şükela:  tümü | bugün
80 entry daha
 • bugün kanser etmiştir ve etmeye devam ediyor. problem yaşayan bir tek ben miyim acaba benim hesapla ilgili birşeyler mi yolunda değil yoksa genel olarak bugün kullanıcılarını kanser etmeye and etmiş kripto cüzdanımsı. bu arada başka bu kadar kasmayan wallet önerilerinize açığım
 • mobil uygulamasında binance smart chain ağına bağlanamıyorum sadece etherium ağı görünüyor. nasıl düzeltebilirim
 • cüzdanımda biraz skill token vardı.bunları pangolinde takas bölümünden avaxa çevirdim.metamaska geçti ama 5 dakika sonra baktığımda cüzdanda hiç avax görünmüyor.ne yaptıysam geri getiremedim avaxları.redditten bir kaç kişiyle konuştum.hepsi beni dapp cüzdanına yönlendirdi.orada da metamaska üye olurken verdikleri 12 kelimeyi istiyolar.bu normal mi?başka bi çözümü yok mu?snowtrace de success yazıyo bu arada ama metamask transaction data bölümünde transaction decoding is not available for chainıd 43114 yazıyor.bilen biri yeşillendirebilir mi lütfen.çok fena sıkıntıya girdim.
 • 2 gündür bana sorun çıkartan uygulamadır. pancaleswap üzerinden bir coine hallendim. cüzdanımı bağladım ve 145doloreslik bir alım yapmaya çalıştım. önce pancake üzerinden hata aldım. bir kaç kere denedim sonra da heaabımda hiç bnb olmadığından işlemi yapamayacağımı farkettim. gece vakti de ziraat ya da vakıf olmaksızın binance e para atmanın yolu olmadığını anlayınca sabaha bıraktım. iş yerinde 12 dolarlık bnb alıp hesaba attım ama işten güçten gerisine bakamadım. akşam evde bilgisayar başına geçtiğimde gördüğüm şu oldu. 144 dolarlık transactionum failed olarak sonuçlanmış. failed olan işlemi iptal edemiyorum. sadece retry edebiliyorum orada da ne gas fee girsem yemedi. para ne bana döndü, ne karşıya geçti. böylece kaldık. bilenlerin yeşillerine muhtacım. teşekkür ederim
 • gas fee hakkında soracağım bir kaç suser var mı gerçekten kafayı yicem ?
 • tam bir cahil turnusolü olmuştur. yok metamaskimi hacklediler metamask paramı çaldı diyenler vs. metamask paranızı çalamaz. sizin bir metamaskiniz yok. cüzdanınız var. metamask aracı programdır. blockchaine sizin şifrelediğiniz cüzdanınızla bağlanan bir arayüzdür. metamaskim çalındı diyen yeterince bilgi sahibi olmadan açgözlülükle kriptoya giren tiplerdir. bu tipler ya yüksek faiz vaat eden veya shitcoin olarak nitelendirilen sitelere verdikleri approval sebebiyle veya düpedüz şifrelerini phishing sitelerine yazdıklarından paralarından olur ardından da metamaski suçlarlar.
 • az önce dün bir nft projesi için atmış olduğum eth'nin hesabımdan uçurulduğunu farkettiğim platform. var mıdır bir yolu yoksa geçmiş olsun mu demek gerekiyor?
 • bugün metamask tarafından dolandırıldım.
  bunun için ayrı bir rezalet başlığı açmayacağım.
  aslında benim hatam olan ama çok büyük bir yanıltmacanın döndüğü bir dolandırıcılık yapıyorlar.

  eth ağındaki maticleri polygon ağına aktarmak için kaynak ve bilgi bulamadığımdan desteğe ticket açıp soru sordum.
  gelen mailde otomatik cevap ve otomatik çözüm linkleri vardı. "bunlar sorunu çözmüyorsa bize buradan yaz" denildiği için tereddüt etmeden maile cevap verdim.
  buarada gelen ilk mail kurumsal mailleri yani metamask.io ile biten...

  maile cevap verince gmail ile geri dönüş yapıldı. tabi alicia adında biri gmaille cevap verdi. maile cevap gelince insanın aklına bu gerçek bir mail mi diye bakmak gelmiyor açıkçası.

  --- kamu spotu ---

  kim olursa olsun 12 gizli kelimenizi kimseyle paylaşmayın.
  --- kamu spotu ---

  tabi 12 kelimeyi paylaşmamla birlikte hesabımdaki 60 usd değerindeki eth ve maticler anında uçtu.

