şükela:  tümü | bugün
  • metallica'nın tüm sözlerini ezbere bilip çaldığım onlarca parçası vardır ve sonsuza kadar da dinlenecektir.

megadeth ... kim be ! ergen misiniz oğlum. akıl var izan var karşılaştırma yaparken utanır insan.
  • metallica'nın sadece cliff geyiği vardır diyerek müzikten anlama eğilimini de öğrendik sözlüğün. black albümü mahmut tuncer çıkardı zaten. lan oğlum mal mısınız iki tane taş gibi grup. hala yaşıyorlarken dinleyin zaten heavy metal, thrash metal kavramlarının son taşıyıcıları bunlar. tadını çıkarın. messi ile ronaldo bitti bu başladı amk.

edit: album kiyaslamasi yapmiyorum bir cumle agizdan cikacaksa dusunup konusulmali. sadece cliff geyigi demek 100 milyon album satan grubu direk cope atmaktir. metallica bazi zaman dilimlerinde rock'a yakinsamistir ama bu neden basarisizlik olarak gorulur? outlaw torn, mama said, until it sleeps, fuel vb nice load, reload sarkilari sahaserdir. s&m albumunden sadece no leaf cloveri koysam tartinin ucu kacar. rezalet denilen album st.angerda bile frantic, st.anger, the unnamed feeling gibi hit sarkilar vardir. death ve beyond magnetic basarilarina girmeyecegim bile. rust in peace muthis bir albumdur ama master of puppets metalin kurani kerimidir. bu megadeth'i basarisiz mi yapar? asla. kendileri bile big fourda eski defterleri kapatip biralarini yudumlarken bizim ergene baglamamiz beni uzen.
  • messi ile ronaldo doğmadan önce başlamış olan versus.
  • megadeth'tir. metallica ne amk.
  • - zihinler ve algılar dünyasında megadeth, metallica'dan ayrılan dave mustaine'in kurduğu grup iken, metallica dave mustaine'in ayrıldığı grup değildir. direkt metallica'dır.

- metallica bozdu, sattı, piyasa oldu muhabbetlerine -ki yerinde muhabbetlerdir- konu olur. buradan iki şey çıkar. o kadar iyi işler çıkmış ki, o eşikte oynama olunca yıllara varan bir sohbet konusu ortaya çıkıyor ve işin tuhafı bu yine gruba konuşulurluk anlamında olumlu dönüş sağlıyor. megadeth'in bazı denemelere girmiş olsalar da müzik yapısında daha istikrarlı bir çizgisi olmuştur.

- metallica sadece rock/metal dinleyicinin değil, tüm dünyada her kesimden insanın, tanımasa dahi ismini bildiği bir marka değeri halini almışken, megadeth biraz daha konuya ilgi duyan kesimin zihninde, dilinde yer etmiştir.

- metallica'nın elemanlarının ıvırı zıvırı, hikayesi vs. megadeth üyelerine göre çok daha fazla bilinmektedir.

- metallica'yı -popülerliğinin etkisi var mıdır bilmem- dinlemek/aglılamak daha kolaydır. megadeth biraz daha emek ister.

- tarih olarak yakın işleri dinlediğimde megadeth hala daha rock duygular hissettirir iken metallica marka olmanın ekmeğini yer gibidir.

edit:hede kapsama alanının düzeltmesi.
  • genel tanınma, reklam anlamında metallica ezer; çünkü metal seven sevmeyen çok insan bilir (çünkü bana göre trash metalden uzaklaştılar) ve söyler şarkılarını.

megadeth ise daha ağırdır, sadık dinleyicisi vardır, çizgisinden kopmamıştır, bazı şarkılarındaki duygu yoğunluğu daha iyidir.
  • knotfest mexico 2015'te megadeth slipknot'ın alt grubu olarak sahne alır. metallica her zaman headliner olur. konu kilit.

edit: konu kilit dememe rağmen mevzuyu anlamayıp mesaj atan arkadaşlar var. diyorlar ki "knotfest zaten slipknot'ın festivali. elbette onlar headliner olacak." arkadaşım sen metallica ya da iron maiden'a git de ki benim festivalimde alt grup olarak çalacaksın. ben de headliner olacam. adamlar sana götüyle güler. o festivale katılmazlar.
  • metallica'nin megadeth dinleyenleri ergen olarak addeden fanları vardır, megadeth'in yoktur. asdfghjkli megadeth dinlemek ve ergenlik.

ilk 3 albüm geyiğine de ayrı hastayım bu arada.
  • metallicanın bir yerlere gelmesini sağlayan iki albümün megadeth i megadeth yapan adam sayesinde yapılması .
  • teknik anlaımda ta ö günlerden bu günlere megadeth ağır sikertir. yenileşme ve güncel müzik konusuna adapte olma konusunda metallica daha başarılıdır. bunu doğru adamlarla çalışmasına bağlıyorum. çok kişi olayın üstün taraflarını zaten tespit etmiş. mesela rust in peace direk cevaptır. optimize edilmiş bir müzik, maksimize edilmiş bir kadro ve müzik yapmak için dönemin olaylarını çok iyi analiz eden bir beyin, bu kişi mustaine oluyor. tabi popüler kültüre hitab etme konusunda da metallica başarılı. bu sebeple bana göre;

metallica (bkz: akp)
    megadeth (bkz: chp) oluyor.