şükela:  tümü | bugün
 • .. -megadeth'in yeni albümü çıkmış.
  +oha hadi dinleyelim.
  megadeth: cıncıncıncıncıncıncıncıncıncınc cın cın cın cıncın

  -metallica'nın yeni albümü çıkmış beyler
  +oha hadi dinleyelim.
  metallica: albümde güzel şarkılar var ama yine de eski metallica değil

  bide ek olarak dave mustaine metallica'nın eski gitaristidir..
 • lan arkadaş illa yazdırıyorsunuz.

  yine bilinçsizler şuursuzlar doluşmuş.

  metallica ve megadeth'i direkt olarak aynı kategoriye koyup karşılaştıramazsınız. illa bir karşılaştırma yapılacaksa öncelikle farklılıklarını tanımlamak lazım.

  iki yarış arabası düşünün, birisi mesela lamborghini olsun. lamborghini çok hızlı, teknik olarak çok müthiş bir arabadır ama esas özelliği tarzıdır. o araba iyi olmasa, hızlı olmasa bile çok tarzdır herkes beğenir sever. birisi de mesela mclaren olsun. herkesin beğeneceği bir araba değildir. gördüğünde iyi bir şey olduğunu anlarsın ama tarz olarak hiç sevmeyebilirsin. ama teknik olarak çok iyidir.

  metallica lamborghini gibi bir gruptur, çok iyidir ama esas numarası tarzıdır. entersandman gibi, nothing else matters gibi, no leaf clover gibi basit ama acayip etkileyici şarkılar da yapar, one gibi acayip teknik şarkılar da yapar. hetfield'ın sesi bile tek başına etkileyici bir unsurdur.

  megadeth mclaren gibidir. çok tarz değildir, hiç bir şarkısında bir wherever i may roam tarzı bulamazsın, kızların çok beğeneceği hemen etkileneceği bir yapısı yoktur. bir çokları için mustaine'in sesi iticidir ama megadeth çok tekniktir, içi çok doludur. bir holywars, bir ashes in your mouth kolay kolay her gruptan çıkmaz. metallica çalmak o kadar da zor değildir, marty friedman sololarını hakkıyla çalmak inanılmaz zordur. megadeth'in şarkı sözleri çok içeriklidir, dahiyanedir.

  daha çok şey söylenebilir. bu iki arabayı piste koyarsan mclaren pataklar ama vitrine koysan çok büyük çoğunluk lamborghini'yi seçer.

  ne hissetmek istiyorsanız ona göre dinleyiniz efendim. iyi metal müzikler.
 • evrende iki şey sonsuzdur. metallica vs megadeth tartışmaları ve winrar'ın deneme sürümü. fakat ikincisinden emin değilim.
 • james hetfield hangisinde çalıyorsa o grup kazanır bu yarışı.
  (üzgünüm larz.. bu grubun alfası sen değilsin. evet süper davulcusun. 53 yaşında 3 saat 220 metronom üzerini canlı çalabiliyorsun, yaratıcısın vs vs ama davulcusun en nihayetinde..)

  james 2 kişilik iş yapar grupta,
  *çaldığı ritm gitarları ders niteliğindedir. rakibinin çaldığı daha çok lead gitardır. master of puppets ve and justice for all albümlerindeki ritm gitarlar ve besteler kusursuzdur.
  *vokaldeki başarısı, şarkı sözleri, güfteleri rakibine göre çok üst düzeydedir.
  *gitar çalarken özgür bir şekilde vokal yapabilme konusunda rakibinden çok daha üstündür
  *live performans, karizma, sahne duruşu ve enerjisi her zaman rakibinin üzerinde olmuştur

  modern metalin tanrısı metallicadır. 1981 yılından beri.. mustaine de bir dönem bu grupta çalıp ne kadar süper bir lead gitarcı olduğunu kanıtlamıştır. grup olarak metallica, black sabbath, deep purple, led zeppelin gibi epik gruplardan biridir. çaldığı kitle, albüm ve konser satış rakamları bunu ispatlar. dillerden düşmeyen parçaları olmuştur. her kitleden seveni vardır işte bu nokta fanatizmi hayat felsefesi haline getirip kendini limitlemeye bayılan geri kafalı metal müzik dinleyenlerinin en büyük derdidir. metallica davayı satmıştır :)

  bir dava kaç kere satılır ?. metallica "fade to black" parçasını 1984 yılında piyasaya sürmüştür.

  kısacası, megadeth metallicanın sıkletinde bir grup değildir, hiçbir zaman olmamıştır ve olamayacaktır.
  megadeh'in kıyaslanacağı gruplar, testament,slayer, antrax gibi gruplardır.
 • sikertir tabiri ortaya çıkmadan yirmibeş sene önce başlamış tartışmadır. o zaman olsaydı megadeth sikertir deyip mevzuyu kapatacaktık, sene olmuş 2015 hala yok lars yok bilmemne amk.
 • megadeth: grubun içeri karman çormandır ve konservatiftir.beni seven dinlesin aga der.
  metallica: işin show kısmı ve müzik kısmını iyi harmanlamıştır ve globaldir. gaza gelmek isteyen herkese açığım der.
 • gencligime donduren baslik, sagolun gincler var olun, sizler bunu surdurmedikce bunlarin ikisi de sike krem olmaz.

  yanniz dave siker o ayri. bilin bunu. yayin. deyin ki "su ahvalda dave gibi yoktur ki lars sikertsin, lars gibi yoktur ki paranin esiri olsun, james gibi yoktur ki "oh yeah" diyerek koca omur gecirsin".

  bestesini yapin lan bunun keranacilar.
 • (bkz: ebenin amı)
  la oğlum sene olmuş 2015, manyak mısınız amına koyim. ciddi ciddi konuştuğunuz şeylere bi bakın allaaseniz ya.
 • naçizane...

  bunca yıllık "megadeth siker hacı" insancığıyım. 2015 yılı itibariyle dünyanın geldiği nokta öyle acayip bir hal ki şu tartışmalar insanı bir yandan mutlu ediyor, bir yandan da üzüyor.

  mutlu etmesinin sebebi bir ruha yeniden kavuşma hevesi. o sokaklarda yürüyen uzun ıspanak saçlı, slayer, megadeth, testament, kreator, metallica tişörtlü arkadaşları bu haldelerken ancak küçükçiftlik parkta değil, ihtiyacın olduğunda bir yumruk gibi kadıköy'de, yanı başında bulabilme hissi. "menemen yiyen halterciler diye grup ismi mi olur lan" diye tartışmak değil de "ben children of bodom'u goldwave'de* yüzde 20 yavaşlatıp dinliyorum hacı ehehe" esprileri yapmak, bir thrashçi olarak sert olmak ama glam'le de eğlenmek, onu da sevmek... lan öf ya...

  üzmesinin sebebiyse geldiğimiz noktada bu tartışma tam bir kardeşi kardeşe vurdurmak meselesi. yapmayın ağalar! kaç kişi kaldık bu devranda? her pilav gününde bir kişi eksilen lise arkadaşları gibi olacağız yakında. bizi ayıran sembolleri bile aldılar lan elimizden. kimse uzun saçlı olmak için bedel ödemiyor artık. lan liseliler bile saç uzatıyor oğlum! bir de bize bak. biz savaşmıştık resmen lan. küpelerimizin bedelini kanla ödediğimiz zamanlar oldu. şimdi o ergendir bu bilmemney... n'apıyoruz biz şimdi?

  çok mu ciddiye aldım lan acaba? bu konuda hassasım lan ben! şeyapmayın bana böyle.