: sözlerim ağır gelmiş anlaşılan ki adamlar bu işten batmış. hatta şu "request" turuna çıkıp konser aralarında sms dilenmelerinin sebebinin bu projenin borçlarını ödemek olduğunu söylüyorlar. olabiler.
 • tanıtım videosu sonunda düzgünce izleyelim diye youtube kanalına da konmuştur. adamlar resmen konser, sahne şovu, pazarlama, pr gibi el attıkları her alanda o işin nasıl yapılacağını öğretiyorlar. muhtemelen metallica'nın bu konser filmi kulvarında daha iyisi çıkana dek en iyisi olacak.

  metallica through the never
 • ikinci trailerı yayınlanan yapım. odak noktası olmayan bir çalışma gibi duruyor. kendi adıma, metallica'nın lars ulrich'in kafasına uyup böyle eğlencelik yapımlara haddinden fazla önem vermesini oldukça trajik buluyorum.

  http://www.youtube.com/watch?v=mqdngamrvdy
 • bir adet süvari, bol miktarda çapulcu, bir miktar polis ve görkemli bir konser bulunduran fragmanlarından hikaye adına bir şey anlaşılamıyor. bir müzik grubunun yapması gereken en son şey belki de ama bu benim türkiye'de vizyona girmesi için kendimi kesmeyeceğim anlamına gelmiyor. sinema atmosferinde konser izlemek muazzam olacak, 3d olmasa da olur.
 • izleyecek olmamın tek sebebi, çapulcuların direnişini ve arkada çalan efsane şarkıları birlikte görüp izleyecek olmamdır. keşke bizim direnişimizde de arkada gaz şarkılar çalsaydı. yoksa metallicaymış, james'miş, fasa fiso. yukarıda da değinilmiş; efsane olmuş şarkılarını bile icra edemiyorlar. sahnede üç beş torpil patlatmak maalesef filmlerini izlemek için heyecanlandırmaya yetmiyor. ha filmin sonunda "gezi parkına selamlar" tadında bir mesaj gönderirlerse o zaman heyecanlandırırlar ama milliyetçi insanlar olduklarından buna da pek ihtimal vermiyorum.

  zamanın ötesinden gelen düzeltme: ulan allah akıl fikir versin diyeceğim de diyemiyorum çaresiz kalıyorum. böyle durumlarda bir yaratıcıya ihtiyaç duyuyorum. bir müzik grubu hakkında yorum yaptım diye mi kötülediniz? bu ne fanatizm lan böyle? bu ne kraldan çok kralcılıktır? hayır, entrym kötülendi diye ağlamıyorum. 80 küsür entry içerisinde kötülenen tek yorumumun bu yorum olmasına kızgınım. sanki kişilik haklarına saldırdım adamların. fikirlerimi kötüle, siyasi düşüncemi kötüle de siktiğimin müzik ticareti yapan dinozorları için kötüleme. bu kadar düşürme kendini. hala dinlerim eski şarkılarını ama artık bir boka yaramıyorlar lan işte! hem korkmayın, izleyeceğim dedim. yani yine para kazandıracağım metallicalı amcalarınıza.

  utandım sizin adınıza lan! müzik severlik bu değil.
 • henüz tam olarak ne olduğu anlaşılamayan film. ancak fragmanı ilginç bir konsepte dair fikirler veriyor ve eğer fragmanındaki sanat yönetimi tüm filme yayıldıysa ortaya güzel bir eser çıkabilir.
 • filmde kaç şarkı ne şekilde yer bulur bilinmez ama soundtrack şarkı listesinin aşağıdaki gibi olduğu filmdir.

  --- spoiler ---

  disc 1

  1 the ecstasy of gold
  2 creeping death
  3 for whom the bell tolls
  4 fuel
  5 ride the lightning
  6 one
  7 the memory remains
  8 wherever i may roam
  9 cyanide
  10 ...and justice for all

  disc 2

  1 master of puppets
  2 battery
  3 nothing else matters
  4 enter sandman
  5 hit the lights
  6 orion

  --- spoiler ---