  şimdi yeni nft projem için coin atma lazım ama 12 kelimeyi değiştiremediğim için işlerim durdu.
 • #metamask ve #trustwallet gibi cüzdanlar kolay bir şekilde ele geçirilebilir en son yöntem raccoon infostealer. kullandığınız tarayıcı üzerinden tıkladığınız herhangi bir reklam altında bulunabilir ve çoğunlukla farkına varılmaz bir sistemdir.
 • biri bunu bana öğretsin bee.

  edit://

  metamask, chrome ve firefox’tan eklenti olarak ya da mobil telefonunuz için ios ve android’den indirilebilir. yükledikten sonra cüzdan oluştur’a (create a wallet) tıklayın. yedek kurtarma cümlelerini mutlaka deftere falan yazın. bu cümleler olmadan, şifrenizi unutursanız yeni şifre belirlemek için ve cihazınızın zarar görmesi ya da kaybolması durumunda fonlarınızı kurtarmanız mümkün olmayacaktır. bir sonraki sayfada, bu kurtarma cümlesini kaydettiğinizi onaylayın.

  m1

  m2

  sağ üstteki profil resminizi tıklayarak görünümü genişlete tıklayarak (expand view) bilgisayarınızdan daha rahat işlem yapabilirsiniz.
  ethereum tabanlı cüzdan olduğundan başka dapplerle (avalance mainnet, heco mainnet, polygon mainnet, binance smart chain) çalışmayacaktır. bunun için diğer ağları tanımlamak gerekiyor. sağ üstteki profil resminizi tıklayarak açılan menüden ayarları (settings) seçiyoruz.

  m3

  ayarlar penceresinden ağlar (networks) menüsüne giriyoruz. istediğimiz ağları eklemek için sağ üst ağ ekle’ ye (add network) tıklayın.
  ağları oluşturmak için :

  1 - avalance
  ağ adı (network name) : avalanche network
  yeni prc url (new rpc url) : https://api.avax.network/ext/bc/c/rpc

  edit: 18/3/22
  en sondaki tek olan c harfi büyük yazılacak

  zincir kimliği (chainıd) : 0xa86a veya 43114
  sembol (symbol) : avax
  blok tarayıcı url (block explorer url) : https://cchain.explorer.avax.network/
  ağı kaydet (save)

  2 – heco (huobi)
  ağ adı (network name) : heco network
  yeni prc url (new rpc url) : https://http-mainnet-node.huobichain.com/
  zincir kimliği (chainıd) : 128
  sembol (symbol) : ht
  blok tarayıcı url (block explorer url) : https://hecoinfo.com/
  ağı kaydet (save)

  3 - polygon
  ağ adı (network name) : polygon network
  yeni prc url (new rpc url) : https://polygon-rpc.com/
  veya
  https://rpc-mainnet.matic.network/
  veya
  https://rpc-mainnet.maticvigil.com/
  veya
  https://rpc-mainnet.matic.quiknode.pro/
  zincir kimliği (chainıd) : 137
  sembol (symbol) : matıc
  blok tarayıcı url (block explorer url) : https://polygonscan.com/
  ağı kaydet (save)

  4 – binance smart chain (bsc)
  ağ adı (network name) : smart chain
  yeni prc url (new rpc url) : https://bsc-dataseed.binance.org/
  zincir kimliği (chainıd) : 56
  sembol (symbol) : bnb
  blok tarayıcı url (block explorer url) : https://bscscan.com/
  ağı kaydet (save)

  böylelikle metamask cüzdanınıza ağları eklemiş olacaksınız. para göndermek için bağlanacağınız borsadan önce tanımladığınız ağlardan uygun olanı seçtikten sonra hesabınızın linkini panoya kopyalayarak gönderim yapabilirsiniz. bunları öğrenme sürecimde bana yardımcı olan @trapperbk @himinna @gnroll teşekkürü borç bilirim.

  edit: 18/3/22

  5 – theta ağı
  ağ adı (network name) : theta mainnet
  yeni prc url (new rpc url) : https://eth-rpc-api.thetatoken.org/rpc
  zincir kimliği (chainıd) : 361
  sembol (symbol) : tfuel
  blok tarayıcı url (block explorer url) : https://explorer.thetatoken.org/
  ağı kaydet (save)
14 entry daha

hesabın var mı? giriş yap