şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu an için 365 entry e sahip yazar kişisi. tanımam etmem. bir entry de kullanıcı adını gördüm. mesleğimle alakalı dedim baktım başlığı bile açılmamış. selam olsun.
 • doğum günü bugün olan yazar arkadaş. bugüne kadar ne yaşadı bilmem ama yaşamının geri kalanını bülent ortaçgil şarkıları tadında geçirir umarım.
 • normalde sığır seven bir insanım onu söylemem lazım önce. yani bir önyargım yok.
  okuduğunu anlamayan bir arkadaş bu arkadaş. ben basın özgürlüğü adı altında operasyon yapılmasının hürriyet olmadığını düşünüyorum hacı. böyle bir özgürlüğe de inanmıyorum. reis de benim gibi düşündüğü için hayranlığım artıyor elbet.

  sekendiz iyi eleman yalnız siz sevdiklerine tapan insanlarla karıştırmayın bizi. hayvanseveriz ikimiz de. o sığır seviyor ben bıktım artık.

  edit: tanım var dostum. bak ne demişim. okuduğunu anlamayan arkadaş bu arkadaş demişim. nasıl haklı çıktığım ispiyon sebebinden belli.
 • çok güzel seçim tahmini yapan yazar. sadece %14 yanılma payı var, e o kadarcık olur çok görmemek lazım.

  http://oi58.tinypic.com/210ghm8.jpg
 • bu zat, bu akşam beni trollist ilan edip metal toplar fırlattı bana. öyle fatihin şahi topları gibi değil, bildiğin demirden leblebi...

  üstelik evime ayakkabılarıyla girdi, galoş giy dedim demir leblebi fırlattı.

  vurmayın öldüm. *

  (ironiden anlamayan nestle için not: bu akşam bana yaptığı şey, hangi akşam olduğundan emin olmadığım bi akşam polisin tekinin evine girdiği yüzü ay gibi ışık saçan ömrü kısa, insanlıkla beraber kendisine kurşun sıkılan kızcağıza yaptığına benzedi. hoş olmadı ama benzedi.)

  okuduğunu anlamadığından ben eminim de, nasıl o kadar yanlış anladığından emin değilim. yaklaşık bir saat bir insan beni bu kadar yanlış anlayabilir diye düşündürdü bana.

  az kalsın ben böyle sözlüğün içine tükürüm diyip sözlükle olan bütün bağlarımı kesecektim.

  ayrıca insanoğlunun gözünü bönyargı bürümüş halinin sağda olsa solda olsa fark etmediğini bir kez daha idrak etmemi sağladı. sağolsun.

  kendisi troll olsa dahi sözlükten uçurulmamasından yanayım. başkası gibi düşünmese de başkasının düşüncesini ifade etmesi için mücadele etmesi gerektiğini fark edecek elbet.

  ayrıca (bkz: kendisi gibi düşünmeyenlere troll diyen zihniyet)

  o değil de sözlük, a priori yazmasa da gürlüyormuş, sözlükteymiş, bi de bunu fark ettirdi bu metrollji...
 • yanlış anlamaktan da yanlış anlaşılmaktan da korkan kendi başlığına yazı girmekten de kendisi hakkında üçüncü tekil şahıs gibi konuşmaktan (sarıgül gibi) hoşlanmayan kişi. zatıalim. bazen aynada karşılaştığım. (bkz: gürbüz vural)

  ayrıca metrollji değil o rica ederim. metallurji. iki "l" harfi ile. hem metalurjistmetalci çok uzun ve anlamsız olurdu, zaman kısıtlıydı ve bütün iyi nickler de kapılmıştı.

  kendisi trollsüz bir ekşi sözlük dileyen ancak ;

  ifade özgürlüğü sınırları iyi çizilmediğinden dolayı sözlüğün otolize uğradığını,
  sindirim kofulunun patladığını, yayılan enzimlerin sitoplazmayı dağıttığını ve hücre ve çekirdek zarına doğru ilerlediğini gören ve yakın gelecekte çekirdeği ve hücre zarını bizim için hayatta tutan bütün o güzel insanların endoplazmik retikulum içerisinden atlarına binip gideceğini içten içe hisseden kişidir. (bkz: loststone)

  ali ismail'in, ethem'in, abdocan'ın, dilek'in, berkin'in acısını yüreğinde taşıyan ancak trollerin tahakkümüne artık dayanamayan bu uğurda ekşi sözlük hariç bütün sosyal medya ile ilişkisini kesen kişidir. sözlükle de ilişkisini kesmesi yakındır. zira artık dayanamıyor.

  defne ismi daphne den gelir. apollo'nun bile aşık olduğu peşinden koştuğu güzel kadından. kendisini en son hatay'da harbiye civarında görmüşler. birisinden kaçar gibiymiş, yanına varamamışlar. kaybolmuş. bir daha da gören olmamış.

  yeri gelmişken aşağıdaki yanlış anlaşılma nedeniyle kendisinden özür dilemeli.

  http://i.hizliresim.com/0lgp9d.jpg

  niyetimiz kimseyi kırmak değildir
  şurdakini buraya koymak değildir
  arada bir zülf-i yare dokunduk
  tam yerine rast geldi manzara koyduk

  arada bir dilimiz sürçer ise affola
  tutmasını biliriz de kemiği yok bunun
  olacak olacak olacak o kadar
  olacak olacak olacak o kadar
 • at ağızlı bir yazar. kendisiyle kafayı ciddi şekilde bozmuş, sözlükteki yazarlığın mantığını kavrayamamıştır.

  (bkz: sen çok yanlış gelmişsin birader)